Izsaka pateicību starptautiskā folkloras festivāla "Lipa kust" dalībniekiem

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 30 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Paldies kolektīviem No 24. līdz 28. augustam Balvu novadā notika Starptautiskais folkloras festivāls "Lipa kust", kurā piedalījās folkloras kopas no Lietuvas, Polijas un Latvijas, tajā skaitā, festivāla organizatori - folkloras kopa "Upīte''.

26. augustā kolektīvi no Lietuvas, Polijas un Upītes iepazinās ar Balvu Kultūras un atpūtas centru un piedalījās pieņemšanā pie Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Sergeja Maksimova.

Lasīt tālāk...


Kubulu Kultūras namā norisinājies pasākums „Atvadas vasarai!”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 30 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Atvadas vasarai KubulosZied vasara, un sapņi dzīvo līdz augusta vēsmām! 27. augustā Kubulu Kultūras namā notika pasākums „Atvadas vasarai!”. Pasākuma laikā bija iespējams apskatīt ceļojošo izstādi „Latvijas ainavu dārgumi – vakar, šodien, rīt”. Ainava ir veselums - tajā kā ūdens lāsē atspoguļojas vietas, apstākļu, cilvēka darbības un laika savijumi. Ceļojošā izstāde Kubulu Kultūras namā būs skatāma līdz šī gada 10.oktobrim.

Pēcpusdienā notika aktivitātes bērniem kopā ar Rozā panteru. Bērni pārvarēja šķēršļu joslu, veica dažādus panteras uzdotos uzdevumus, apgleznoja sejiņas (sejas apgleznošanas meistares: I.Voiciša un E.Ivanova), un kopā skatījās „Avārijas Brigādes” kino īsfilmu ciklu.

Lasīt tālāk...


Ēsteres Zemītes personālizstāde "Pazudušie bērni"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 30 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 30 Augusts 2022

Estere ZemīteBalvu Centrālajā bibliotēkā 19. septembrī tiks atklāta Ēsteres Zemītes personālizstāde "Pazudušie bērni" jeb Kapseļu ielas aprūpes centra bērnu portreti.

Gleznotāja Ēstere Zemīte pēdējos četru gadus strādā bērnu aprūpes centrā, kas atrodas Kapseļu ielā, Rīgā. Estere stāsta: “Katrs bērns, kas šeit dzīvo, ir personība. Katram ir savs īpašais stāsts. Katrs šajā pasaulē nāk ar savu unikālo pienesumu. Katram ir sava neatkārtojamā, vienīgā dzīve.” Gleznojot šo bērnu portretus, Ēstere parāda katra bērna skaistumu, unikalitāti un mirdzumu. Tas ir viņas veids, kā pateikt, ka bērns ar invaliditāti ir tāds pats bērns kā visi pārējie, tikai viņam nepieciešams lielāks atbalsts.

Lasīt tālāk...


Novadmācības nodarbības bērniem un jauniešiem

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 30 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 30 Augusts 2022

Novadmācības nodarbības bērniem un jauniešiemBalvu Centrālā bibliotēka piedāvā novadmācības nodarbības izglītības iestāžu klasēm. Aicinām bērnus un jauniešus iesaistīties piedāvātajās radošajās aktivitātēs, kuras izstrādātas, lai veicinātu sava novada kultūrvides izzināšanu. Pieteikt un saskaņot apmeklējuma laiku varēs laika posmā no  10. septembra  līdz 30. novembrim.

Nodarbības paredzētas valodas, matemātikas, sociālajā un pilsoniskajā, tehnoloģiju, veselības un fizisko aktivitāšu jomā. Tās izstrādātas kā atbalsts skolām kompetenču pieejas realizēšanā izglītības procesā.

Lasīt tālāk...


Izstādi Balvos atklāj 12 gadus vecais Jēkabs Slišāns

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 25 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Augusts 2022

IzstādeBalvu Centrālajā bibliotēkā no 22. augustā līdz 16. septembrim būs skatāma Jēkaba Slišāna karikatūru izstāde “UpītieDzeiveJauka”. Tā ir pirmā Jēkaba personālizstāde ārpus Upītes. Izstādē apkopoti vairāku gadu darbi, un katrs no tiem veido neatkārtojamu stāstu.

Jēkabs Slišāns ir dzimis 2010. gada 24. maijā Rīgā kā vidējais bērns Ligitas Spridzānes un Andra Slišāna piecu bērnu ģimenē. Sākot ar 2011. gada rudeni dzīvo Upītē. Kopš mazām dienām viņam ir paticis zīmēt. Viņa domu biedrs ir bijis vecākais brālis Domeniks, no kura iedvesmojoties sācis zīmēt karikatūras. 2020. gada nogalē, pirms Ziemassvētkiem, viņam bija apņemšanās katru dienu no 19. oktobra līdz 25. decembrim uzzīmēt vienu portretu – karikatūru, un pierakstīt dienas labos darbus. Tā tapa karikatūru izstāde, kas tika izstādīta Antona Slišāna Upītes kultūrvēstures muzejā, Jēkabs Slišāns “Karikaturas”.

Lasīt tālāk...


Rudens ieskaņas pārgājiens “Tepenīcas ezera aplis”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 24 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Augusts 2022

Rudens ieskaņu pārgājiensAicinām doties rudens ieskaņas pārgājienā 4.septembrī Susāju pagastā Balvu novadā kopā ar gidu - senlietu un retro motociklu kolekcijas “Cīrulīši” saimnieku Dzintaru Dvinski.

Kopā pieveiksim 7 kilometrus un uzzināsim, kur ir “Garīs ceļš”, Olksna un Ikarina, kas ir bičs, kugre un velekne, kā arī pa ceļam uzzināsim daudz interesantus vietvārdus un nostāstus par Tepenīcas ezeru un ciemu.

Pulcēšanās:Senlietu un retro motociklu kolekcijā  "Cīrulīši"
Adrese: “Cīrulīši”, Tepenīcas ciems, Susāju pagasts, Balvu novads, GPS: 57.217308, 27.623920.

Lasīt tālāk...


27. - 28. augustā norisināsies 23. Balvu kamermūzikas festivāls

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 22 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Augusts 2022

27. - 28. AUGUSTĀ BALVU MUIŽAS KONCERTZĀLĒ NORISINĀSIES 23. BALVU KAMERMŪZIKAS FESTIVĀLS.

Kamermūzikas festivāls 202227.augusts pulksten 16.00 "SKAISTĀ ITĀLIJA"

Duets DUO COLORE: Ilze Urbāne (flauta), Diāna Zandberga (klavieres)

Programmā:

Gaetāno Doniceti, Alfredo Kazella, Mario Pilati, Nikolo Paganīni, Leonardo di Lorenco, Imants Zemzaris, Ferencs Lists, Lučāno Berio.

Lasīt tālāk...


No 10.septembra līdz 28. oktobrim Balvu Novada muzejā būs skatāma mākslinieka Andra Kaļiņina izstāde “Klusā daba nav daba, bet ir”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 19 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 19 Augusts 2022

Izstāde Balvu novada muzejāNo 10.septembra līdz 28. oktobrim Balvu Novada muzejā būs skatāma mākslinieka Andra Kaļiņina izstāde “Klusā daba nav daba, bet ir”. Izstādi veidos gleznas, kas iedvesmotas no klusās dabas žanra klasikas, bet runā par to ar konceptuālu pieeju.

Vārdam “daba” skaidrojošajā vārdnīcā piemīt divas nozīmes - pirmkārt, tas apzīmē visa apkārt eksistējošā ārējo veidolu ainaviskā izpratnē, otrkārt par “dabu” tiek sauktas arī kādas parādības galvenās īpašības, kas varētu izteikt to būtību.

Lasīt tālāk...


Par Balvu Vissvētās Trīsvienības un Sprogu sv. erceņģeļa Miķeļa draudžu prāvestu iecels Gunti Brūveru

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 19 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 19 Augusts 2022

BrūversRomas katoļu Rīgas metropolijas Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, konsultējoties ar Rēzeknes - Aglonas diecēzes konsultoru padomi, nominējis līdzšinējo Balvu draudzes prāvestu priesteri Mārtiņu Klušu par Daugavpils sv. Pētera ķēdēs draudzes prāvestu un Daugavpils dekanāta dekānu.

Priesteris Mārtiņš Klušs dzimis 1978.gada 17.maijā, 2002.gadā pabeidzis studijas Rīgas Garīgajā seminārā,  Venēcijā ieguvis licenciāta grādu Baznīcas kanoniskajās tiesībās.

Līdzšinējais Izvaltas un Borovkas draudžu prāvestu priesteris Guntis Brūvers tiek nominēts par Balvu Vissvētās Trīsvienības un Sprogu sv. erceņģeļa Miķeļa draudžu prāvestu.

Lasīt tālāk...


Norisināsies Šķilbēnu, Briežuciema un Vectilžas pagastu svētki

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 18 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

Balvu novada pagastu svētki


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei