tmb20200116102356


Psihoemocionāla atbalsta bezmaksas saņemšanas iespējas Covid-19 laikā

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Trešdiena, 30 Decembris 2020
Pēdējās izmaiņas: 30 Decembris 2020

Covid-19 izplatības rezultātā pieaug trauksme un psiholoģiskā spriedze sabiedrībā.

Publicējam vienkopus aktuālos bezmaksas palīdzības tālruņus, kur var saņemt bezmaksas psiholoģisko un emocionālo atbalstu.

Krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes”

 • Diennakts krīzes tālruņi - 67222922 (LMT), 27722292 (Bite) - emocionālais un psiholoģiskais atbalsts.
 • Atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem 116006, darba laiks katru dienu no 12:00-22:00 - psiholoģiskā un informatīvā palīdzība.

Uzklausīšanas un garīgā atbalsta tālrunis “Emausas līnija”, kura darbību koordinē Latvijas konsekrētās personas. Zvanu centra darba laiks: 9.00 līdz 21.00; tālruņa nr. 28495847

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa piedāvāto palīdzību ir iespējams saņemt 4 veidos:

 1. Zvanot uz bezmaksas tālruni 116111 jebkurā diennakts laikā;
 2. Rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ;
 3. Rakstot čatā darbadienās no pulksten 12:00 – 20:00. Čata logs meklējams VBTAI mājaslapā labajā apakšējā stūrī.
 4. Izmantojot bezmaksas lietotni “Uzticības tālrunis”, kas paredzēta bērniem un pusaudžiem psiholoģiskas palīdzības saņemšanai. Ar tās palīdzību visu diennakti var bez maksas zvanīt uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111, saņemt ekonsultāciju krīzes situācijās, kā arī sazināties ar konsultantiem čatā.

Ja nepieciešams atbalsts bērna uzvedības problēmu pārvarēšanā, VBTAI Konsultatīvās nodaļas speciālistu konsultācijas var saņemt, zvanot uz tālruņa numuru 67359129.

Pusaudžu resursu centrs

Konsultē 10 - 18 gadu vecuma pusaudžus un viņu ģimenes locekļus. Kontaktinformācija un pieteikšanās formas konsultāciju saņemšanai:

https://pusaudzim.lv/nepieciesams-atbalsts/


No 20. novembra mazaizsargātās personas varēs saņemt bezmaksas higiēniskās sejas maskas

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Ceturtdiena, 19 Novembris 2020
Pēdējās izmaiņas: 19 Novembris 2020

higienisko sejas masku izdale mazaizsargatam personam 6 b41a6Balvu novada pašvaldībai valsts ir piešķīrusi individuālos aizsardzības līdzekļus – daudzkārt lietojamas maskas (mazgājami mutes un deguna aizsegi).

Sejas maskas varēs saņemt ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas, kurām piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss. Masku var saņemt, uzrādot personas apliecinošu dokumentu un izziņu par personas/ģimenes atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas personas/ģimenes statusam.

Sākot ar 20. novembri minētās personu grupas var saņemt maskas Balvu novada pagastu pārvaldēs pie sociāla darbinieka. Lūdzam sazināties ar sociālo darbinieku telefoniski un vienoties par tikšanās laiku.

Lasīt tālāk...


Ceļojums uz Balvu novada Briežuciema pagastu

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Pirmdiena, 05 Oktobris 2020
Pēdējās izmaiņas: 05 Oktobris 2020

img 005 6a144

„Dzīvei ritot, mēs uzzinām savu spēju robežas”, uzskata austriešu psihiatrs Zigmunds Freids, jo mums ir divas dzīves. Otrā sākas tad, kad saprotam, ka mums ir tikai viena. Šādas atziņas var izlasīt šī gada noplēšamā kalendāra lapiņās, kas norāda uz septembra nogali. Labākais laiks, kad tikties ar cilvēkiem, kuri prot baudīt dzīvi, novērtējot ik mirkli no tās.

Lasīt tālāk...


Iedzīvotāju ievērībai!

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Pirmdiena, 03 Augusts 2020
Pēdējās izmaiņas: 03 Augusts 2020

Balvu novada pašvaldības Sociālais dienests atgādina, ka vecākiem/aizbildņiem līdz 2020. gada 31. augustam ir jāiesniedz Sociālajam dienestam iesniegums par bērnu ēdināšanas apmaksu pirmsskolas izglītības iestādēs un par pusdienu apmaksu bērniem, kuri apmeklē izglītības iestādes, par mācību pusgadu. Ēdināšanas izdevumi tiek apmaksāti Balvu novada pašvaldības trūcīgu, maznodrošinātu, daudzbērnu ģimeņu bērniem, bērniem ar invaliditāti, bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem.

Lasīt tālāk...


Sociālā dienesta darbs no 10.jūnija

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Trešdiena, 10 Jūnijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 28 Augusts 2020

info


Valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība personām, kuras cietušas no vardarbības

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 02 Jūnijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 28 Augusts 2020

vnjp_vardarb_3r2hfdeidod2q3_0228d.png

“Vardarbība ģimenē ir izplatīts sociālās vardarbības veids. Lai cietusī persona saņemtu aizsardzību, risinājums ir vajadzīgs nekavējoties. Ne vienmēr personai ir iespēja uzreiz atrisināt radušos situāciju, kā, piemēram, pārtraukt kopdzīvi, atrast citu dzīvesvietu, izlemt kādu prasību celt tiesā u.tml. Šādos gadījumos personai ir tiesības saņemt aizsardzību pret vardarbību.

Lasīt tālāk...


Sociālā distancēšanās nav šķērslis profesionālās piemērotības noteikšanai!

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Trešdiena, 06 maijs 2020
Pēdējās izmaiņas: 06 maijs 2020

Sociālās integrācijas valsts aģentūras (turpmāk - SIVA) speciālisti arī ārkārtējās situācijas laikā turpina sniegt profesionālās piemērotības noteikšanas (turpmāk - PPN) pakalpojumu, ar vienu niansi – attālināti.

Attālināti speciālistiem notiek gan darba sanāksmes, gan saziņa un darbs ar klientiem.

Aprīļa beigās ļoti veiksmīgi noritēja pirmais PPN pakalpojums attālināti. Pateicamies arī pirmajai klientei, kura kopā ar SIVA speciālistiem uzdrošinājās uzsākt pakalpojumu neierastā sadarbības veidā.

Lasīt tālāk...


Pašvaldības atbalsts krīzes situācijā

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 28 Aprīlis 2020
Pēdējās izmaiņas: 28 Aprīlis 2020

tmb20200428103813

Laikā, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību, un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām Sociālais dienests var piešķirt pabalstu krīzes situācijā ģimenei (personai), kura ārkārtējās situācijas dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, ja ģimene (persona) atbilst, piemēram, kādam no šādiem kritērijiem:

Lasīt tālāk...


Par pabalstu krīzes situācijā

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Piektdiena, 17 Aprīlis 2020
Pēdējās izmaiņas: 17 Aprīlis 2020

tmb20200417101022Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 1.punkts nosaka, ka valstī izsludinātajā ārkārtējā situācijā par krīzes situāciju uzskatāma situācija, kad no ģimenes (personas) gribas neatkarīgu apstākļu dēļ, tā pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības un tai ir nepieciešama psihosociāla vai materiāla palīdzība.

Lasīt tālāk...


Asistenta pakalpojums ārkārtējās situācijas laikā

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Ceturtdiena, 02 Aprīlis 2020
Pēdējās izmaiņas: 02 Aprīlis 2020

Asistenta pakalpojums ārkārtējās situācijas laikā –
iesniegumi un atskaites ir jāiesniedz,
apliecinājumus var neiesniegt

Lasīt tālāk...


Apakškategorijas

 • Balvu novada pašvaldības Sociālajā dienestā ciemojās jelgavnieki

  Arī rudens slēpjas no lietus un nesteidzas nakts dzestrajās stundās krāsot kokus un krūmus. Ir iemēģināta tikai mazā dzeltenās krāsas otiņa. Bet iepriecinājumu un pārsteigumu septembrī netrūkst, tostarp arī ciemiņu! 15.septembrī Balvu novada pašvaldības Sociālajā dienestā bija ieradušies ciemiņi no Jelgavas sociālo lietu pārvaldes, lai iepazītos ar mūsu  novada pašvaldības Sociālā dienesta darbu, gūtu priekšstatu par mūsu ikdienas raizēm un gandarījuma mirkļiem.


  Jelgavas sociālo lietu pārvaldes darbinieki šādus pieredzes braucienus organizē divas reizes gadā. Viņu iestādes funkcijas ir nodrošināt sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību dažādām klientu grupām, administrēt sociālo pakalpojumu sniegšanai paredzētos pašvaldības budžeta līdzekļus, kontrolēt, kā šos līdzekļus izlieto pārraudzībā esošās iestādes un citi pakalpojumu sniedzēji. Vadītāja Rita Stūrāne, kopā ar saviem kolēģiem, ar interesi piedalījās Balvu novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītājas Viktorijas Pukas sagatavotajā prezentācijā un uz interesējošiem jautājumiem saņēma izsmeļošas atbildes. Pēc vizītes Sociālajā dienestā, ciemiņi devās uz Balvu Novada muzeju, bet tālāk uz Alūksni, lai pilnībā izbaudītu Latvijas ziemeļaustrumus.

  Ina Bankova

  IMG_20170915_133510.jpgIMG_20170915_133541.jpgIMG_20170915_135224.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei