Remigrācija


Ar mērķi atbalstīt ārvalstīs dzīvojošās Latvijas ģimenes, kuras apsver iespēju vai plāno atgriezties Latvijā, ar praktisku informāciju un palīdzību dažādu jautājumu risināšanā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aizsākusi prioritāru pasākumu “Pilotprojekts pašvaldībās remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators””. Projekta ietvaros izveidots piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīkls ar desmit Remigrācijas projekta pilotpašvaldībām.

Cilvēki, kuri aizbraukuši no Latvijas uz ārvalstīm un pēc ilgākas prombūtnes vēlas atgriezties atpakaļ dzimtenē vai jau ir nesen atbraukuši, droši var vērsties pie remigrācijas koordinatora. Koordinators palīdzēs ar praktisku informāciju un ieteikumiem jautājumu risināšanā.

Ar koordinatoru varat sazināties arī tad, ja neesat remigrants, bet zināt savus novadniekus, kuri atrodas ārvalstīs un kuriem nepieciešams informatīvs atbalsts, lai atgrieztos.

Latgalē remigrācijas koordinatora pienākumus veic Astrīda Leščinska,
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,
Mob. Tel. 29122163

Balvu novadā – Inta Kaļva,
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,
Mob. Tel. 29437260Izsludināts radošais konkurss bērniem “Vasals kai pyupols!”

Kategorija: Remigrācija
Pirmdiena, 29 Marts 2021
Pēdējās izmaiņas: 29 Marts 2021

Latgales plānošanas reģions aicina vietējos bērnus, tostarp remigrantu un repatriantu bērnus, kā arī potenciālos remigrantus, kas dzīvo ārpus Latvijas, diasporas locekļus, latviešu skoliņu audzēkņus piedalīties radošajā konkursā bērniem “Vasals kai pyupols!” (tulkojumā no latgaliešu valodas “Esi vesels kā pūpols!”).

Konkursa mērķis ir veicināt bērnos izpratni par lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, pozitīva noskaņojuma saglabāšanu, pavadot pašizolācijas laiku ģimenē Lieldienu laikā. Veicināt sabiedrības vienotību, veidojot pozitīvu un možu garu caur saliedējošām un radošām aktivitātēm, iesaistot ģimenes locekļus.

Lasīt tālāk...