Rudens garšas baudījums Kubulos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 19 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Rudens garšu baudījums KubulosRudens ir kā grāmata, kas uzrakstīta ar košo dzelteno lapu birumu, ražas varenību un nelielu drēgnuma pieskārienu. Lai mazinātu vēsā laika klātbūtni un vairāk  sirdssilti pabūtu kopā, 17.septembrī Kubulu Kultūras nama teritorijā tika rīkots pasākums “Rudens garšas baudījums Kubulos”. Pasākumā bija iespējams iepazīt un degustēt mājražotāju pagatavoto produkciju, kā arī baudīt ekselentas receptes, kuras mājražotāji un uzņēmēji gatavoja uz dzīvās uguns.

Lasīt tālāk...


Pasākums “Asteru ziedos”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 13 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Pasākums BaltinavāStarp asteru krāsainiem ziediem

Uzplaukst septembra smaids.

Un ziedi ar īpašu dāsnumu

Zied, zied un zied…

10. septembrī Baltinavas Kultūras namu piepildīja radoši ļaudis no Baltinavas pašdarbības kolektīviem un ciemiņi no Briežuciema dramatiskā kolektīva “Sipiņi”. Apmeklētāju pulciņu papildināja arī daži Baltinavas pagasta iedzīvotāji, kuri bija noskaņoti izbaudīt grupas “OTTO” muzikālo sniegumu un pašdarbnieku uzstāšanos. Atpūtas vakars “Asteru ziedos” tika organizēts kā pašdarbības kolektīvu saliedēšanās un jaunās darba sezonas ieskaņas pasākums. Diemžēl, nebija ieradušies uzaicinātie ciemiņi no Salnavas Kultūras nama.

Lasīt tālāk...


Pirmajā dzejas slamā «Rogovkys dzejis voga» uzvarējusi Mārīte Slišāne

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 12 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Mārīte SlišāneSestdien, 10. septembrī, Rēzeknes novada Rogovkā notika pirmais dzejas slams – dzejnieku sacensība – latgaliski "Rogovkys dzejis voga", kurā piedalījās latgaliski rakstoši dzejas autori. Dzejas slams ir dzejas kustība, kas Latvijā un pasaulē (starptautiski zināma kā “Poetry slam”) atdzīvinājusi interesi par mūsdienu dzeju. Rogovkā notikušais dzejas slams ir viens no septembrī tradicionālo Dzejas dienu laika pasākumiem.

Dzejas slamā sacentās deviņi latgaliski rakstoši autori, bet par uzvarētāju trijās sacensību kārtās žūrija un skatītāji atzina Mārīti Slišāni.

Lasīt tālāk...


Dziedāt un nepagurt – etnogrāfiskais ansamblis “Benislava” atzīmē 35 gadu pastāvēšanas jubileju

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 12 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Benislavai 35 gadu jubilejaEtnogrāfiskais ansamblis “Benislava” tika dibināts 1987. gadā. Ar patiesu atbildības sajūtu, dziedātprieku, savu sakņu apzināšanās sajūtu, ansamblis jau 35 gadu garumā veiksmīgi sevi pierāda, pieskandinot gan vietējās nozīmēs, gan reģionālos pasākumus. Skanīgas dziesmas neizpalika arī 10.septembra vakarā, kad uz ansambļa jubilejas pasākumu “Reiz zaļoja jaunība, cerības plauka!” pulcējās tuvāki un tālāki ciemiņi.

Lasīt tālāk...


Vecākais latgaliešu festivāls Upītes Uobeļduorzs iesoļo trešajā desmitgadē

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 12 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Upītes ābeļdārzsSestdien, 17. septembrī, Balvu novada Upītē jau 21. reizi izskanēs vecākais latgaliešu festivāls – mīlas dzejas un dziesmu festivāls "Upītes Uobeļduorzs", bez kura nav iedomājams rudens ne vien Ziemeļlatgalē, bet visā Latgalē un Latvijā. Šogad festivāla vadīšanas groži tiks nodoti dzejniecei, mākliniecei, dažādu kultūras pasākumu producentei un skolotājai Evikai Muizniecei, bet latgaliešu mūziķu un literātu pulkā būs gan "Dabasu Durovys", "Latgalīšu Reps", "Unknown Artist", "#FKUpīte", Anna Rancāne, Valentins Lukaševičs, Annele Slišāne, Ineta Atpile-Jugane, Mārīte Slišāne un citi. Šogad festivālā īpašie viesi būs grupa "Pirmais Kurss", kura solījusi arī kādu dziesmu izpildīt Latgaliešu valodā.

“Upītes Uobeļduorzs” ir vienīgais festivāls, kurš nemainīgi katru gadu pulcē latgaliešu literātus un mūziķus, iepazīstinot gan ar jauniem vārdiem latgaliešu kultūrā, gan aicinot latgaliešu mūziku un literatūru atklāt ikvienam interesentam.

Lasīt tālāk...


Jauktais koris “Mirklis” savā pulkā gaida jaunus dziedātājus

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 07 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Mirklis aicina jaunus dziedātājus Balvu novada jauktais koris "Mirklis" sācis  jauno dziedāšanas sezonu. Ir pēdējais MIRKLIS tai pievienoties arī TEV, kas vienmēr ir atlicis šo mirkli, bet klusībā sapņojis kādreiz būt kora dziedātāju pulkā.

2023. gads korim  būs ļoti darbīgs un interesants.  Kolektīvs aktīvi apgūst ne tikai obligāto repertuāru, kas tiek piedāvāts valsts mērogā, lai varētu piedalīties Vispārējos dziesmu svētkos, bet  arī veic aktīvu koncertdarbību. Kora mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars, kolektīva repertuāru veido ļoti daudzveidīgu.

Lasīt tālāk...


Briežuciema pagasta svētki „Piepogā sevi Briežuciemam’’

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 06 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

20220827 102053 d7e1fTurpinot iepriekšējo gadu tradīciju, augusta pēdējā sestdienā notika Briežuciema pagasta svētki. Šogad ar nosaukumu „Piepogā sevi Briežuciemam’’.
Pirmssvētku nedēļā iedzīvotāji tika aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs. 25.augustā bija iespēja kopīgi pamēģināt jaunu tortes recepti Venerandas Keišas vadībā. Meistardarbnīcu ar atraktīvu, izglītojošu un interesantu uzrunu atklāja Venerandas māsa Marija Skaba. Abas māsas visas lietas dara kopā. Marija gan atzina, ka dara vairāk Veņa, bet viņa ir runātāja un publikas izklaidētāja. Dalībnieki saņēma darba cimdus un lakatiņus, lai viss noritētu kā pienākas. Meistardarbnīcu palīdzēja vadīt arī Līna, trešās māsas Annas meita. Pirms trīs gadiem līdzīgu aktivitāti kopā vadīja visas trīs māsas kopā, bet tagad Anniņa kūkas cep enģelīšiem debesīs. Visas labās lietas, ko Anna tika aizsākusi Briežuciemā turpinās ar māsu, meitas Līnas un darbnīcas „Atspole” dāmu darbošanos. 

Lasīt tālāk...


Izsaka pateicību starptautiskā folkloras festivāla "Lipa kust" dalībniekiem

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 30 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Paldies kolektīviem No 24. līdz 28. augustam Balvu novadā notika Starptautiskais folkloras festivāls "Lipa kust", kurā piedalījās folkloras kopas no Lietuvas, Polijas un Latvijas, tajā skaitā, festivāla organizatori - folkloras kopa "Upīte''.

26. augustā kolektīvi no Lietuvas, Polijas un Upītes iepazinās ar Balvu Kultūras un atpūtas centru un piedalījās pieņemšanā pie Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Sergeja Maksimova.

Lasīt tālāk...


Kubulu Kultūras namā norisinājies pasākums „Atvadas vasarai!”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 30 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Atvadas vasarai KubulosZied vasara, un sapņi dzīvo līdz augusta vēsmām! 27. augustā Kubulu Kultūras namā notika pasākums „Atvadas vasarai!”. Pasākuma laikā bija iespējams apskatīt ceļojošo izstādi „Latvijas ainavu dārgumi – vakar, šodien, rīt”. Ainava ir veselums - tajā kā ūdens lāsē atspoguļojas vietas, apstākļu, cilvēka darbības un laika savijumi. Ceļojošā izstāde Kubulu Kultūras namā būs skatāma līdz šī gada 10.oktobrim.

Pēcpusdienā notika aktivitātes bērniem kopā ar Rozā panteru. Bērni pārvarēja šķēršļu joslu, veica dažādus panteras uzdotos uzdevumus, apgleznoja sejiņas (sejas apgleznošanas meistares: I.Voiciša un E.Ivanova), un kopā skatījās „Avārijas Brigādes” kino īsfilmu ciklu.

Lasīt tālāk...


Ēsteres Zemītes personālizstāde "Pazudušie bērni"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 30 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: 30 Augusts 2022

Estere ZemīteBalvu Centrālajā bibliotēkā 19. septembrī tiks atklāta Ēsteres Zemītes personālizstāde "Pazudušie bērni" jeb Kapseļu ielas aprūpes centra bērnu portreti.

Gleznotāja Ēstere Zemīte pēdējos četru gadus strādā bērnu aprūpes centrā, kas atrodas Kapseļu ielā, Rīgā. Estere stāsta: “Katrs bērns, kas šeit dzīvo, ir personība. Katram ir savs īpašais stāsts. Katrs šajā pasaulē nāk ar savu unikālo pienesumu. Katram ir sava neatkārtojamā, vienīgā dzīve.” Gleznojot šo bērnu portretus, Ēstere parāda katra bērna skaistumu, unikalitāti un mirdzumu. Tas ir viņas veids, kā pateikt, ka bērns ar invaliditāti ir tāds pats bērns kā visi pārējie, tikai viņam nepieciešams lielāks atbalsts.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei