Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Balvu novads Sociālā un veselības aprūpe

HIV infekcijas izplatība

Latvija ir to Eiropas Savienības valstu vidū, kur HIV infekcijas izplatības rādītāji ir augsti. HIV infekcija ir hroniska, lēni progresējoša infekcijas slimība, kuru izraisa cilvēka imūndeficīta vīruss (HIV), kas nonākot organismā lēnām sagrauj cilvēka imūno sistēmu.

Ar HIV vīrusu var inficēties Ar HIV nevar inficēties
• stājoties dzimumkontaktos ar HIV inficētu cilvēku;
• injicējot narkotiskās vielas – lietojot šļirces vai adatas kopīgi ar HIV inficētu cilvēku;
• pārlejot inficētas asinis vai asiņu preparātus;
• HIV inficēta sieviete var inficēt savu bērnu grūtniecības vai dzemdību laikā, kā arī barojot bērnu ar krūti.
• Lietojot kopīgu apģērbu;
• Lietojot kopīgus traukus;
• Sarokojoties;
• Šķaudot, klepojot;
• No kukaiņiem, to kodieniem;
• Kopjot AIDS slimniekus;
• Peldoties baseinā;
• Izmantojot sabiedriskās tualetes.

Lai mazinātu HIV infekcijas un citu ar asinīm pārnesamo infekcijas slimību izplatīšanos, Latvijā ir izveidots HIV profilakses punktu tīkls, kura dalībnieks ir arī Balvu novads.
Balvos, Daugavpils ielā – 73a, (medicīnas kabinetā no 9:00 – 11:00) tiek piedāvāta iespēja bez maksas:
• veikt HIV testu,
• saņemt informāciju par HIV/AIDS un ar to saistītajiem jautājumiem ,
• informācija pa tālruni: 26577961
 

 

Plānotās donoru dienas 2014. gadā

28. maijā
6. augustā
5. novembrī

 

Pasaules Tuberkulozes diena

Pirmdien, 24.martā, visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Tuberkulozes diena. Jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati apliecina pozitīvu tendenci un saslimšanas gadījumu skaita ar tuberkulozi samazināšanos. 2013.gadā, salīdzinājumā ar 2012.gadu, saslimstība ar tuberkulozi ir samazinājusies vairāk kā par 10 procentiem. Tāpat samazinājušies arī bērnu saslimšanas gadījumu skaits. Jāatzīmē arī tas, ka pagājušajā gadā sasniegts zemākais reģistrētais tuberkulozes gadījumu skaits kopš 2001.gada.

Plašāka informācija šeit.

Pēdējās izmaiņas (Pirmdiena, 24 marts 2014 13:43)

 

Pakalpojumi personām ar funkcionāliem traucējumiem

Balvu novada pašvaldības Sociālā dienesta pārraudzībā esošajās ārstniecības iestādēs - Krišjāņu feldšeru vecmāšu punktā, Kubulu feldšeru punktā, Vectilžas feldšeru veselības punktā, Egļevas feldšeru vecmāšu punktā un Briežuciema feldšeru vecmāšu punktā personām ar funkcionāliem traucējumiem tiek nodrošināti šādi pakalpojumi:

  • Medicīniskā palīdzība dzīvesvietā, tādējādi nodrošinot mājas aprūpi, kas sevī ietver injekcijas, pārsiešanas, konsultācijas.
  • Ģimenes ārsta un ārsta palīga mājas vizītes.
  • Sociālais pakalpojums „Aprūpe mājās”.
  • Mājokļu pielāgošana, palīgierīču iegāde un uzstādīšana.
  • Nodrošināšana ar tehniskajiem palīglīdzekļiem (piemēram, kruķiem, sēdratiem, staigulēm u.c.).
  • Mobilā invalīdu ratiņkrēsla pacēlāja pakalpojums.
  • Balvu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvojošiem invalīdiem un trūcīgām personām ar smagiem funkcionāliem traucējumiem ir iespēja 2 (divas) reizes gadā bez maksas izmantot specializētā automobiļa pakalpojumus. Pērējām personām šis pakalpojums nokļūšanai augstāka līmeņa ārstniecības iestādē pieejams par maksu.
 

Informācija par donoru dienu

2013. gada 20. novembrī no plkst. 9:00 – 12:00, Balvos, Raiņa ielā – 52 (Sociālajā dienestā), III stāva zālē notiks donoru diena. Asinis nodot tiek aicināti visu asins grupu donori.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 12 novembris 2013 16:10)

 

Izglītojošs bezmaksas pasākums par fizisko aktivitāšu veselīgo ietekmi "Vingro vesels!"

Šī gada 22. novembrī, Balvos, Raiņa ielā – 52 (sociālajā dienestā), III stāva zālē no plkst. 13:00 - 16:00 notiks izglītojošs pasākums darbspējīgā vecuma iedzīvotāju motivēšanai fizisko aktivitāšu līmeņa paaugstināšanai savā ikdienā.
Izglītojošā pasākuma mērķis ir motivēt iedzīvotājus nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, sniegt zināšanas un prasmes, kā palielināt savu ikdienas fizisko aktivitāšu līmeni, izvēloties individuāli atbilstošāko fizisko aktivitāšu veidu un intensitāti, tādējādi panākot ieguldījumu vispārējā veselības stāvokļa uzlabošanā un sirds un asinsvadu slimību profilaksē. Pasākums ietver izpratnes veidošanu par fizisko aktivitāšu nozīmi veselības, labas pašsajūtas saglabāšanā un sirds un asinsrites slimību riska faktoru mazināšanā, zināšanu un praktisku iemaņu sniegšanu par dažādiem veselību uzlabojošiem fizisko aktivitāšu veidiem (orientējoties uz fizisko aktivitāšu veidiem, kas pieejami pēc iespējas plašākai auditorijai un neprasa lielus finansiālus ieguldījumus, piem., nūjošana, skriešana, pastaigas, vingrošana u.c.), to individuālo piemērotību, pareizu praktizēšanu, ieteicamās slodzes un intensitātes noteikšanu.
Pasākuma ilgums ir apmēram 3 stundas. Pasākuma programma: lekcija par vingrošanas nozīmi veselībai, padomi ikdienas vingrošanai, vingrojumu apgūšana, vienkārša vingrošanas programmu izveide, veselību novērtējoši testi, diskusijas, padomi, katram dalībniekam ērta brošūra ikdienas lietošanai. Ierašanās sporta tērpā vai brīvā apģērbā, lai iespējams nedaudz izkustēties.
Lūgums pieteikt savu dalību pasākumā līdz 21. novembrim pa tālruni 28674458
 

 

Mobilais mamogrāfs Balvos

Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - Veselības Centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 25.oktobrī.

Pie Izglītības pārvaldes,Sporta iela 1.(Blakus tirgus laukumam)

Uz mamogrāfa pārbaudi izbrauc TIKAI pēc iepriekšēja pieraksta!!

  • Sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga programmas ietvaros izmeklējums ir bez maksas (uzaicinājuma vēstule ir derīga 2 gadus kopš iesūtīšanas datuma).
  • Ar ģimenes vai ārstējoša ārsta norīkojumu - izmeklējums maksā Ls 2
  • Ar ģimenes ārsta vai ārstējoša ārsta norīkojumu, kuram NAV līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu - PAR MAKSU.

Pieraksts notiek pa telefoniem 67 14 28 40 un 27 86 66 55
Sīkāka informācija www.mamografija.lv vai uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Donoru diena Balvos

Trešdien, 28.augustā, no plkst. 9.00 līdz 12.00 Balvu novada pašvaldības Sociālās pārvaldes telpās, Raiņa ielā 52 notiks donoru diena. Asinis ziedot ir aicināti visu grupu asins donori!

VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 – 65 gadiem. Svaram jābūt virs 50 kg. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms tam jāēd veselīgi un jādzer daudz šķidruma. Asins ziedošanas un iepriekšējā dienā nedrīkst lietot treknus ēdienus un alkoholu.

Pēc asins ziedošanas donors saņem naudas kompensāciju 3 LVL pusdienām. Tāpat saskaņā ar Darba likuma 74.pantu, iepriekš paziņojot darba devējam, donors saņem atlīdzību par attaisnotu darba kavējumu, un nākamajā dienā pēc asins ziedošanas viņam ir tiesības uz atpūtas dienu, par ko tiek saglabāta noteiktā darba alga. Darbiniekam un darba devējam vienojoties, šo atpūtas dienu var piešķirt citā laikā.
 

 

Sociālie dienesti – par sadarbību ar pašvaldībām

Piektdien Balvos notika Latvijas Sociālo dienestu vadītāju reģionālais seminārs.
To organizēja Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienība, tajā piedalījās vairāk nekā piecdesmit sociālo dienestu vadītāji un speciālisti. Seminārs sākās Balvu novada pašvaldības „Pansionāts „Balvi”” lielajā zālē. Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības valdes priekšsēdētāja Ilze Rudzīte atklāja pasākumu un informēja, ka galvenā sarunas tēma – pašvaldību sadarbība ar sociālajiem dienestiem.
Balvu novada pašvaldības izpilddirektore Inta Kaļva savā uzrunā atzīmēja, ka prieks par labajiem vārdiem, kas izskanējuši par sociālo darbu Balvu novadā, par pašvaldības un sociālo dienestu sadarbību Par to paldies Balvu novada sociālo dienestu darbiniekiem. Inta Kaļva pasākumā uzteica mūsu novada Sociālā dienesta vadītāju Anitu Petrovu, kura prasmīgi vada tā darbu. Atzīmējot, ka sociālais darbs ir viens no smagākajiem, Inta Kaļva norādīja, ka Balvu novadā pastāvīgi tiek strādāts, lai iespējami vairāk palīdzētu iedzīvotājiem, lai dažādotu šo pakalpojumu klāstu. Tas neatslābstoši ir pašvaldības redzeslokā, jo, kā teica Inta Kaļva, ir jāvar palīdzēt sava novada cilvēkiem.

Lasīt tālāk...

 

Balvu novada pašvaldība steidzīgi meklē ārsta palīgu darbam lauku teritorijā Krišjāņu feldšerpunktā

Prasības pretendentam: ārsta palīga (feldšera) izglītība, ārstniecības personas reģistrs un sertifikāts. Kā priekšrocība tiks vērtēta iepriekšējā pieredze ambulatorajā darbā.

Speciālistam tiek piedāvāta iespēja izīrēt pašvaldības dzīvokli.

Informācijai zvanīt 28674458

 
Vairāk rakstu...