Latvijas skolas soma

Tilžas vidusskolas 1.klase, „Skolas somas” ietvaros, devās uz Rēzekni

Category: Latvijas skolas soma
Monday, 13 June 2022
Last Updated: 13 June 2022

Latvijas skolas soma LOGOTilžas vidusskolas 1.klase, šī gada 17.maijā, „Skolas somas” ietvaros, devās uz Rēzekni, lai koncertzālē „Gors” noskatītos animācijas filmu „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

Bērni bija priecīgi par  filmā esošajiem tēliem: Jēkabu un Mimmi, un bērni nonāca pie secinājuma, ka draudzība, vienotība un kopīgs darbs, palīdz uzvarēt jebkuru cīņu.


Iniciatīvas „Skolas soma” ekskursija uz Gulbeni

Category: Latvijas skolas soma
Thursday, 09 June 2022
Last Updated: 09 June 2022

Ekskursija uz Gulbeni Pēc garā mācību cēliena  2.klases skolēni ar nepacietību gaidīja 23.maiju, kad kopā ar ukraiņu bērniem  projekta „Skolas Soma” ietvaros varēs apmeklēt  izglītojošo  un interaktīvo  centru „Dzelzceļš un tvaiks” Gulbenē,  bijušajā stacijas ēkā Dzelzceļa iela 8

Skolēniem bija iespēja  darboties dažādās aktivitātēs, ar kurām iepazīstināja  centra gids. Ar lielu sajūsmu  bērni izvēlējās biļetes braucienam uz savu sapņu pilsētu,  paši varēja kļūt par mašīnistiem,  uzzināt par lokomotīvju attīstību,  ātrāko vilcienu , kā arī veikt dažādus uzdevumus,  kuros bija nepieciešama  ne tikai veiklība, bet arī saskaņots komandas darbs.

Read more ...


Tilžas vidusskolas 12.klases skolēni devās ekskursijā uz Šķilbēnu pagasta Upīti

Category: Latvijas skolas soma
Tuesday, 07 June 2022
Last Updated: 07 June 2022

Izlaušanās istaba Upītē.3.maijā Tilžas vidusskolas 12.klases skolēni iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros devās ekskursijā uz Šķilbēnu pagasta Upīti,  kur apmeklēja izlaušanās istabu - "Pīci Panti - dzejas izlaušanās spēlē" Upītes Školā.

Mūsu izlaušanās laiks bija 1 stunda un 17 minūtes, spēles vadītājs Andris Slišāns atzina, ka tas ir ļoti labs rezultāts. Tā bija ļoti noderīga pieredze, kas saliedē klases kolektīvu, māca strādāt kopā, sadarboties.

Read more ...


Viduču pamatskola ielūkojās, kas ir Latvijas skolas somā

Category: Latvijas skolas soma
Wednesday, 01 June 2022
Last Updated: 01 June 2022

skolas somas logoViduču pamatskolā 2022.gada pavasaris atnāca ar daudzveidīgu mācību procesu. Otrdienu, 17.maiju veltījām mācību ekskursijām, izmantojot  projekta Latvijas skolas soma dāvātās iespējas. Katra klašu grupa devās iepazīt savu maršrutu kopā ar audzinātājām un laipnajiem šoferīšiem Zigfrīdu, Aivaru un Anatoliju.

Skolēni apskatīja kopā ar Aldi Egļavas Mežniecības muzeja krājumus un kopā ar Maiju Viļakas muzeja bagātības, ar nelielu Andra palīdzību izlauzās no “5 istabām” Upītē, izstaigāja Viļakas katoļu baznīcu un tās apkārtni kopā ar priesteri Guntaru, kopā ar Ligitu iepazina Upītes ciema bagātības, ieraudzīja ar ko atšķiras mežs no purva, un sasveicinājās ar Miķeli Bukšu pie viņa pieminekļa Plešovas kalnā.

Read more ...


Tilžas vidusskolas skolēni dodas ekskursijā

Category: Latvijas skolas soma
Tuesday, 03 May 2022
Last Updated: 03 May 2022

Tilžas vidusskolas skolēni dodas ekskursijā29. aprīlī Tilžas vidusskolas 6.klases skolēni projekta „ Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Gulbeni, kur apmeklēja izglītojošo un interaktīvo centru Dzelzceļš un Tvaiks”. Gida pavadībā ekskursantiem pie interaktīvajiem stendiem bija iespēja pašiem darboties, kā  ar ceļamkrānu piekraut vagonu, iejusties vilciena mašīnista lomā un pārbaudīt savu reakciju, kā ar  austiņām klausoties mūziku, ejot pa sliedēm, sadzirdēt tuvojamies vilcienu. Bērniem bija iespēja izbraukt ar jaunākās paaudzes skūteri pa sliedēm un minot velosipēdu ražot elektroenerģiju, kas ekskursantiem ļoti patika. Skārienjūtīgajos ekrānos  varēja uzzināt daudz interesantas informācijas par dzelzceļu Latvijā, noskatīties video filmiņu  par dzelzceļa vēsturi.

Read more ...


Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ekskursija uz Gulbeni

Category: Latvijas skolas soma
Tuesday, 26 April 2022
Last Updated: 26 April 2022

Latvijas Skolas soma_logo_26.04.2022

22.aprīlī Tilžas vidusskolas 3.klases skolēni, audzinātāja Inese Pujate un skolotāja Lāsma Berne devās projekta “Latvijas skolas somas” mācību ekskursijā uz Gulbeni, kur bijušajā dzelzceļa stacijas ēkā ir iekārtots izglītojošs un interaktīvs centrs „Dzelzceļš un Tvaiks.”

Skolēni varēja  kļūt par mašīnistu, kā arī iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu sapņu galamērķi vai fotogrāfiju kā vēsturiskās lokomotīves vadītājam, var prātot, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju, veikt uzdevumus, lai piekrautu vagonu, iepazītu dzelzceļa profesijas, uzzinātu par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu. Centrā ir iespēja noskaidrot, izmēģināt un redzēt, kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms un izbaudīt daudzas citas aizraujošas aktivitātes.

Skolēniem ļoti patika piedāvātās aktivitātes.

Skolotāja Inese Pujate

Tilžas vidusskolas 3.klases skolēni ekskursijā uz Gulbeni


Izlaušanās spēle ,,Pīci panti”

Category: Latvijas skolas soma
Tuesday, 19 April 2022
Last Updated: 19 April 2022

Latvijas Skolas soma_logo_19.04.

Aprīlī  Balvu sākumskolas 5. un 6.klašu skolēniem programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros tika dota iespēja apmeklēt dzejas izlaušanās spēli „Pīci panti”, kas ir vienīgā izlaušanās istaba pasaulē latgaliešu valodā.

Read more ...


Izrādes “Māja zem varavīksnes” laikā Balvu sākumskolas skolēni rod atbildes uz svarīgiem jautājumiem

Category: Latvijas skolas soma
Wednesday, 13 April 2022
Last Updated: 13 April 2022

Latvijas Skolas soma_logo

5. aprīlī Balvu sākumskolas 1.-4. klašu skolēni skatījās radošās apvienības “Teātris un es” izrādi bērniem “Māja zem varavīksnes”. Izrāde ir iekļauta programmā “Latvijas skolas soma”.

Tā  bija jautra izrāde, kurā izrādes varoņi Sunītis un Kaķīte interaktīvi iesaistīja savus skatītājus izrādes notikumos.

Read more ...


Programmas “Latvijas skolas soma” aktivitātes Balvu Valsts ģimnāzijā 1. semestrī

Category: Latvijas skolas soma
Friday, 21 January 2022
Last Updated: 21 January 2022

skolas soma krasains Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latvijas mākslu un kultūru

Šogad Covid19 pandēmijas ierobežojumu dēļ programmas piedāvātās aktivitātes varējām baudīt tikai attālināti.

Balvu Valsts ģimnāzijā pirmajā semestrī  bija iespēja ikvienam skolēnam izbaudīt trīs “Latvijas skolas soma” piedāvātās nodarbības. 

Read more ...


“Latvijas skolas somas” koncertlekcija "Ziemassvētki apkārt pasaulei" Tilžas vidusskolā

Category: Latvijas skolas soma
Tuesday, 28 December 2021
Last Updated: 28 December 2021

Ziemassvētki apkārt pasaulei.21.decembrī Tilžas vidusskolas 1.-12. klases skolēni piedalījās “Latvijas skolas somas” pasākumā “Ziemassvētki apkārt pasaulei”. Koncertlekciju vadīja mums visiem tik pazīstamie mūziķi Mikus Aboroņins un Arta Aboroniņa. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Ziemassvētku tradīcijām ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Skanēja tādas populāras Ziemassvētku dziesmas kā “Sidrabiņa lietiņš lija”, “Priecīgi Ziemassvētki klāt”, “Ak, eglīte” un vēl citas. Skolēni varēja dziedāt līdzi, kas radīja īpašu svētku sajūtu skolā. Koncertā skanēja arī citu zemju populārākās Ziemassvētku dziesmas, piemēram, “Last Chrismas”( Pēdējie Ziemassvētki). Tika atskaņotas populāras melodijas no filmas par Hariju Poteru un no baleta “Riekstkodis”.

Read more ...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas