tmb20200116102356


Informācija par vienotā psihoemocionālā atbalsta pakalpojuma ieviešanu

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Ceturtdiena, 09 Septembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 09 Septembris 2021

Informējam, ka no 2021. gada 1.jūlijā Biedrība “Skalbes” sadarbībā Veselības ministriju ir atvērts bezmaksas psihoemocionālā atbalsta tālrunis 116123, kas aizvieto kopš 1997. gada eksistējošā krīzes tālruņa numura +371 67222922 darbību.

Lasīt tālāk...


Mazaizsargāto ģimeņu bērniem iespējams saņemt bezmaksas skolas preču komplektus

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Pirmdiena, 30 Augusts 2021
Pēdējās izmaiņas: 30 Augusts 2021

Mazaizsargāto ģimeņu bērniem iespējams saņemt bezmaksas skolas preču komplektus

Lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Eiropas Atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām aicina pieteikties skolas piederumu komplektiem, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes var saņemt izdales punktos visā Latvijā.

Lasīt tālāk...


Maijā iedzīvotāji saņems pārrēķinātās minimālās pensijas un valsts sociālā nodrošinājuma pabalstus

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Piektdiena, 07 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 07 maijs 2021

Infografika, kā tiks pārrēķinātas minimālās pensijas un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsti

Maijā minimālo valsts pensiju (vecuma, invaliditātes un apgādnieka zaudējuma gadījumā) un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji saņems pārrēķinu par laiku no š.g. 1. janvāra līdz 30. aprīlim atbilstoši jaunajiem minimālo ienākumu sliekšņiem.

Labklājības ministre Ramona Petraviča uzsver, ka minimālo pensiju un sociālā nodrošinājuma pabalstu celšana ir kārtējais solis, turpinot iesākto darbu sociālās nevienlīdzības mazināšanā: “Nonākot ministres krēslā, minimālā vecuma pensija bija 70,43 eiro, bet tagad – ne mazāka kā 149,60 eiro. Tas ir ilgi gaidīts palielinājums, kura īstenošanai iepriekš pietrūka politiskā griba. Beidzot ieviests arī godīguma princips, ka pie pensijas aprēķina tiek novērtēts katrs darba stāža gads, nevis desmitgade – kā tas bija iepriekš.”

No šā gada 1. janvāra ir paaugstināti minimālo valsts pensiju un nodrošinājuma pabalsta apmēri, tādējādi  nosakot augstākus minimālos ienākumu sliekšņus. Kopumā izmaņas ietekmē aptuveni 115 000 cilvēku. Tāpēc, lai sagatavotos jauno apmēru izmaksai un veiktu pielāgojumus IT sistēmās, no šā gada janvāra līdz aprīlim bija noteikts pārejas periods – minimālo pensiju un nodrošinājuma pabalstu izmaksu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) nodrošināja atbilstoši apmēram un regulējumam, kāds bija noteikts līdz 2020. gada 31. decembrim.

Lasīt tālāk...


Informācija Balvu novada politiski represētajām personām

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Piektdiena, 12 Marts 2021
Pēdējās izmaiņas: 12 Marts 2021

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas vizualizācija 25.marta

Balvu novada pašvaldība, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 25.martā, izmaksās pabalstu Balvu novada pašvaldībā deklarētajām politiski represētām personām.

Pabalsts tiek piešķirts Balvu novada pašvaldībā deklarētajām politiski represētām personām.  Pabalstu, pamatojoties uz Politiski represēto biedrības iesniegto sarakstu, piešķir un pārskaita politiski represētajām personām uz norādīto norēķinu kontu vai izmaksā skaidrā naudā, Sociālā dienesta kasē. Pabalsts ir vienreizējs un tā  apmērs -  50,00 EUR.

Lasīt tālāk...


Aptauja par Sociālā dienesta sniegto sociālo palīdzību, sociālajiem pakalpojumiem un iestādes darba kapacitāti

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Pirmdiena, 08 Februāris 2021
Pēdējās izmaiņas: 08 Februāris 2021

Aptaujas anketa pieejama ŠEIT


Novada iedzīvotājiem piedāvā psiholoģisko atbalstu - psihologa konsultācijas attālināti

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 26 Janvāris 2021
Pēdējās izmaiņas: 27 Janvāris 2021

Informatīvais attēls par to, ka novada iedzīvotājiem piedāvā psiholoģisko atbalstu - psihologa konsultācijas attālināti.

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā Balvu novada pašvaldības Sociālais dienests novada iedzīvotājiem piedāvā psiholoģisko atbalstu - psihologa konsultācijas attālināti, lai palīdzētu tikt galā ar emocijām izolācijas laikā, ko darīt, ja ir depresīvs stāvoklis, ja ir domas par pašnāvību, kā tikt galā ar emocijām, ja nevar satikt tuvākos cilvēkus, draugus, vecākus, bērnus, kā emocionāli tikt galā ar situāciju, kad persona palikusi bez darba, kā rīkoties, ja ģimenē pieaug vardarbība u.tml.

Jūs uzklausīs psiholoģe Skaidrīte Krakope – tālruņa Nr. 25421132

Pirmdienās no plkst.13.00 līdz 17.00
Ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz 12.00


No šī gada 1.janvāra jauni noteikumi trūcīgā statusam, GMI pabalstam un citai sociālajai palīdzībai

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Ceturtdiena, 07 Janvāris 2021
Pēdējās izmaiņas: 07 Janvāris 2021

Infografika, kurā attēloti GMI, trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu sliekšņi.

Sociālās palīdzības sniegšanai no 2021. gada mainīta kārtība, kādā tiek noteikts trūcīgās un maznodrošinātās mājsaimniecības statuss un aprēķināts garantētais minimālais ienākumu līmenis un tā pabalsts. Tāpat tiek mainīta mājokļa pabalsta aprēķināšanas, piešķiršanas un izmaksas kārtība.

Lasīt tālāk...


Iespējams saņemt atbalstu krīzes situācijā

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Trešdiena, 30 Decembris 2020
Pēdējās izmaiņas: 30 Decembris 2020

img 001 48a84Laikā, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību, un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām Sociālais dienests var piešķirt pabalstu krīzes situācijā ģimenei (personai), kura ārkārtējās situācijas dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, ja ģimene (persona) atbilst, piemēram, kādam no šādiem kritērijiem:

 1. persona ir piespiedu bezalgas atvaļinājumā, personai ir piešķirts bezdarbnieka statuss, bet tai nepienākas bezdarbnieka pabalsts vai bezdarbnieka pabalsta saņemšanas laiks ir beidzies, pašnodarbinātas personas, kurām nepienākas dīkstāves pabalsts, vai uz uzņēmuma līguma, vai uz cita veida līguma pamata nodarbinātas personas – pakalpojumu sniedzēji, kas zaudējuši ienākumu avotu, galvenais ģimenes pelnītājs zaudējis darbu vai ienākumus no īpašuma ārvalstīs, u.c.);
 2. ģimenei (personai) ir radušies papildus izdevumi, ko tā pati nespēj segt, atrodoties pašizolācijā saistībā ar atgriešanos no Covid-19 skartajām valstīm/šobrīd jebkuras citas valsts (piemēram, ienākumi un uzkrājumi iztērēti papildus mājoklim, viesnīcai, transportam, u.c.);
 3. ģimene (persona) atrodas vai ir atradusies karantīnā un tai nav iztikas līdzekļu.

Lasīt tālāk...


Jauno pensiju un pabalstu izmaksām būs pārejas periods

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Trešdiena, 30 Decembris 2020
Pēdējās izmaiņas: 30 Decembris 2020

parejas noteikumi vsnp ee72eNo nākamā gada 1. janvāra tiks paaugstinātas minimālās vecuma pensijas, invaliditātes pensijas un apgādnieka zaudējuma pensijas un valsts sociālā nodrošinājuma apmēri, tādējādi nosakot jaunus, augstākus minimālos ienākumu sliekšņus. Taču visiem to saņēmējiem ir jāņem vērā, ka šīm izmaiņām ir noteikts pārejas periods.

Lasīt tālāk...


Apakškategorijas

 • Balvu novada pašvaldības Sociālajā dienestā ciemojās jelgavnieki

  Arī rudens slēpjas no lietus un nesteidzas nakts dzestrajās stundās krāsot kokus un krūmus. Ir iemēģināta tikai mazā dzeltenās krāsas otiņa. Bet iepriecinājumu un pārsteigumu septembrī netrūkst, tostarp arī ciemiņu! 15.septembrī Balvu novada pašvaldības Sociālajā dienestā bija ieradušies ciemiņi no Jelgavas sociālo lietu pārvaldes, lai iepazītos ar mūsu  novada pašvaldības Sociālā dienesta darbu, gūtu priekšstatu par mūsu ikdienas raizēm un gandarījuma mirkļiem.


  Jelgavas sociālo lietu pārvaldes darbinieki šādus pieredzes braucienus organizē divas reizes gadā. Viņu iestādes funkcijas ir nodrošināt sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību dažādām klientu grupām, administrēt sociālo pakalpojumu sniegšanai paredzētos pašvaldības budžeta līdzekļus, kontrolēt, kā šos līdzekļus izlieto pārraudzībā esošās iestādes un citi pakalpojumu sniedzēji. Vadītāja Rita Stūrāne, kopā ar saviem kolēģiem, ar interesi piedalījās Balvu novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītājas Viktorijas Pukas sagatavotajā prezentācijā un uz interesējošiem jautājumiem saņēma izsmeļošas atbildes. Pēc vizītes Sociālajā dienestā, ciemiņi devās uz Balvu Novada muzeju, bet tālāk uz Alūksni, lai pilnībā izbaudītu Latvijas ziemeļaustrumus.

  Ina Bankova

  IMG_20170915_133510.jpgIMG_20170915_133541.jpgIMG_20170915_135224.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei