"Muzeju nakts 2022" pasākumi novadā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 09 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

14. maijā muzeji visā Latvijā aicina uz ikgadējo Muzeju nakti. Arī Balvu novada muzejos līdz pat vēlai vakara stundai notiks dažādas aktivtiātes, kurās aicināts piedalīties ikviens interesents.

Eiropas Muzeju nakts ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005.gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Līdz ar tradicionālajām ekspozīcijām notiek arī dažādi īpaši pasākumi – radošās darbnīcas, koncerti, teātra uzvedumi. 

Lasīt tālāk...


Pūtēju orķestra “Balvi ” koncerts

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 06 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2022

Pūtēju orķestris

 Jau brūni pumpuri briest kailos bērzu zaros,

Pa kuriem vēji traucot liegi sīc –

No tālām aizjūrām skrien putni mājup baros,

Uz spārniem pavasari nesot līdz.

/A.Brocis/

        Ar pavasari sirdīs, ar sauli mūzikas  instrumentu spoguļos, ar  skaņām-klusām, skaļām, maigām, tīrām,  svinīgām- tik dažādām kā putnu dziesmas pārrodoties mājās -  1. maijā  Balvu kultūras  un atpūtas centrā  izskanēja  pūtēju orķestra “Balvi” koncerts -“Uz spārniem pavasari nesot līdz…”. Skatītāju pārpilnā zāle liecināja, ka tas bija ļoti, ļoti gaidīts pasākums.  

Lasīt tālāk...


Baltā galdauta svētki Bērzpilī; Dziesmotais pikniks “Kāda ir Tava Latvijas garša”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 06 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 06 maijs 2022

berzpils

4. maijs, Baltā galdauta diena, ir mūsu īpašie svētki.

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. 18. novembrī mēs svinam Latvijas dzimšanas dienu, tāpēc varētu teikt, ka 4. maijs Latvijai ir tāda kā otrā dzimšanas diena, un kā paliekošu dāvanu  Latvijai Bērzpils pagasta pašdarbības kolektīvi ainaviski tematiskā parka teritorijā iestādīja trīs liepas, jo skaitlis 3 simbolizē pilnību, vienotu veselumu un  laimīgu izdošanos.

Pēc tam sekoja sieviešu vokālā ansambļa “Naktsvijole”, folkloras kopas “Saivenis”, (vadītāja Daiga Griestiņa), deju kopas “Asjate” (vadītāja Iveta Tiltiņa) muzikāls sveiciens svētkos.

4.maijs nav vienkārši brīvdiena. Tā ir diena, kad varam svinēt brīvību. To, ka mums ir brīvība izvēlēties. Brīvība lasīt, ko vēlamies.

Lasīt tālāk...


Maija dziedājumi Balvu novadā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 05 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 maijs 2022

Maija dziedājumi


Muzeju nakts 2022 Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 03 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 03 maijs 2022

muzeju nakts"Muzeju nakts 2022 Balvos" notiks 14.maijā no plkst.19:00 līdz 23:00.

Šogad muzeju naktī jutīsimies droši, jo tiksies “Mūzas un varoņi”.

VAROŅI….

  • Muzejā varēs ielūkoties Latgales partizānu pulka un “Staņislava” vēsturē.
  • Unikāla iespēja – apskatīt Latgales partizānu pulka krūšu nozīmīti. / no Latvijas Kara muzeja krājuma/.
  • Pie muzeja - Zemessardzes 31. kājnieku bataljona militārā ekipējuma un  tehnikas izstāde un militāras aktivitātes kopā ar zemessargiem. Iespēja iepazīties ar bataljona vēsturi, zemessargu ikdienu un pievienoties Zemessardzei.

MŪZAS…

Lasīt tālāk...


Pavasara svētku prieks Rekovas ciemā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 28 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Aprīlis 2022

Rekova

Pavasara ziedu mirdzošajās acīs
paslēpies ir saules stariņš draisks.
Runāsim par laimi ziedoņlaikā,
laime nemīl viena pavasarī būt.

Tradicionāli Kultūras centrs “Rekova” Lieldienu nedēļas zaļajā ceturtdienā rīko bērnu pasākumu “ZAĶU KROSS”, kura pamatā ir šķēršļu josla ar dažādiem uzdevumiem. Jāpiemin tas, ka zaķi neskrien, bet lec, un lec dažādos veidos: uz sāniem, atpakaļ, kompānijā, sadevušies ķepiņās, priecīgi, bēdīgi un saucot “Hopā!”. Pasākumu parasti apmeklē arī Rekavas vidusskolas bērnu dārza “Putniņi” grupu audzēkņi kopā ar audzinātājām, arī šogad liels prieks, ka piedalījās gan lielie zaķīši, gan pavisam maziņie. Pēc krosa visi tika pie zaķa sarūpētajiem cienastiem un zaķu mammas saorganizētās izlēkāšanās pa piepūšamo atrakciju.

Lasīt tālāk...


Viļakas muzejā lekcija “Loginu senkapu 2019.gada izpētes rezultāti”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 27 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Aprīlis 2022

akmens

2019.gadā Viļakas muzejam sadarbojoties ar arheologiem A.Vilcāni un U.Kalēju, un brīvprātīgajiem, izdevās īstenot projektu “Arheoloģiskā izpēte Loginu senkapos”. Viļakas apkārtne ir bagāta ar arheoloģiskajiem pieminekļiem. Pieminekļi pēc sava statusa ir dažādi - valsts un vietējās nozīmes. Loginu senkapi ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis, kurā 20.gs 50-tajos tika uzskaitīti 49 uzkalniņi. Diemžēl 2015.gada mantrači  Loginu senkapus ļoti stipri izpostīja. 2019.gada arheoloģisko izrakumu mērķis bija veicināt Ziemeļlatgales  arheoloģisko pieminekļu izpēti, kā arī paplašināt jaunu arheoloģisko avotu bāzi, iegūt jaunu materiālu priekš muzeja ekspozīcijas, kā arī sakārtot mantraču pēdas.

Lasīt tālāk...


"Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!" Baltinavā!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 27 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Aprīlis 2022

afisa

Atzīmējot Latvijas Valsts svētkus, 4.maijā baltinavā norisināsies pasākums "Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai!", kurā piedalīsies arī kultūras ministrs Nauris Puntulis.


Medņevas etnogrāfiskajam ansamblim – 35!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 26 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 26 Aprīlis 2022

Mednevas kolektivsJura dienas vakarā Medņevas Tautas namā pulcējās Medņevas etnogrāfiskā ansambļa jubilejas dalībnieki, atbalstītāji, draugi, Balvu novada pašvaldības pārstāvji un dziedāt mīļotāji.

“Mēs nevaram dzīvot bez maizes. Arī bez dziesmas mēs  nevar dzīvot. Dziesma ir tautas gara maize. Dziesmas ir jādzied, tās dziedē dvēseli! Katrs mēs nākam no ģimenes, ar  māmiņas  ielikto dziesmu pūrā. Tālajā 1987. gadā Medņevas pagasta ciemu sievas sāka dziedāt un izveidojās Medņevas etnogrāfiskais ansamblis,” atklājot pasākumu, teica Medņevas Tautas nama vadītāja Skaidrīte Šaicāne. Pirmā Medņevas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja bija Viduču astoņgadīgās skolas dziedāšanas skolotāja Janīna Dukaļska, no 1989.gada vadību uzņēmās Natālija Smuška. No 2017.gada 1.jūnija kolektīvu vada Skaidrīte Šaicāne.

Lasīt tālāk...


Nevalstiskās organizācijas saņem savas “Sprēslīcas”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 25 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Aprīlis 2022

kopbildeŠī gada februārī biedrība “Ritineitis” izsludināja konkursu „Ziemeļlatgales nevalstisko organizāciju gada balva”, kas ir arī biedrības viena no projekta “Iepazīsti sevi Ziemeļlatgalē” aktivitātēm.

Noslēdzoties konkursam un žūrijai apkopojot pieteikumus, Balvu Kultūras un atpūtas centrā 22.aprīlī tika rīkots apbalvošanas pasākums “Sprēslīca”.

Konkursa laikā tika saņemta informācija par 37 Ziemeļlatgales nevalstiskajām organizācijām. Uzvarētāji tika noteikti 10 nominācijās, tika piešķirtas arī specbalvas:

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei