Balvu Valsts ģimnāzijas makulatūras vākšanas akcijā izglābti 14 koki

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Piektdiena, 24 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 27 Februāris 2017

15. februārī Balvu Valsts ģimnāzijā (BVĢ) norisinājās līdz šim nebijusi akcija. Sešpadsmit klašu kolektīvi devās uz sešpadsmit iepriekš izraudzītām adresēm Balvu pilsētā, lai savāktu makulatūru no apkārtējo māju iedzīvotājiem. Kopumā tika savākti 760 kg otrreizējai pārstrādei nododamas makulatūras, kas atradīs savu otro dzīvi un atgriezīsies pie Balvu iedzīvotājiem dažādu papīra izstrādājumu veidolā.

Lasīt tālāk...


BVĢ audzēkne Paula Paidere – erudīcijas spēles „Gudrs, vēl gudrāks” pusfināliste

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Pirmdiena, 16 Janvāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Janvāris 2017

Latvijas Televīzijā jau ceturto gadu notiek erudīcijas, gudrības un atjautības spēle „Gudrs, vēl gudrāks”. Šajā sezonā desmito klašu grupā uz pusfinālu tika uzaicināta Balvu Valsts ģimnāzijas 10b.klases skolniece Paula Paidere.

Lasīt tālāk...


Balvu Valsts ģimnāzijas ekskursija „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi!”

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Ceturtdiena, 02 Jūnijs 2016
Pēdējās izmaiņas: 02 Jūnijs 2016

Jau otro gadu Balvu Valsts ģimnāzija veiksmīgi piedalās Monreālas Latviešu sabiedriskā centra atbalstītajā skolas ekskursiju projektu konkursā „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”, kura mērķis ir sniegt iespēju 5. - 8. klašu skolēniem izzināt Latvijas vēsturi un kultūru mācību ekskursijās. Vēstures skolotāja Mudīte Stepanova 7.a klasi iepazīstināja ar konkursa nolikumu un, atbilstoši mācību grāmatas saturam, bija jāizstrādā ekskursijas maršruts. Šinī mācību gadā Latvijas vēstures stundās skolēni apguva tēmu „Livonija", uzzināja, ka Latvijas un Igaunijas vēsture viduslaikos ir Livonijas vēsture, jo Livonija apvienoja vairākas valstiņas, no kurām lielākās bija Livonijas ordeņa valsts un Rīgas arhibīskapija. Ekskursijas maršrutu: Balvi – Limbaži – Salacgrīva - Ainaži - Staicele - Valmiera - Balvi izveidojām, lai iepazītu Vidzemi, jo liela tās daļa ietilpa Rīgas arhibīskapijā, arī mūsu Balvu novads. Limbažos pārmaiņus atradās arhibīskapa rezidence. Limbaži ietilpa Hanzā, bet Salacgrīva 1368.gadā minēta kā Livonijas arhibīskapa osta. Salacgrīvai un Balviem pilsētas tiesības piešķirtas 1928. gadā. Vidzemē meklējami latviešu tautas atmodas sākumi, arī latviešu pirmās jūrskolas izveide, tāpēc viens no ekskursijas mērķiem bija iepazīties ar latviešu jūrniecības vēsturi. Skolēniem pēc ekskursijas bija jāizveido foto stāsts „Ceļojums pa Vidzemi caur gadsimtiem”, kurā tika izmantotas savas fotogrāfijas no ekskursijas, kurās ir izzinoša informācija par redzēto objektu, un bija jāizvirza hipotēze par kādu noslēpumu redzētajās pilīs. Mūsu projekts tika atbalstīts un piešķirtais finansējums tika iztērēts transporta izdevumu apmaksai.

Lasīt tālāk...


Vairas Vīķes Freibergas vizīte Balvu Valsts ģimnāzijā!

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Ceturtdiena, 26 maijs 2016
Pēdējās izmaiņas: 26 maijs 2016

Šogad, dzīvojot Balvu Valsts ģimnāzijas 85. jubilejas gaidās, domājot par Latvijas 100-gadi, kā arī dziļā cieņā un pateicībā par „Jā” vārdu grūtam un skaistam darbam vadīt valsti astoņu gadu garumā, 19. maijā - ābeļziedu laikā, Balvu Valsts ģimnāzijā tikāmies ar eksprezidenti Vairu Vīķi Freibergu.

Lasīt tālāk...


Balvu Valsts ģimnāzijas teātra dalība festivālā

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Otrdiena, 26 Aprīlis 2016
Pēdējās izmaiņas: 26 Aprīlis 2016

No šī gada 22. līdz 23.aprīlim Balvu Valsts ģimnāzijas teātris „Pipariņš” piedalījās 9. Latvijas bērnu un jauniešu festivālā „… un es iešu un iešu!” Valmieras Viestura vidusskolā.
Pasākumā piedalījās 450 jauno aktieru no dažādām Latvijas skolām. Varēja vērot 33 interesantas izrādes, kuras vērtēja profesionāla žūrija.
„Pipariņš” festivālā rādīja pārdomu lugu pēc A.Birbeles lugas „Būda mežā ” motīviem. Luga ir par mums pašiem – 9.klases jauniešiem, kuri pārgājiena laikā apmaldās mežā.
Jā, cilvēks, virtuālā vide, attiecības starp jauniešiem pašiem, attiecības starp jauniešiem un vecākiem…. Kā tas ir? Kad, būdā ieslodzīts, jaunietis atklāj savas slēptākās bailes un kaislības… Tā nav nejaušība, ka jaunieši apmaldījās mežā? Kurš vainīgs? Varbūt patiešām mēs esam pārāk „aizspēlējušies” internetā? Tādas un vēl citas problēmas „Pipariņa” aktieri izdzīvoja savā lugā.

Lasīt tālāk...


Sociālo zinātņu nedēļa

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Trešdiena, 10 Februāris 2016
Pēdējās izmaiņas: 10 Februāris 2016


1.septembrī ceļš ved uz skolu

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Pirmdiena, 07 Septembris 2015
Pēdējās izmaiņas: 07 Septembris 2015

„Un neviens man neatņems ceļu
Zem kājām
Es iešu to ceļu, ko gājām
Un saukšu šo vietu par mājām.”
/I.Fomins/

Šis mācību gads Balvu Valsts ģimnāzijā iesākās ar katra skolēna, skolotāja un skolas darbinieka klusu cerību: „Kaut nelītu lietus!” Mūsu sirds ilgas piepildījās!
Skolas iekšpagalmu rotāja simbolisks ceļš, ceļa malās atradās 18 ceļa zīmes - klašu atrašanās vietas norādes. Sporta skolotāji aicināja katrai klasei atrast savu ceļa zīmi. Arī vecākiem un skolas darbiniekiem bija paredzēta īpaša vieta.

Lasīt tālāk...


Balvu Valsts ģimnāzijā realizēts projekts

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Otrdiena, 28 Jūlijs 2015
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2015

Balvu Valsts ģimnāzijā 2014./2015. mācību gadā tika realizēts projekts „United in diversity”, kas tika iesniegts un apstiprināts Nordplus jauniešu izglītības programmā.
Tā mērķis bija stiprināt skolu sadarbību caur deju, veidot izpratni par Latvijas un Igaunijas valodu un kultūru, popularizēt inovatīvu un radošu izglītību.

Lasīt tālāk...


E-klases konkursa „Mēs varam labāk!” uzvarētāji – BVĢ 10a.klase

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Pirmdiena, 15 Jūnijs 2015
Pēdējās izmaiņas: 15 Jūnijs 2015

Skolēnu sekmju progresa konkursā Mēs varam labāk!, ko kopīgi rīko E-klase un laikraksta Diena pielikums Skolas Diena, ir zināmi šī mācību gada uzvarētāji. Katra mācību gada noslēgumā E-klase sumina klases, kas, salīdzinot klases vidējo atzīmi pirmā semestra beigās un otrā semestra noslēgumā, panākušas vislielāko izaugsmi.
Šogad konkursā piedalījās rekordliels klašu skaits - 6118 klases.

Lasīt tālāk...


BVĢ audzēknis Raivis Supe saņem atzinību

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Pirmdiena, 15 Jūnijs 2015
Pēdējās izmaiņas: 15 Jūnijs 2015

VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas delegācija 12.jūnijā devās nu jau tradicionālajā vizītē uz Saeimu, kur Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sveica sezonas labākos spēlētājus, trenerus un tiesnešus, kā arī tos jaunos basketbolistus, kuri treniņus un spēles pratuši savienot ar labām sekmēm mācībās.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei