Eiropas kultūras galvaspilsēta/Daugavpils 2027

Daugavpils “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” pieteikumam izveidojusi Latvijā vēsturiski lielāko sadarbības tīklu un nozīmīgajam titulam kandidēs kopā ar Rēzekni un visu Latgales reģionu

Kategorija: Eiropas kultūras galvaspilsēta/Daugavpils 2027
Otrdiena, 01 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Februāris 2022

Eiropas kultūras galvaspilsēta2021.gada 22.martā, toreizējie novadu vadītāji  - Baltinavas novada domes priekšsēdētāja Sarmīte Tabore, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs, Rugāju novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Sandra Kapteine un Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs parakstīja Daugavpils pilsētas domes un Latgales plānošanas reģiona pašvaldību Sadarbības memorandu, ar kuru Daugavpils pilsētas dome un Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvji vienojas par kopīgu sadarbību Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 programmas veidošanā, veicinot reģiona atpazīstamību, kultūras piedāvājuma pilnveidošanos, kultūras patēriņa pieaugumu, attīstot kultūrtūrismu un radošo tūrismu, iepazīstinot ar Latgales unikālā kultūras mantojuma vērtībām, radošo jaunradi, kā arī sniedzot pozitīvu ieguldījumu citu saistīto nozaru attīstībā.

Lasīt tālāk...


Daugavpils 2027 izsludina konkursu fotogrāfiem no visas pasaules

Kategorija: Eiropas kultūras galvaspilsēta/Daugavpils 2027
Pirmdiena, 14 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Februāris 2022

Daugavpils 2027 izsludina konkursu fotogrāfiem no visas pasaulesDaugavpils sadarbībā ar Rēzekni un visu Latgales reģionu gatavo pieteikumu dalībai konkursa "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" fināla kārtā. Pieteikuma tēma ir Lingua Franca - kopīga valoda. Pieteikuma izstrādes komandas mērķis ir rosināt vietējo kopienu iesaistīties dialogā un meklēt, radīt un runāt kopīgu valodu,  izmantojot mākslu, kultūru, sociālo un komunikatīvo pārveidi. Mūsu mērķis ir ne tikai parādīt mūsu sasniegumus un pozitīvās puses, bet arī aktivizēt sabiedrību rast kopīgus risinājumus vietējiem un globāliem izaicinājumiem.

Lasīt tālāk...


Aicinām piedalīties seminārā "Kultūras pasākumu ilgtspēja" (zoom tiešsaistē) 2022. gada 9. februārī

Kategorija: Eiropas kultūras galvaspilsēta/Daugavpils 2027
Otrdiena, 01 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 14 Februāris 2022

Kultūras pasākumu ilgtspējaDaugavpils 2027 EKG rīcības grupa aizcina uz semināru "Kultūras pasākumu ilgtspēja", kas notiks zoom tiešsaistē 9. februārī no plkst. 15.00 līdz 16.30. 

Seminārā vēlamies akcentēt to, ka pasākumos, kur pulcējas daudz cilvēku, dalībnieku rīcības sekas ir vairāk pamanāmas nekā ikdienā. Kultūras jomas pasākumi savus apmeklētājus izklaidē, iedvesmo un informē. Taču bieži vien pasākuma pozitīvo ieguvumu mazina atstātie atkritumi, sapostīta daba un izšķērdīgi izmantotie resursi. Tāpēc kultūras un izklaides jomā pieredze par to, kā organizēt ilgtspējīgu pasākumu, kļūst arvien nozīmīgāka. To visu ņemot vērā, aicinām uz semināru Latgales reģiona kultūras jomas darbiniekus, radošo organizāciju pārstāvjus, kultūras pasākumu kuratorus un organizatorus, jaunatnes lietu speciālistus un īpaši tos, kas ir saistīti ar Daugavpils 2027.

Lasīt tālāk...