Upītes ciems saņēmis atpazīstamības zīmi #VIEDAISCIEMS!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 26 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

295846536 2516271851859604 6349531804254001712 n 9501dNoslēgusies iniciatīva atpazīstamības zīme “Viedais Ciems 2022”, kuras laikā visā Latvijā tika meklētas un noskaidrotas viedas un stipras kopienas, kas veido un attīsta savas teritorijas, aktīvi iesaista vietējos iedzīvotājus, attīstot jaunas pieejas un risinājumus esošo izaicinājumu risināšanai.
Šī gada 29. jūnijā, Saldus novada Jaunlutriņos, Latvijas viedo ciemu un lauku kopienu forumā “Kopienu persilāde 2022” apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti seši atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems 2022” ieguvēji – Ancenes ciems, Bernāti, Krapes muiža, Lēdurgas ciems, Mežinieku apkaimes kopiena un Upītes ciems. Katrs no ciemiem demonstrēja savu viedumu un unikalitāti, kas apliecināja tā atbilstību viedā ciema statusam.

Lasīt tālāk...


Aizvadīts pirmais tautas muzikantu saiets Krišjāņos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 26 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

tautas muzikantu saiets 83150Uzāvuši kājās baltu pīpeņu kurpes, ap kaklu apmetuši margrietiņu šalli, paņēmuši pie rokas dziesmu, esam jautri un vērienīgi nosvinējuši pirmo tautas muzikantu saietu "Re kur muzikanti spēlē". Sestdienas vakarā Krišjāņos bija ļoti "karsts" gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. "Karsts" jo mazais tautas nams bija dziedāt, muzicēt un dejot gribētāju pārpildīts un "karsts" no muzikantu dzirkstošajām taktīm un jautrajām dziesmām!
Sirsnīgs paldies atsaucīgajiem tautas muzikantiem- Pēterim Laganovskim, Venāram Dūrem, Vitālijam Plešam, Mārtiņam Jurciņam, Guntim Sprinģim, Eventijam Zelčam, Līvijai un Jurim Medņiem. Paldies Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālajam ansamblim "Elija", vadītāja Sintija Pujāte, dāmu deju grupai "Dzirksteles" vadītāja Valentīna Kirsanova, Bērzpils folkloras kopai "Saivenis" (vadītāja Daiga Griestiņa) par skanīgajiem un ritmiskajiem sveicieniem. Pateicoties nenogurdināmajai Briežuciema kapelai "AMMA", Salnavas kapelai "Sveicinojam vielejam" (vadītāja Aija Zeiļuka) un Laimas lauku kapelai (vadītāja Ingūna Žogota) izdejojāmies pēc sirds patikas!

Lasīt tālāk...


Kubulu pagasta svētki

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 26 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

dsc 3632 d6e52Sporta spēles Kubulos
22.jūlijā Kubulu pagasta svētku ietvaros notika „Kubulu sporta spēles” dažādās disciplīnās: „Šautriņas”, „Slēpojums”, „Ūdens nesējs” un  „Disku mešana”. Ikvienam bija iespēja pierādīt savu sacensību garu un iegūt gan godalgotas balvas, gan simpātiju balvas.
Pasākuma laikā darbojās arī SIA „Do4Fun” lāzertaga spēle.
Pasākuma noslēgumā notika sporta spēļu apbalvošana un garšīgas zupas baudīšana. Kubulu pagasta pārvalde un Kubulu Kultūras nams pateicas sporta disciplīnu organizatoram Jānim Zakarītim, mednieku un makšķernieku klubam „Kubuli” un Kubulu Kultūras nama garīgo dziesmu ansamblim „Vakarblāzma”  par aktīvu iesaistīšanos un atbalstu Kubulu pagasta svētkos 2022, kā arī ikvienam par pasākuma apmeklējumu un entuziastisko iesaistīšanos sporta spēļu norisē!

Lasīt tālāk...


Skanīgās “Ermoņiku skaņas”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 25 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

20220716 185351 93288Skanīgi un skaisti pagājušajā sestdienā ir aizvadi sešpadsmitie Ermoņiku skaņu svētki Medņevā. Kā katru gadu, arī šogad visi muzikanti un kolektīvi no Tautas nama devās gājienā uz laukumu pie pagasta, kur ar skaļām ovācijām muzikantus un dejotājus sagaidīja daudzie pasākuma apmeklētāji. Gājienu kuplināja „Retro Gaz-51” saimnieks Imants Erciks, kurš īpaši šiem svētkiem savu „kumeliņu” bija uzfrišinājis ļoti skaistu, no kura skatītāji un interesenti neatkāpās visu pasākuma laiku, izskatot un aplūkojot katru nospodrināto skrūvīti. „Gazikā” muzicēja: Kociņu kapela  no Cēsīm, vadītājs Imants Ozoliņš, Kaunatas muzikants Antons Savickis. Tikpat skaisti un skanīgi gājienā devās tautas deju kolektīva „Oglīte” vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi, kurus daudzus gadus vada Jānis Marcinkevičs, Briežuciema Dāmu kapela „AMMA”, vadītāja Maruta Daukste, Vīksnas folkloras kopa „Olūts”, vadītājs Aldis Laicāns, Medņevas Etnogrāfiskais ansamblis ar muzikantu Alfrēdu Circeni, muzikanti Kristiāns Šaicāns, Elīza Pužule, Dainis Ločmelis, Māris Sprinģis, Vitālijs Logins, Iveta un Maija Arenas no Raunas, Salnavas kapela „Sveicinojam vielejam”, vadītāja Aija Zeiļuka.

Lasīt tālāk...


Vectilžas  pagastā sumina šī gada pilngadniekus

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 25 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

Vectilžas pagasta jaunieši  - pilngadnieki22.jūlija vakarā Vectilžas sporta un atpūtas centrā sumināja šī gada pilngadniekus.

Vasara ir brīnišķīgs gadalaiks, taču galvenie svētki vasarā ir jauniešu pilngadības diena, kas jau kļuvusi par tradicionālu. Arī šogad šis pasākums kopā pulcināja krietnu apsveicēju pulku.

Lasīt tālāk...


Latgales dabas iedvesmotie

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 25 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 Augusts 2022

bnp04279 ff8c3Viļakas ezera zilganzaļo ūdeņu, Latvijas zilo nokrāsu piepildītās debesis, dzeltenās un sarkanās saules  pielietie saulrieti, zaļie meži un pakalni, violetie pļavu ziedi veidoja 6. starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2022” dalībnieču mākslas darbu tēmas. Pirmo reizi skatoties izstādi pat šķiet, ka gleznas iespējams ir gleznojis viens mākslinieks. Bet dziļāk ielūkojoties gleznās var ieraudzīt katras mākslinieces īpašo personību. “Ir liels prieks, ka māksliniecēm bija iespēja izrauties no ikdienas rutīnas, atbraukt uz Viļaku, ieraudzīt mūsu dabu un parādīt gleznās, cik tā ir skaista, krāsaina un neatkārtojama. Liels paldies Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Sergejam Maksimovam un Daugavpils Marka Rotko centra direktoram Mārim Čačkam, bez  kuru atbalsta šis plenērs nenotiku,” atklājot izstādi 21.jūlijā Viļakas muzeja izstāžu zālē, teica Valda Buša dēls Ilmārs Bušs.

Lasīt tālāk...


Etnogrāfisko ansambļu sadziedāšanās un danču vakars Lāča dārzā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 15 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

bnp01808 aafa614. jūlijā Lāča dārzu Balvos pieskandināja Balvu novada folkloras kopas, sniedzot koncertu “Festivāla Baltica 2022 atskaņas” un aicinot pievienoties latvisko danču vakarā.
Koncertā uzstājās Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis/Jauniešu folkloras kopa “Soldanī”  (vadītājas-Anita Pakalnīte un Maruta Daukste), etnogrāfiskais ansamblis Atzele un Atzeles lauku kapela (vadītājas- Anna Annuškāne un Ilona Bukša), Viļakas etnogrāfiskais ansamblis „Abrenīte” (vadītāja Silvija Kupriša), Žīguru “Mežābele” (vadītāja Skaidrīte Šaicāne), Medņevas etnogrāfiskais ansamblis (vadītāja Skaidrīte Šaicāne), Medņevas folkloras kopa “Egle” (vadītāja Ināra Sokirka), Lazdukalna etnogrāfiskais ansamblis "Benislava" (vadītāja Regīna Čudarāne), Tilžas etnogrāfiskais ansamblis “Sagša” (vadītāja Daiga Jēkabsone), Rekavas folkloras kopa “Rekavas dzintars” (vadītājs Vilis Cibulis), Baltinavas etnogrāfiskais ansamblis (vadītāja Antoņina Krakope), Bērzpils folkloras kopa “Saivenis”(vadītāja Daiga Griestiņa), Vectilžas folkloras kopa “Saime” (vadītāja Solveta Logina) un Upītes Folkloras kopa (vadītājs Andris Slišāns).

Lasīt tālāk...


Starptautiskā glezniecības plenēra "Valdis Bušs 2022" mākslinieču stāsti

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 19 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 01 Augusts 2022

img 20220715 172610 8adf66. starptautiskajā glezniecības plenērā “Valdis Bušs 2022” piedalās mākslinieces: Agra Ritiņa (Latvija), Emilie Kanervo (Somija), Jena Jang (Dienvidkoreja), Solveiga Gutaute (Lietuva), Madara Tropa (Latvija, dzīvo ASV) un Nimet Keser (Turcija). Laika posmā no 2022.gada 13.jūlija līdz 17.jūlijam plenēra dalībnieces apmeklēja interesantas un skaistas vietas Balvu novadā. Mēs esam aicināti iepazīties ar māksliniecēm.

Lasīt tālāk...


Balvu novada svētku ietvaros - diena jauniešiem "Zvaigznāja kubs"

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 11 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

Zvaigznāja kubs Balvi 2022

Balvu novada svētkos, 15. jūlijā, no plkst.10.00-16.30 Lāča dārzā norisināsies diena jauniešiem  "ZVAIGZNĀJA KUBS". 

“Zvaigznāja kubs” ir radošā platforma, kas visas dienas garumā dod iespēju ikkatram izmēģināt savu talantu. Bērni, jaunieši, kā arī vecāki un citi interesenti ir aicināti piedalīties dziesmu rakstīšanā, grupas "Triānas Parks" mūziķu Agneses Rakovskas un Edgara Viļuma pavadībā var izmēģināt dažādus instrumentus un ielūkoties mūzikas ierakstu studijā. Brīvais mikrofons būs iespēja pirmo reizi uzdrīkstēties un parādīt savu talantu plašākai publikai.

Lasīt tālāk...


Koncertuzvedums “RIČIJS RŪ rīko koncertu” viesosies Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 11 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2022

Ričijs Rū Balvos

Latvijā iemīļotais bērnu grāmatas varonis lācēns Ričijs Rū dodas savā pirmajā Latvijas tūrē ar koncertuzvedumu. Kopā ar Reiniku ģimeni un draugiem uz skatuves tiks atdzīvināti piedzīvojumi, kas attēloti nesen iznākušajā grāmatā un dziesmu albumā  "Ričijs Rū rīko koncertu". Koncerts Balvos notiks 16.jūlijā plkst. 11.00 Balvu estrādē.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei