Marija Duļbinska saņem balvu konkursā "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2022"

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 09 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 09 Decembris 2022

Marija Duļbinska saņem balvu3.decembrī norisinājās svinīgā ceremonija – "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2022", kurā jau astoto gadu Tiesībsarga biroja, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotajā pasākumā godināja tos cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus, kuri palīdz cilvēku ar invaliditāti ikdienu padarīt labāku un gaišāku.Priecājamies un lepojamies ar Mariju Duļbinsku, Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāju, kura kategorijā “Individuāls sniegums” nominācijā “Gada palīgs” ieguva galveno balvu. Marija atbalsta seniorus un personas ar invaliditāti ikdienā, sniedzot emocionālo, informatīvo un materiālo atbalstu, kā arī sniedzot emocionālo, informatīvo un materiālo atbalstu ģimenēm, kuras audzina, aprūpē bērnus ar invaliditāti, it īpaši daudzbērnu ģimenes un audžu ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Palīdz cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem iekļauties darba tirgū, motivē dalībai projektos, iegūt darba pieredzi.

Lasīt tālāk...


Kas ir teritorijas attīstības plānošana?

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 09 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 09 Decembris 2022

InfografikaKas ir teritorijas attīstības plānošana? Kā par šo svarīgo un sarežģīto nozari pēc iespējas saprotamāk pastāstīt citiem – tiem, kuri ar šiem jautājumiem ikdienā nestrādā. Kāpēc tas ir vajadzīgs, vai un kā piedalīties šajā procesā? Kādēļ ir svarīgi iepazīties ar pašvaldības plānošanas dokumentiem pirms zemes iegādes vai kādas plānotās ieceres īstenošanas savā nekustamajā īpašumā?

Teritorijas attīstības plānošanas process un plānošanas dokumentu izmantošana nekad nebūs triviāli vienkārša, Aicinām iepazīties ar video un infografikām, kas palīdzēs iegūt informāciju par teritorijas atļauto izmantošanu GeoLatvija.lv.


Balvos notiks labdarības akcija „Dzirksteli Ukrainai!”

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 09 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 16 Decembris 2022

Saulgriežu jampadracis2022.gada 22.decembrī, no plkst. 16.00-19.00, Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā Balvu novada pašvaldība aicina svinēt ziemas svētkus pasākumā „Saulgriežu jampadracis Balvos”. Pasākumā būs iespējams apmeklēt Ziemassvētku tirdziņu, satikt Ziemassvētku rūķus, vērot muzikālus priekšnesumus un iesaistīties radošās darbnīcās. Par ziedojumiem būs iespējams baudīt arī ukraiņu tradicionālo boršču. Pasākuma laikā notiks labdarības akcija „Dzirksteli Ukrainai!”. Uzņēmums „Škladi”, sadarbībā ar Ziedot.lv, biedrību ”Ritineitis”, Latvijas Sarkanā Krusta Balvu komiteju un Balvu novada pašvaldības iestādēm, organizē labdarības akciju „Dzirksteli Ukrainai!”, kas būs veltīta Ukrainai un tās iedzīvotājiem. Labdarības akcijā iegūtie ziedojumi tiks novirzīti ģeneratoru iegādei Ukrainas iedzīvotājiem, kuri šobrīd atrodas Ukrainā bez elektrības un siltuma.

Lasīt tālāk...


Turpinās tikšanās ar iedzīvotājiem – šoreiz Tilžas pagastā

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 08 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 08 Decembris 2022

Iedzīvotāju tikšanās Tilžas pagastāLai atbildētu uz iedzīvotājus interesējošajiem un arī sasāpējušajiem jautājumiem, kā arī uzklausītu vajadzības, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Kapteine, Balvu novada pašvaldības izpilddirektore Daina Tutiņa, izpilddirektores vietnieks administratīvajos un finanšu jautājumos Tamāra Locāne, Balvu novada domes Sociālās un veselības aprūpes jautājumu komitejas priekšsēdētāja Ruta Cibule un domes deputāte Sandra Kindzule 7.decembrī tikās ar Tilžas pagasta iedzīvotājiem.

Lasīt tālāk...


“Mēs esam, lai palīdzētu cilvēkiem!” – tiekas pašvaldības iestāžu vadītāji

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 06 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 06 Decembris 2022

Iestāžu vadītāju tikšanās6.decembrī ikmēneša pašvaldības iestāžu vadītāju tikšanās ar Balvu novada domes un pašvaldības vadību notika klātienē  Balvu Novada muzejā. Ekonomējot resursus un laiku, pašvaldība darba sanāksmes organizē attālināti, bet vismaz reizi pusgadā darbinieki cenšas satikties arī klātienē.

Atklājot šo tikšanās reizi un pasakoties ikvienam iestādes vadītājam par darbu šogad, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs atgādināja: “Mēs esam, lai palīdzētu cilvēkiem!” Aicinot to neaizmirst ikdienas darbā, pārskatot arī normatīvos aktus, kurus izstrādā katra iestāde, dome un valsts, un, ja kaut kas ir tā, ka mēs nepalīdzam cilvēkiem, skatāmies, kur jāmaina normatīvi akti.

Lasīt tālāk...


Balvu Sporta skolas peldbaseina apmeklētāju ievērībai!

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 05 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 05 Decembris 2022

Slēgts peldbaseins


Atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, tiekas Balvu novada iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 02 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Decembris 2022

Atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, tiekas Balvu novada iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām

2.decembrī, atzīmējot Starptautiskās dienas cilvēkiem ar invaliditāti 30.gada dienu, Balvu novada pašvaldība uz tikšanos aicināja Balvu novada iedzīvotājus ar īpašām vajadzībām.

Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs šajā tikšanās reizē, uzrunājot klātesošos, runāja par vides pieejamību Balvu novadā, par telpām, un vietu, kur satikties Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības biedriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Kopā ar pašvaldību vēl daudz darāmā un lieli plāni jāīsteno, par kuriem jāsapņo un kopīgi jādarbojas, lai tie kļūtu par īstenību. Tā kā biedrība sapņo par savu māju, tad, kā simbolisku vēstījumu un vēlējumu, lai tāda taptu, domes priekšsēdētājs biedrības vadītājai Marijai Duļbinskai uzdāvināja metālkalēja Igora Trešutina darināto metāla durvju rokturi, sakot: “Rokturis ir, tātad būs arī māja!”

Lasīt tālāk...


Valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība noteiktām iedzīvotāju grupām ir pieejama bez maksas

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 02 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Decembris 2022

jpa palidziba copy 5df03

Fiziskām personām, kuras ir iesaistītas juridiskā strīdā un tām trūkst līdzekļu jurista pakalpojumu saņemšanai, Juridiskās palīdzības administrācijā var vērsties valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņemšanai. Administrācija norīko juridiskās palīdzības sniedzēju un apmaksā sniegto juridisko palīdzību noteiktajā apjomā.

Juridiskās palīdzības sniedzējs ir persona, ar kuru administrācija, atbilstot noteiktiem profesionālajiem kritērijiem, noslēdz juridiskās palīdzības līgumu un kas tiek norīkots juridiskās palīdzības saņēmējam juridisko konsultāciju sniegšanai, procesuālo dokumentu sagatavošanai un palīdzības sniegšanai tiesā.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei