Ziedu sakta Stacijas pamatskolas pagalmā

Kategorija: Stacijas pamatskola
Svētdiena, 19 Septembris 2010
Pēdējās izmaiņas: 29 Septembris 2010

     Aizejošā vasara Stacijas pamatskolas skolēniem bijusi aizraujošiem iespaidiem un piedzīvojumiem bagāta. Ar tikpat jaukām emocijām ir sācies arī jaunais mācību gads. Dažreiz vajag tikai nelielu akcentu, lai padarītu krāšņāku savu un savas skolas tēlu. Tāpēc turpinot iepriekšējos mācību gados uzsākto tradīciju, šoruden skolas pagalmā uzziedējusi krāsaina un smaržīga ziedu sakta, kurā ikviens skolēns un skolotājs ielicis skaistākos savas ģimenes dārzos izaudzētos rudens ziedus.


Zelta un Sudraba liecība Stacijas pamatskolā

Kategorija: Stacijas pamatskola
Pirmdiena, 07 Jūnijs 2010
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2010

Skolās samazinās skolēnu skaits, kuru zināšanas ir izcilā un optimālā līmenī. Analizējot šī mācību gada 1. semestra darbu,  sapratām, ka nepieciešama vēl lielāka motivācija skolēnu darbam. Skolotāji strādāja darba grupās, izveidoja nolikumu par Zelta un Sudraba liecību iegūšanas prasībām. Šīs liecības pienākas skolēniem ar apzinīgu mācību darbu gan skolā, gan mājās. Zelta liecība pienākas skolēniem, kuriem gada vidējā atzīme ir augstāka kā 8,5 balles, taču Sudraba liecības īpašnieku vidējai atzīmei ir jābūt no 8 līdz 8,5 ballēm. Skolas vadība un klašu audzinātāji mudināja skolēnus apzinīgam mācību darbam.

Lasīt tālāk...


SPORTA DIENA – TŪRISMA SACENSĪBAS

Kategorija: Stacijas pamatskola
Otrdiena, 15 Jūnijs 2010
Pēdējās izmaiņas: 05 Jūlijs 2010
26.maijā Stacijas pamatskolā notika sporta diena – tūrisma sacensības. Sporta dienā piedalījās skolēni no 1.-8.klasei, skolotāji un skolēnu vecāki. 
Tūrisma sacensībās starts sākās skolas pagalmā. Katrai komandai tika izsniegta karte, kurā bija norādīti kontrolpunkti, kuri jāatrod. Katrā kontrolpunktā jāveic noteikti uzdevumi. Lai uzsāktu startu, katrai komandai bija jāizdomā un jānodzied dziesmiņa. Pirmā startu uzsāka vecāku komanda.
 
Nonākot pirmajā kontrolpunktā, dalībniekiem bija ar mazu glāzīti jāsmeļ ūdens no grāvja. Tad glāzīte ar ūdeni jānes uz noteiktu vietu un jāpiepilda pudele ar ūdeni. Kad pudele bija piepildīta, tikai tad varēja doties uz nākamo kontrolpunktu.
Nākamajā kontrolpunktā skolēniem bija jāpārvar noteikts šķērslis. Šķēršļa pārvarēšanai bija jāizmanto divi pagari dēļi. Ejot pāri dēļiem, nedrīkstēja pieskarties zemei. Ja pieskārās, nopelnīja soda punktus.
 
Trešajā kontrolpunktā skolēni ar aizsegtām acīm skrēja pa vienam līdz noteiktai vietai, kur atradās izklaidus sarindoti vairāki konusi, jāpaņem viens konuss, jāaiznes un jānoliek noteiktā vietā. Komandas biedru uzdevums bija norādīt virzienu, kurā jāiet. Visi komandas dalībnieki aktīvi piedalījās šī uzdevuma veikšanā.
 
Nākamais posms bija sarežģīts. Skolēniem vajadzēja sniegt palīdzību ievainotajam, kuram ir kājas trauma, kas jānosaitē un jāizdomā, kā aiznest cietušo uz noteiktu vietu.
 Turpmākajā posmā nācās visai klasei krūmos sameklēt noteiktu skaitu bumbiņu. Bumbiņas bija dažādās krāsās. Skolēniem veicās ļoti labi, bumbiņas grūtības nesagādāja!
 
 Sestajā kontrolpunktā skolēniem bija jāparāda prasme sist naglu dēlī un pēc tam šo pašu naglu izvilkt ārā. Aktīvi piedalījās gan zēni, gan meitenes. Ļoti interesanti!
 
Turpmākais ceļš veda pa mežu līdz skaistam meža ielokam, kur bija jāsaliek telts. Kad telts bija uzstādīta , diviem no komandas dalībniekiem jāpaņem guļammaisi, jāielien iekšā un pārējiem jānodzied miega dziesmiņa. Tad atkal visiem skolēniem viss rūpīgi jāsakārto. Darbs veicās lieliski!
 
 
Nākamajā kontrolpunktā skolēniem bija jāiekur ugunskurs un jāpārdedzina aukliņa, un tikai tad varēja doties uz finišu.
Nonākot finišā, vēlreiz katrai komandai bija jānodzied tā pati dziesma, kuru dziedāja uzsākot startu.
Skolēni aktīvi piedalījās un izturēja visus kontrolpunktus. Sacensības saliedēja klases kolektīvu, uzlaboja saskarsmes prasmes. Visiem bija viens mērķis- būt visātrākajiem. Diena bija ļoti interesanta un aizraujoša. Noslēgumā tika apbalvotas visas komandas.
Paldies skolēniem, viņu vecākiem par aktīvu dalību sporta dienā!

Stacijas pamatskolā sporto

Kategorija: Stacijas pamatskola
Otrdiena, 15 Jūnijs 2010
Pēdējās izmaiņas: 05 Jūlijs 2010
 Maija pēdējā nedēļa Stacijas pamatskolā pārpilna sporta aktivitātēm. Visu klašu kolektīvi un arī skolotāji veidoja komandas, kurām noteiktās ’’pieturās’’ bija jāveic deviņi dažādi uzdevumi: jāmet bumbiņas kastē, komandai reizē jālec pāri lecamauklai, jāizveido dažādas akrobātiskās figūras ar noteiktām prasībām, ar nepilnu plastmasas pudeli jānogāž priekšā esošās pudeles, jāizspēlē erudīcijas spēle par Latviju, četriem cilvēkiem esot plastmasas riņķa iekšpusē jāizskrien stafete un citi uzdevumi. Sīva cīņa vairāku stundu garumā. Visu komandu dalībnieki pierādīja, ka ir fiziski labi sagatavoti, prot darboties komandā, ir zinoši, veikli un izturīgi.

 Skolotāju komanda veic akrobātisko vingrojumu.

 

 

 

Skolēni reizē lec pāri lecamauklai.
 
 

Sabīne Ivanova ar pudeli, bez roku palīdzības, nogāž stāvošās pudeles.


Stacijas pamatskolā ieskandina vasaru

Kategorija: Stacijas pamatskola
Pirmdiena, 07 Jūnijs 2010
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2010

29. maija sestdienā Stacijas pamatskolas mazajā zālē pirmo reizi skolas kolektīvs pulcējās uz dziedošo ģimeņu svētkiem „Ieskandināsim vasaru!”. Koncertā piedalījās gan skolēnu, gan skolotāju dziedošās ģimenes.

Lasīt tālāk...


Stacijas pamatskolēni dodas ekskursijās un pārgājienos

Kategorija: Stacijas pamatskola
Ceturtdiena, 03 Jūnijs 2010
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2010

Stacijas pamatskolas skolēni ir izmantojuši pavasarīgo laiku un devušies uzzināt un ieraudzīt kaut ko jaunu. Ar viņu piedzīvojumiem varat iepazīties šeit:  www.balvi.lv/files/EkskursijaPretii vasarinjai.doc, www.balvi.lv/files/PargajiensEkskursija.doc, www.balvi.lv/files/pargajiens.doc.

 


Stacijas pamatskolas pirmklasnieki dodas ekskursijā pa Balviem

Kategorija: Stacijas pamatskola
Otrdiena, 01 Jūnijs 2010
Pēdējās izmaiņas: 01 Jūnijs 2010

altKad vasaras brīvlaiks jau gandrīz ar roku aizsniedzams, Kubulu pagasta Stacijas pamatskolas 1.klases skolēni nolēma doties nelielā ekskursijā - Balvu pilsētas izpētē.

Lasīt tālāk...


Stacijas pamatskolā godina māmiņas

Kategorija: Stacijas pamatskola
Otrdiena, 18 maijs 2010
Pēdējās izmaiņas: 18 maijs 2010

Katru gadu maija otrajā piektdienā - Mātes dienas priekšvakarā Stacijas pamatskola ver savas durvis mīļiem un gaidītiem ciemiņiem – māmuļām. Šajā dienā mēs sveicam savas māmiņas ar pļavā vai dārzā saplūktiem pirmajiem pavasara ziediem, pašu gatavotiem sveicieniem un samīļojam cieši, cieši, jo māmiņa mums viena šai pasaulē.

Lasīt tālāk...


Vides izglītības aktivitātes Stacijas pamatskolā

Kategorija: Stacijas pamatskola
Trešdiena, 12 maijs 2010
Pēdējās izmaiņas: 12 maijs 2010

Šogad Stacijas pamatskola ir aktīvi piedalījusies dažādās vides izglītības aktivitātēs.

5.klases skolniece Sintija Pitkeviča Balvu novada komandas sastāvā uzstājās jauno pētnieku forumā „Skolēni eksperimentē!” Rīgā. Viņa prezentēja savu pētījumu par atspirdzinošā dzēriena altkokakolas iedarbību. Pētījumā tika veikta klasesbiedru aptauja par atspirdzinošo dzērienu lietošanu. Skolēni zina, ka atspirdzinošie dzērieni ir jālieto pavisam maz, jo tie ir kaitīgi, tomēr viņi tos lieto bieži. Sintija veica eksperimentu, 10 dažādus priekšmetus turot kokakolā un novērojot pārmaiņas. Eksperimenta laikā tika izdarīts secinājums, ka kokakolai ir ļoti slikta iedarbība uz pārtikas produktiem. Tātad noteikti arī uz cilvēka organismu, ja to lieto pārāk daudz. Foruma laikā Sintija iepazinās ar interesanto ķīmijas pasauli un guva jaunas ierosmes turpmākajiem pētījumiem.

5.klases skolnieces Sintija Pitkeviča, Līva Supe, Karina Stepanova izveidoja vides spēli „Mūsu ZAĻĀS PĒDAS Zemei” par tematu „Klimata pārmaiņas”. Spēles gaitā spēlētāji uzzina par globālās altsasilšanas sekām un par „zaļajiem” darbiem ikdienā, kas palīdz mazināt klimata izmaiņas. Spēles mērķis nav sodīt vai bargi kratīt ar pirkstu, kā nedrīkst darīt. Svarīgāk ir - KAS IR JĀDARA! Tā nav un nedrīkst būt sacensība, kurš izdarīs vairāk vai kurš izdarīs mazāk, bet ir jāstrādā kopā. Dalībai noslēguma pasākumā Rīgā tika atlasītas 33 labākās no 59 iesūtītajām spēlēm, to starpā arī mūsējā. Prezentētās spēles bija interesantas un dažādas: datorspēles, kustību spēles, galda spēles u.c. Stingra ekspertu komisija vērtēja spēļu atbilstību tematam, izzinošo aspektu, radošo pieeju un prezentāciju. Mūsu spēle ieguva 2.vietu republikā. Esam nolēmuši popularizēt „zaļo darbu” iespējas arī citās novada skolās.
 
Ir pienākušas „pēdējās 24 stundas” , kad mēs varam vēl paspēt izglābt mūsu planētu. Tāpēc spēlei ir atvēlētas 24 minūtes. Mums ir jāpaspēj! 
 5.klases skolēni iesaistījās Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja atbalstītajā vides izglītības altprojektā „Fosforam – Stop!”. Sk. B. Vizules vadībā zīmēja zīmējumus „Glābsim Baltijas jūru!”. Baltijas jūra ir viena no visvairāk piesārņotākajām jūrām pasaulē. Mēs nemaz neiedomājamies, kādu ietekmi uz vidi atstāj reklāmās slavinātie mazgāšanas līdzekļi. Daudzi mazgāšanas līdzekļi satur fosfora savienojumus, kas nonākuši ūdeņos, veicina ūdenstilpju aizaugšanu un samazina skābekļa daudzumu, kas nepieciešams dzīvajiem organismiem.   Aktīvākie skolēni izpētīja, ka veikalos ir ļoti maz videi draudzīgu mazgāšanas līdzekļu. Fosfātus nesatur „Minirisk”, „Neutral”, „Kastanis” veļas mazgāšanas līdzekļi un Pur Balsam, Zoluška, „Minirisk”, „Neutral” trauku mazgāšanas līdzekļi. Protams, videi draudzīgākie mazgāšanas līdzekļi ir dārgi, taču tie ir jālieto daudz mazākās devās un tāpēc to pietiek ilgākam laikam. Interesanti bija aplaistīt izdiedzētos kressalātus ar dažādu veļas pulveru šķīdumiem. Vismazākā ietekme bija Minirisk un Neutral. Savukārt ar Rex un Ariel veļas pulveru šķīdumiem laistītie kressalāti ātri iznīka.
 
 1.klases skolēni iesaistījās MammaDaba Meistarklases aktivitātēs. Mežu olimpiādes ietvaros altskolēni aktīvi darbojas, mācoties ciparus angļu valodā skolas mežmalā. Skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Žīguru Meža muzeju, kur mūs sirsnīgi sagaidīja Stacijas pamatskolas 1974. gada absolvente Anna Āze. Skolēni uzstādīja putnu būrīšus skolas apkārtnē. Mājturības skolotājs Z. Lielbārdis un kokapstrādes pulciņa skolēni izgatavoja 2 jaukus putnu būrīšus. Arī 1. klases skolēns Artūrs Supe mājās pa brīvdienām kopā ar tēti pagatavoja 3 burvīgus putnu būrīšus. Artūra tētis arī palīdzēja būrīšus pielikt. Jaunie putnu būrīšu iemītnieki nebija ilgi jāgaida. Viens no būrīšiem atrodas tieši pret mūsu klases logu. Kad pēc būrīšu piestiprināšanas ienācām klasē, ievērojām, ka šo būrīti jau pēta viens putniņš. „Lielās Talkas” ietvaros skolēni un skolotāji sakopa skolas apkārtni. alt1.klase salasīja 6 maisus atkritumu grāvmalās netālu no skolas mežmalas. 1.-4.klašu skolēnu deju kolektīvs iestādīja skolas augļu dārzā jaunas ābelītes. alt
 

 


Izveidota darba kvalitātes novērtēšanas komisija

Kategorija: Stacijas pamatskola
Ceturtdiena, 10 Decembris 2009
Pēdējās izmaiņas: 10 Decembris 2009

Stacijas pamatskolā  izveidota darba kvalitātes novērtēšanas komisija mērķstipendijas saņemšanai no Eiropas fonda projekta „Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos” aktivitātē „Atbalsts pedagogu darbības kvalitātes novērtēšanas sistēmas pakāpeniskai ieviešanai”. Komisija izvērtēs Stacijas pamatskolas un Vīksnas filiāles skolotāju darbu, kuriem piešķirtas mērķstipendijas.

Komisijas sastāvs:

Ruta Bukša- Stacijas pamatskolas direktore, -komisijas priekšsēdētāja,
Inga Voiciša – direktores vietniece izglītības jomā, -komisijas
priekšsēdētājas vietniece,
Gunta Bokta– Stacijas pamatskolas Vīksnas filiāles struktūrvienības
vadītāja,- komisijas locekle,
Aldis Laicāns – dabaszinību metodiskās apvienības vadītājs,-
komisijas loceklis,
Līga Lāčauniece – Stacijas pamatskolas Skolas padomes
priekšsēdētāja, komisijas sekretāre.


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei