Latvijas skolas soma

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ekskursija uz Gulbeni

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 26 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 26 Aprīlis 2022

Latvijas Skolas soma_logo_26.04.2022

22.aprīlī Tilžas vidusskolas 3.klases skolēni, audzinātāja Inese Pujate un skolotāja Lāsma Berne devās projekta “Latvijas skolas somas” mācību ekskursijā uz Gulbeni, kur bijušajā dzelzceļa stacijas ēkā ir iekārtots izglītojošs un interaktīvs centrs „Dzelzceļš un Tvaiks.”

Skolēni varēja  kļūt par mašīnistu, kā arī iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu sapņu galamērķi vai fotogrāfiju kā vēsturiskās lokomotīves vadītājam, var prātot, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju, veikt uzdevumus, lai piekrautu vagonu, iepazītu dzelzceļa profesijas, uzzinātu par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu. Centrā ir iespēja noskaidrot, izmēģināt un redzēt, kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms un izbaudīt daudzas citas aizraujošas aktivitātes.

Skolēniem ļoti patika piedāvātās aktivitātes.

Skolotāja Inese Pujate

Tilžas vidusskolas 3.klases skolēni ekskursijā uz Gulbeni


Izlaušanās spēle ,,Pīci panti”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 19 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 19 Aprīlis 2022

Latvijas Skolas soma_logo_19.04.

Aprīlī  Balvu sākumskolas 5. un 6.klašu skolēniem programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros tika dota iespēja apmeklēt dzejas izlaušanās spēli „Pīci panti”, kas ir vienīgā izlaušanās istaba pasaulē latgaliešu valodā.

Lasīt tālāk...


Izrādes “Māja zem varavīksnes” laikā Balvu sākumskolas skolēni rod atbildes uz svarīgiem jautājumiem

Kategorija: Latvijas skolas soma
Trešdiena, 13 Aprīlis 2022
Pēdējās izmaiņas: 13 Aprīlis 2022

Latvijas Skolas soma_logo

5. aprīlī Balvu sākumskolas 1.-4. klašu skolēni skatījās radošās apvienības “Teātris un es” izrādi bērniem “Māja zem varavīksnes”. Izrāde ir iekļauta programmā “Latvijas skolas soma”.

Tā  bija jautra izrāde, kurā izrādes varoņi Sunītis un Kaķīte interaktīvi iesaistīja savus skatītājus izrādes notikumos.

Lasīt tālāk...


Programmas “Latvijas skolas soma” aktivitātes Balvu Valsts ģimnāzijā 1. semestrī

Kategorija: Latvijas skolas soma
Piektdiena, 21 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Janvāris 2022

skolas soma krasains Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latvijas mākslu un kultūru

Šogad Covid19 pandēmijas ierobežojumu dēļ programmas piedāvātās aktivitātes varējām baudīt tikai attālināti.

Balvu Valsts ģimnāzijā pirmajā semestrī  bija iespēja ikvienam skolēnam izbaudīt trīs “Latvijas skolas soma” piedāvātās nodarbības. 

Lasīt tālāk...


“Latvijas skolas somas” koncertlekcija "Ziemassvētki apkārt pasaulei" Tilžas vidusskolā

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 28 Decembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 28 Decembris 2021

Ziemassvētki apkārt pasaulei.21.decembrī Tilžas vidusskolas 1.-12. klases skolēni piedalījās “Latvijas skolas somas” pasākumā “Ziemassvētki apkārt pasaulei”. Koncertlekciju vadīja mums visiem tik pazīstamie mūziķi Mikus Aboroņins un Arta Aboroniņa. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Ziemassvētku tradīcijām ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Skanēja tādas populāras Ziemassvētku dziesmas kā “Sidrabiņa lietiņš lija”, “Priecīgi Ziemassvētki klāt”, “Ak, eglīte” un vēl citas. Skolēni varēja dziedāt līdzi, kas radīja īpašu svētku sajūtu skolā. Koncertā skanēja arī citu zemju populārākās Ziemassvētku dziesmas, piemēram, “Last Chrismas”( Pēdējie Ziemassvētki). Tika atskaņotas populāras melodijas no filmas par Hariju Poteru un no baleta “Riekstkodis”.

Lasīt tālāk...


Digitālā koncertlekcija “Kosmosa burvis” atceļo pie Tilžas vidusskolas 1.-5.klases skolēniem

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 21 Decembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 21 Decembris 2021

Logo.Skolēnu vidū virmoja zinātkāre, kas tad slēpjas zem šī noslēpumainā un netveramā nosaukuma “Kosmosa burvis”, viņi sagaidīja patīkamu pārsteigumu, jo koncertlekcija bija gan izglītojoša, gan izklaidējoša, viegli integrējama dabaszinību stundā. Skolēniem ļoti patika, jo ar interesi sekoja līdzi saistošajiem faktiem par mūsu Saules sistēmu un ar sajūsmu klausījās dziesmas, dziedāja līdzi un pārbaudīja savu lokanību kustoties mūzikas ritmos, acis priecēja Visuma brīnumainie skati. Koncertlekcija bija krāšņa un iespaidīga, elpu aizraujoši vizuālie efekti, skolēni pasākumu vērtē atzinīgi.


“Latvijas skolas somas” pasākumi Rekavas vidusskolā

Kategorija: Latvijas skolas soma
Ceturtdiena, 09 Decembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 09 Decembris 2021

bilde3 85fac

Rekavas vidusskolas 1-6.kl.skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros devās virtuālā ceļojumā kosmosā , skatoties, klausoties un līdzdarbojoties koncertlekcijā “ Kosmosa burvis” kopā ar Nacionālā teātra aktieri Uldi Siliņu.

Skolēni uzzināja  par dažādiem notikumiem kosmosā, par Saules sistēmu un mūsu planētu Zemi. Interesantos un vēl nedzirdētos faktus izprotamākus padarīja iemīļotas bērnu dziesmas un skaņdarbi, ko izpildīja Kosmosa burvis. Skolēni guva zināšanas gan dabaszinībās, gan mūzikā. Koncertlekcijas veidotāji bija parūpējušies par vizuālo noformējumu, gan par skaistām un atbilstošām dziesmām.

Lasīt tālāk...


Koncertlekcija „Dzeja un mūzika”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 07 Decembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 07 Decembris 2021

Kocertlekcija.15.novembrī Tilžas vidusskolā skolēniem no 6.-12. klasei bija iespēja klausīties un skatīties projekta „Latvijas skolas soma” koncertlekciju „Dzeja un mūzika”

Koncertlekcija ir par latviešu dzejniekiem, rakstniekiem un komponistiem. Skolēni iepazinās ar dzejniekiem: Vizmu Belševicu, Aleksandru Čaku, Vili Plūdoni, Aspaziju,  Raini,  Klāvu Elsbergu, Ojāru Vācieti, Imantu Ziedoni.

Lasīt tālāk...


Digitālā koncertlekcija „Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Otrdiena, 07 Decembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 07 Decembris 2021

Logo.11. novembrī –Lāčplēša dienā Tilžas vidusskolas skolēniem bija lieliska iespēja noskatīties  projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros  digitālo koncertlekciju „Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija”.

“Tas ir muzikāls stāsts par Latvijas nesenās vēstures notikumiem – Trešo atmodu, Dziesmoto revolūciju un Latvijas neatkarības atjaunošanu, tā palīdzēja iepazīt mūzikas klātbūtnes nozīmi vēsturiskos notikumos. Programmā iekļautas nozīmīgākās un simboliskākās atmodas laika dziesmas, kas savijas ar stāstu par to, kā notika Latvijas neatkarības atgūšana.

Lasīt tālāk...


Koncertlekcija “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Trešdiena, 01 Decembris 2021
Pēdējās izmaiņas: 01 Decembris 2021

Latvijas skolas soma_aktivitātes. Pirms Adventes Balvu sākumskolas skolēni devās ceļojumā apkārt pasaulei programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros. Atraktīvi muzikāli izglītojošā koncertlekcijā “Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti”  ar klausītājiem satikās trīs talantīgi mūziķi-somu izcelsmes latvietis Marko Ojala, kas ir akordeona un ģitāras virtuozs,  dziedātāja Rūta Dūduma- Ķirse, komponists Jānis Ķirsis.  Skolēni sastapās ar dažādu valstu kultūru, tajā pašā  laikā rodot šo valstu saikni ar Latviju.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas