Arī Balvu novada dievnami piedalījās "Baznīcu nakts 2022" aktivitātēs

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Baznīcu nakts 2022Gandrīz neticami, bet 28. maijā bija atvērti vairāk kā 200 Dievnami visā Latvijā! Esam saņēmuši un turpinām saņemt gan atsauksmes, gan skaistas fotogrāfijas, gan video no pasākuma. Mūsu komandas vārdā no sirds pateicamies par kalpošanu un piedalīšanos Atvērto baznīcu dienā un Baznīcu naktī visām draudzēm, mācītājiem un ļoti, ļoti daudzajiem šīs idejas atbalstītājiem – mūziķiem, mūzikas un mākslas skolu audzēkņiem, māksliniekiem un katram, kurš kalpoja ar savu radošo pienesumu. Pateicamies par sadarbību un atbalstu Latvijas pašvaldību un tūrisma informācijas centru darbiniekiem! Paldies par Jūsu kalpošanas drosmi, ticību, mīlestību un svētību, ko Jūs dāvājāt Latvijai un katram cilvēkam. Uz tikšanos 2023.gada Atvērto baznīcu dienā un Baznīcu naktī! Baznīcu nakts komanda   https://baznicunakts.lv/

Lasīt tālāk...


Pilnīgs prieks Baznīcu naktī

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

baznicu nakts vilaka28.maijā jau devīto reizi Latvijā notika kultūras pasākums “Baznīcu nakts”. Šogad īpaša programma norisinājās arī Viļakas Romas katoļu baznīcā. Dienas laikā to apmeklēja vairāki simti cilvēku, bija mazākas vai lielākas ekskursantu grupas no Madonas, Rēzeknes, Gulbenes, Preiļiem, Cēsīm, Valmieras, Rīgas, Balviem, Viļakas pilsētas un apkaimes. Viļakas Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels un draudzes “Baznīcu nakts” komanda saka lielu paldies ikvienam, kurš dienā, kad Latvijā bija atvērtas vairāk kā 200 baznīcas, izvēlējās apmeklēt tieši Viļakas Romas katoļu baznīcu, lai piedzīvotu pilnīgu prieku. Sprediķī uzrunājot tautu, prāvests Guntars aicināja aizdomāties par to, kas ir pilnīgs prieks, aicināja priecāties no sirds. Daudzi prāvestam jautājot kā viņš spējot visu dienu būt tik pilns enerģijas, tik priecīgs un tik dedzīgi vadīt ekskursijas. Atbilde pavisam vienkārša, darot ar prieku un mīlestību un kopā ar Dievu ir iespējams neiespējamais.

Lasīt tālāk...


Satikāmies maijā Briežuciemā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 01 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Pasākums Briežuciema pagasta vecākajai paaudzeiBriežuciemā vidējā un vecākā paaudze satikšanās prieku izbaudīja pašā ziedonī - 28. maija vakarā.  Pasākums bija par maiju, pavasari, prieku, darbu un draudzību.  Par jaunību, kuru patīkami atcerēties, par dzimto vietu un kopā sanākšanas gandarījumu.

Novadpētniece Valentīna Kaša  pastāstīja un parādīja prezentāciju  par mūsu pagasta  vietvārdu izcelsmi un nozīmi.

Dramatiskais kolektīvs parādīja uzvedumu ‘’Ak tys kolhozs!” Ar labvēlīgu smaidu un humoru kopā ar aktieriem atcerējāmies jaunību, kad , neskatoties ne uz ko, debesis bija augstākas un pat zāle zaļāka! Sen pagātnē kolhozi, tagad ir kooperatīvi un kopienas, bet visu laiku kolektīvos galvenais bija ir un būs sapratne, sadzīvošanas māka un kopēji mērķi.

Lasīt tālāk...


2022. gada 25. maijs - LNB Skaļās lasīšanas konkursa Balvu reģionālais fināls

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 30 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Skaļās lasīšanas konkursa fināls BalvosPavasarīgā un saulainā 25. maija rītā Balvu Centrālo bibliotēku piepildīja bērnu čalas. Šeit pulcējās 13 aktīvākie un labākie Balvu, Rekovas, Baltinavas, Tilžas 5.klašu lasītāji, kuri sacentās savā starpā par labāko grāmatas fragmenta lasījumu. Visus pasākuma apmeklētājus ar skanīgām dziesmām priecēja Marija Maslovska – arī aktīva bibliotēkas apmeklētāja. Lai labākie lasītāji tiešām justos kā karaļi, lasīšanai bija paredzēts Karaļa krēsls no Balvu Tautas teātra rekvizītiem.

Lasīt tālāk...


110. jubilejā godinās ievērojamo trimdas kultūras darbinieku Miķeli Bukšu

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 27 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Miķelim Bukšam - 110Trešdien, 1. jūnijā, Balvu novadā ar piemiņas pasākumu 110. jubilejā tiks godināts literatūras un kultūras vēsturnieks, valodnieks un publicists Miķelis Bukšs (1912–1977), viens no ievērojamākajiem latgaliešu (latgaļu) trimdas kultūras darbiniekiem. Ar piemiņas brīdi un bērnu folkloras kopu un kapelu koncertu Bukšs tiks godināts savā dzimtajā pusē – Šķilbēnu pagasta Plešovas ciemā. 

Ievērojamais latgaliešu (latgaļu) trimdas kultūras darbinieks – literatūras un kultūras vēsturnieks, valodnieks un publicists Miķelis Bukšs dzimis 1912. gada 1. jūnijā Balvu novada Šķilbēnu pagasta Plešovā. Dzīvojis un mācījies Baltinavā un Rēzeknē, strādājis Aglonā, Rēzeknē un Daugavpilī, bet 1944. gadā devies bēgļu gaitās uz Zviedriju, kur vadījis tālāko dzīvi. Dzīvodams Zviedrijā, Bukšs aktīvi darbojās trimdinieku sabiedriski politiskās organizācijās, viņš bija viens no latgaliešu organizāciju dibināšanas iniciatoriem un vadītājiem. Kā zinātnieks pētījis latgaliešu kultūras un literatūras vēsturi un valodu, sarakstījis nozīmīgus pētījumus Latgales kultūrvēsturē. Mūžībā devies 1977. gadā un apbedīts Stokholmā, atdusas vietā uzstādīts piemiņas akmens ar uzrakstu “Latgolas dvēseles tulks”. Miķeļa Bukša devuma godināšanai pieminekļi uzstādīti arī Rēzeknē un viņa dzimtajā Plešovā.

Lasīt tālāk...


28. maijā Balvu novadā un visā Latvijā norisināsies Atvērto baznīcu diena un Baznīcu nakts

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 20 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Baznīcu nakts 2022Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums “Atvērto baznīcu diena” – vairāk nekā 100 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pulksten 10.00 līdz 22.00 un ilgāk. 

Baznīcu nakts Latvijā notiek kopš 2014. gada. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Lasīt tālāk...


Briežuciemā atzīmē Starptautisko ģimenes dienu

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 18 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Ģimenes diena BriežuciemāBriežuciemā Ģimenes diena šogad tika svinēta  vienā no Tematiskā ciema vietām - lauku sētā ‘’Bilgas”. Šī vieta tika izvēlēta tāpēc, ka te dzīvo viesmīlīga ģimene un ir skaista, sakopta vide.

Šoreiz Ģimenes dienas pasākumā tika akcentēta medību tēma. „Bilgu” māju saimnieks Oļģerts ir kaislīgs un veiksmīgs mednieks, viņam ir iekārtota medību trofeju apskates vieta. Pagastā ir vairākas mednieku ģimenes, kurās visi saimes ļaudis ir iesaistīti medību aktivitātēs. Medības jau nav tikai zvēra nošaušana, mednieki kopj mežus, piebaro dzīvniekus un dara citas labas lietas, kadam ir jāpagatavo medību gardumi.

Lasīt tālāk...


Balvu novada jauktais koris “Mirklis” koncertē Lietuvā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 18 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Koris Mirklis koncertā LietuvāBalvu novada jauktais koris “Mirklis”, pēc ilgāka pārtraukuma, 2012. gada maijā diriģenta Ulda Kokara vadībā atsāka aktīvi un radoši darboties, koncertējot savā novadā un ārpus tā. Ir labi sasniegumi gan piedaloties tradicionālajās koru skatēs gatavojoties Dziesmu svētkiem, gan koncertos, vietējos un starptautiskos festivālos un konkursos. 2020.gadā, piedaloties Starptautiskajā Stasis Šimkus koru festivālā - konkursā, koris ieguva Sudraba Diplomu un 2022.gadā koris tika uzaicināts piedalīties festivālā kā viesis.

Pateicoties Valsts kulūrkapitāla fonda atbalstam, 13.maijā koris devās uz Lietuvu, lai koncertētu Klaipēdas apkaimes dievnamos 22.Starptautiskā Stasis Šimkus koru konkursa - festivāla ietvaros. Trīs neaizmirstamas dienas – pilnas mūzikas, tikšanās prieka, emociju un pieredzes!

Lasīt tālāk...


Grupa “Carnival Youth” koncertēs Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 12 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Carnival Youth koncerta afiša

4. jūnijā plkst. 20:00 Balvu pilsētas estrādē norisināsies grupas “Carnival Youth”  koncerts.

Grupa “Carnival Youth” savā mūzikā apvieno melodiskumu un jauneklīgu melanholiju ar alternatīvā roka un indī mūzikas enerģiju. Kopš grupas dibināšanas 2012. gadā, “Carnival Youth” ir izdevuši sešus albumus. Pēdējos divus gadus grupa pavadījusi latviešu kino mūzikas koncertprogrammas “Naivais ku-kū” paspārnē, taču šogad “Carnival Youth” atgriežas pie oriģinālmūzikas un pašlaik aktīvi veido muzikālo materiālu jaunai programmai.

Lasīt tālāk...


Mātes dienas koncerts Viļakā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 11 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Mātes diena Viļakā

Šogad Mātes diena Viļakā bija īpaša, jo tradicionālajam Viļakas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu koncertam Viļakas Romas katoļu baznīcā pievienojās arī profesionālas mākslinieces - ērģelniece Ilona Birģele un čelliste Inita Malnača.  Pēdējos divos gados pandēmijas mainīgo noteikumu dēļ mūzikas skolas audzēkņiem bija ierobežotas iespējas apmeklēt mūzikas nodarbības, taču, neskatoties uz visiem šķēršļiem, čaklākie skolnieki un viņu pedagogi bija sagatavojuši skanīgus priekšnesumus, lai iepriecinātu savas māmiņas, vecmāmiņas un Viļakas draudzes locekļus.

Lielākie drosminieki bija mūzikas skolas audzēkņi, kuri uzstājas vieni paši. Tie bija Annika Meijere (2. klavieru kl., ped. Jeļena Laicāne), Martins Vrubļevskis (3. flautas kl., ped. Arnis Prancāns), Elīza Pužule (3. akordeona kl., ped. Inita Raginska), Roberts Griestiņš (3. saksofona kl.,  ped. Aldis Prancāns) un Aļina Šaicāne (3. klavieru kl., ped. Jeļena Laicāne).

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei