Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Balvu novads Aktualitātes

Priecīgas un saulainas Lieldienas!

Balvu novada Lieldienu pasākumu afišu varat skatīt šeit.

Lasīt tālāk...

 

Balvu novada pašvaldības vadība un speciālisti tiekas ar NVA direktori

16.aprīlī Balvu novada pašvaldībā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne un NVA Balvu filiāles vadītāja Sandra Kindzule tikās ar Balvu novada Domes priekšsēdētāja vietnieku Normundu Dimitrijevu, pašvaldības izpilddirektori Intu Kaļvu, Sociālā dienesta vadītāju Anitu Petrovu un pašvaldības projektu vadītāju Marutu Tabūni.
Tikšanās laikā tika pārrunāta nodarbinātības situācija Balvu novadā, NVA piedāvāto apmācību un algotu pagaidu sabiedrisko darbu programmas lietderība. NVA vadītāja Inese Kalvāne informēja, ka šī gada novembrī algotu pagaidu sabiedrisko darbu programma noslēgsies un vairs netiks īstenota, līdz ar to tiek meklēti labākie risinājumi jaunas programmas ieviešanai.
Sarunu laikā liels akcents tika likts uz jauniešu nodarbinātību, jo drīzumā tiks uzsākta NVA jaunā programma par jauniešu nodarbināšanu vasarā. Tuvākajā laikā NVA izsludinās aicinājumu uzņēmējiem, kuri vēlēsies vasaras periodā nodarbināt jauniešus, savukārt strādāt gribošie jaunieši programmai varēs pieteikties jau no 12.maija.
 

 

Balvu novada pašvaldības darba laiks

Šodien, 17.aprīlī, sakarā ar pirmssvētku dienu, Balvu novada pašvaldības administrācijas darba laiks ir saīsināts līdz plkst. 12.30.

 

 

Projekta ”Saglabāt, lai nepazaudētu” ietvaros jaunie keramiķi pilnveido meistarību

11.aprīlī – gandrīz pašā Mākslas dienu priekšvakarā – topošie Balvu mākslinieki kopā ar Tautas daiļamata meistariem Jolantu un Valdi Dundeniekiem apguva prasmi – kā iemācīt mālu dziedāt. Pavasara un Lieldienu gaidu noskaņā nodarbību stundas aizritēja pavisam nemanot. Sākumā, lai iepazītu keramikas tapšanas procesu, visi kopā noskatījās Modra Teilāna veidoto videofilmu „ Vāpes dziesma”, tad atlika vien ķerties pie darba. Meistaru prasmīgo roku un stāstījuma vadībā katrs dalībnieks izveidoja savu „pavasara vēstnesi” - svilpaunieku, vai kādu citu jauku figūriņu. Vēl gan jānogaida kāds laiciņš, lai māla brīnumi kārtīgi izžūst, tad izceļo caur karsto cepli. un tad jau varēs ieskandināt visu mākslas skolu!

Lasīt tālāk...

 

Ar kolorītu gājienu Balvos sākas „Mākslas dienas 2014”

15.aprīlī Balvu Mākslas skolas audzēkņi, skolotāji un atbalstītāji ar krāsainu gājienu atklāj „Mākslas dienu 2014” pasākumus Balvos. Gājiena dalībnieki apciemoja Balvu pilsētas iestādes, dalīja informatīvas lapiņas par Mākslas dienu pasākumiem un pielika afišas pie informācijas stendiem. Gājiena noslēgumā Balvu Centrālajai bibliotēkai pasniedza dāvanu - mākslas skolas audzēkņu veidoto grāmatu „Trollīšu paslēpes”, kas tapusi sadarbībā ar grāmatu ilustratori Ilzi Dambi.
Gājiena dalībnieki apciemoja arī Balvu novada pašvaldību, kurai pirmajai būs jāizpilda akcijas „Mākslas dienu ceļojošā glezna” noteikumi. Šīs akcijas mērķis ir visām Balvu pilsētas iestādēm izveidot vienu kopīgu gleznu.
Mākslas dienu mērķis ir reizi gadā visā Latvijā, šogad no 15.aprīļa līdz 15.maijam, pievērst uzmanību radošām izpausmēm. Visas iestādes, kas nodarbojas ar mākslinieciskām aktivitātēm, radošās studijas un mākslinieki, šajās dienās priecē ikvienu interesentu.

Mākslas dienu pasākumu afišu skatīt šeit.

Galerija
 

 

Latvijas- Krievijas-Igaunijas-Baltkrievijas valstu pierobežas reģionu uzņēmēju 5. partneriāts

Šī gada 10.aprīlī Pleskavas pilsētas Ledus hallē notika Krievijas-Latvijas- Igaunijas-Baltkrievijas valstu pierobežas reģionu uzņēmēju 5. Partneriāts.
Partneriāta organizatori - Pleskavas apgabala Tirdzniecības-rūpniecības palāta, Pleskavas apgabala garantiju un uzņēmējdarbības attīstības fonds, Eiroreģions Pleskava- Livonija bija parūpējušies, lai četru valstu uzņēmēji varētu lietderīgi izmantot savu laiku, dibinot jaunus kontaktus, domājot par sava biznesa attīstību.

Lasīt tālāk...

 

Ar lielisku koncertu skatītājus priecē Gruzijas mūziķi

Pavasarīgā 10.aprīļa ceturtdienā Balvu Mūzikas skolā brīnišķīgu koncertu klātesošajiem sniedza Gruzijas Bruņoto spēku Centrālā orķestra metāla pūšaminstrumentu kvinteta koncerts.
Orķestris izpildīja gruzīnu, latviešu un citu valstu komponistu oriģinālmūziku un pārlikumus metāla pūšaminstrumentu kvintetam.

Galerija
 

Pēdējās izmaiņas (Piektdiena, 11 aprīlis 2014 15:50)

 

Kolēģi no Igaunijas gūst pieredzi Balvu novada pašvaldībā

Šodien Balvu novada pašvaldībā viesojās pārstāvji no Igaunijas pilsētas Pōlvas. Pilsētas mērs Georg Pelisaar, mēra vietnieks Martti Rõigas, Attīstības daļas vadītāja Mari-Riina Terna, Izglītības daļas vadītājs Aivo Roonurm un Būvvaldes vadītāja Tiivi Parts tikās ar Balvu novada Domes priekšsēdētāju un attiecīgajiem Balvu novada pašvaldības speciālistiem.
Balvu novada Domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis kopā ar Pōlvas pilsētas mēru Georgu Pelisaaru apsekoja vairākus objektus Balvu novadā, dalījās pieredzē un pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas.
Savukārt Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Nora Apīne iepazīstināja ar izglītības sistēmu novadā un parādīja Balvu pamatskolas, Balvu baseina, kā arī Pirmsskolas izglītības iestādes „Sienāzītis” darbu.

Lasīt tālāk...