Saulgriežu pieskāriens Kubuliem

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 28 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

Līgo Kubulu pagastā 2022

Līgo dienas elpojums sajaucas ar jāņuzālēm, kuras skurbeni virmo kopā ar alus saldo krūzi, dzeltenu ķimeņu siera ritulīti un patiesu kopā būšanu!

Kubulu Kultūras namā Līgo dienā notika pasākums – „Saulgriežu pieskāriens Kubuliem”.  No rīta ikvienam interesentam bija iespēja apmeklēt Līgo tirdziņu - prieks par apmeklētāju lielo ieinteresētību! Pateicamies tirgotājiem: Paulai Lukstei no Balviem, Andrim Ikstenam no Bērzpils, Inesei Krimai no Tilžas, Valentīnai Daukstei no Baltinavas, Laimdotai Zelčai no Balviem, Kārlim Mūrniekam no Alūksnes, Jānim Kašam no Briežuciema, Lapmežciema produkcijas īpašniekiem, Janai Ločmelei no Kubuliem, Edvīnam Kulovam no Rugājiem un Škladi burgeram. Apmeklētājiem bija iespējams piedalīties dažādas meistardarbnīcās un aktivitātēs: apgleznot akmentiņus dažādā tematikā  (meistardarbnīcas vadītāja Inga Voiciša),  pīt vainadziņus  (meistardarbnīcas vadītāja Inga Ignate), piedalīties „Līgo spēlē” un iegūt simbolisku balviņu. Savukārt bērni neslēpa prieku par „OZ atrakcijām” no Gulbenes.

Lasīt tālāk...


Notiks sestais starptautiskais glezniecības plenērs

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 28 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

V.Bukšs 6.plenēra logo

No 2022.gada 11. līdz 22.jūlijam Viļakā, Balvu novadā, notiks “6. Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2022””. 

6. starptautiskajam glezniecības plenēram žūrija ir izvēlējusies 6 dalībniekus un dalību plenērā ir apstiprinājušas mākslinieces: Agra Ritiņa (Latvija), Emilie Kanervo (Somija), Jena Jang (Dienvidkoreja), Solveiga Gutaute (Lietuva), Madara Tropa (Latvija, dzīvo ASV) un Nimet Keser (Turcija).

Plenēra īstenošanu ir atbalstījusi Latgales kultūras programma piešķirot 4000,00 euro. Līdzfinansējumu nodrošina Balvu novada pašvaldība. Sadarbības partneris Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizēja plenēra dalībnieku atlasi. Plenēra kuratori būs Māris Čačka un Elita Teilāne.  Plenēra laikā tapušo darbu izstādi atklās 21.jūlijā plkst. 16.00, Viļakas novada muzeja izstāžu zālē, Klostera ielā 1, Viļakā.

Plenēra noorganizēšana un izstādes izveidošana ir mūsu apzināšanās, ka Valda Buša atstātais mantojums ir nozīmīgs Latvijas un pasaules mērogā. Mēs vēlamies to saglabāt, darīt pieejamu un lepoties ar to. Mēs apzināmies savu atbildību mantojuma saglabāšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm, ieinteresējam vietējos iedzīvotājus novērtēt novada unikalitātes. Jo tieši šajā pusē - Balvu novada Susāju pagasta Pokševas ciemā ir uzsācies izcilā latviešu ainavu meistara Valda Buša dzīves ceļš.

Valdis Bušs uz Balviem vēstulēs ir rakstījis: “Man vēl ir palikusi mana glezniecība. Tā dod man mierinājumu un spēku dzīvot. Kā parasti daudz strādāju. 14.12.1999. Es kā vienmēr daudz gleznoju. Gribās ticēt, ka ir nelieli panākumi. Piedalos izstādēs kā Latvijā, tā arī ārzemēs. Paredzēta mana personālizstāde Frankfurtē 2008.gadā. Var jau gadīties, ka uzrodas vēl kādas iespējas. Es esmu laimīgs, ka vēl varu radoši strādāt un šo apstākli es cenšos maksimāli izmantot. 29.12.2006.”

Mums – Valda Buša dzimtās puses kultūras darbiniekiem ir jāturpina strādāt:
1) lai veicinātu kultūras atjaunotnes un mākslas jaunrades procesus, vietējā sabiedrībā ienesot pasaules mākslu, iepazīstinot vietējo sabiedrību ar mūsdienu māksliniekiem;
2) lai veicinātu starptautisku sakaru attīstību un iepazīstinātu Latviju kā lielisku rezidenču vietu;
3) izveidot starptautiskā glezniecības plenēra laikā tapušo darbu ceļojošo izstādi, tā dodot iespēju sabiedrībai Latvijā iepazīties ar mūsdienās radītiem mākslas darbiem.

Projekta rezultātā tiek celta godā gleznotāja Valda Buša piemiņa un popularizēta glezniecība Latgalē un Latvijā.

 Informāciju sagatavoja: projekta vadītāja Vineta Zeltkalne

Projekta “6. Starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs 2022”” logo

 


Balvu Centrālajā bibliotēkā skatāma Evitas Zarembas - Krīgeres izstāde

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 13 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

Izstāde bibliotēkā


Latvijas Amatierteātru Brīvdabas izrāžu festivāls “VEZUMS 2022”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 13 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

Vezums_20224. un 5. jūnijā Ludzas Novadpētniecības muzejā norisinājās Latvijas Amatierteātru Brīvdabas izrāžu festivāls “VEZUMS 2022” . Divu dienu garumā Ludzas Novadpētniecības muzeja teritorijā ikviens interesents varēja izbaudīt teatrālu izrādi savai gaumei!

Festivāla norisi 2 dienu garumā  vērtēja ekspertu komisija - latviešu teātra režisore un skatuves runas pedagoģe Aina Matīsa, aktieris, režisors Haralds Ulmanis un kinorežisore Māra Liniņa. Pasākuma rīkotāji bija biedrība “KIRA” un Ludzas novada pašvaldība.

Lasīt tālāk...


Žīguru līnijdejotāja grupa “Punktiņi” iedejo Gulbenes novada Lejasciemā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 09 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

Punktiņi LejasciemāŽīguru kultūras nama Ritmikas un līnijdeju grupa “Punktiņi” 4.jūnijā brauca ciemos pie Lejasciema kultūras nama līnijdeju grupas “Dzinteles”, kuras svinēja savu 20 gadu jubileju Lejasciema estrādē. “Dzinteles” bija sarīkojušas savā jubilejā netradicionālo deju kolektīvu sadanci – IEDEJO VASARĀ, kuru vadīja Gulbenes novada Kultūras pārvaldes vadītājs Atis Barinskis. Sadancī tika izdejotas dažādu stilu dejas, sākot no katrī līdz pat austrumu dejām.

Lasīt tālāk...


Nāc un piedalies! Lasi un vērtē! Ir sākusies jauna" Bērnu-Jauniešu-Vecāku žūrija!"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 09 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūlijs 2022

Bērnu - jauniešu - vecāku žūrijaNāc un piedalies! Lasi un vērtē! Ir sākusies jauna" Bērnu-Jauniešu-Vecāku žūrija!"


Radošo darbu konkurss bērniem un vecākiem

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 09 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Jūlijs 2022

Radošo darbu konkurss Radošo darbu konkurss bērniem un vecākiem "Mana vasaras diena-saulaina, lietaina, darbīga, laimīga..."

Iesniedzamie darbi - fotogrāfijas, zīmējumi vai citi radoši darbi.

Konkursa norises laiks no 2022. gada 13.jūnija līdz 31.augustam.

Lasīt tālāk...


Piedalies akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2022”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 11 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Jūlijs 2022

Apceļo pilis, muižasLai popularizētu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma – piļu, muižu un parku – vērtības,  biedrība „Latvijas piļu un muižu asociācija” sadarbībā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru  organizē akciju “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”.  Akcija iesaistīs  ceļotājus aktīvā dzimtenes apceļošanā, akcentējot vietējā tūrisma daudzveidīgumu, unikalitāti un veicinot kultūrvēstures objektu iepazīšanu un to izzināšanu.

Lasīt tālāk...


Balvu Kultūras un atpūtas centra pasākumi 2022. gada vasarā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Jūlijs 2022

Vasara 2022


110. jubilejā godināts ievērojamais trimdas kultūras darbinieks Miķeli Bukšs

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 03 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 Jūlijs 2022

M. Bukša piemineklisTrešdien, 1. jūnijā, Balvu novadā ar piemiņas pasākumu 110. jubilejā tika godināts literatūras un kultūras vēsturnieks, valodnieks un publicists Miķelis Bukšs (1912–1977), viens no ievērojamākajiem latgaliešu (latgaļu) trimdas kultūras darbiniekiem.

Miķeļa Bukša dzimšanas diena tika svinēta Balvu novadā ar pulcēšanos piemiņas brīdī Baltinavas pagasta Merkuzīnes kapos, kur apglabāti Bukša vecāki, bet pēc tam sekoja svētku satikšanās pasākums, piedaloties Upītes, Baltinavas, Rekovas, Viļakas un Viduču bērnu folkloras kopām un kapelām, Šķilbēnu pagasta Plešovā pie Bukša dzimtajām mājām. 

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei