Atbalsts ukraiņiem    Balviem 95


No 2023. gada 1. janvāra pašvaldība vairs neizsniedz izziņas par atteikumu no pirmpirkuma tiesībām

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 03 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 03 Janvāris 2023

Par pirmpirkuma tiesībāmAr 2023. gada 1. janvāri stājies spēkā “Pašvaldību likums“, kurā noteikts, ka vietējām pašvaldībām vairs nav noteiktas pirmpirkuma tiesības, līdz ar to pašvaldība šo funkciju vairs nepilda un neizsniedz izziņas par atteikumu no pirmpirkuma tiesībām.

Izziņas izsniegšana darījumos ar zemes īpašumiem, ja nepieciešama pašvaldības piekrišana (piemēram, nepilsoņiem, ārvalstniekiem), kā arī izziņas izsniegšana par piekrišanu lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegūšanai īpašumā darījumos, kuros dominējošā ir lauksaimniecībā izmanojamā zeme, paliek spēkā.


Turpmāk VTUA klientus Balvos apkalpos vienreiz nedēļā

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 03 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 03 Janvāris 2023

Izmaiņas VTUAAr 2023. gada 2. janvāri tiek mainīta Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (turpmāk – VTUA) klientu apkalpošanas kārtība Vidzemes novados.

Lai iedzīvotājiem uzlabotu pakalpojumu saņemšanas iespējas un optimizētu pieejamos resursus, laikā, kad strauji augušas izmaksas, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk – VTUA) ar 2023. gada 1. janvāri apvienos Vidzemes un daļu Rīgas reģiona nodaļu birojus, starp tiem atrodas arī Balvu novadā esošais birojs. Apvienošanas mērķis ir vairāk veicināt individuālu pakalpojumu sniegšanas pieeju izbraukumā, tā radot klientam ērtu iespēju saņemt pakalpojumus traktortehnikas atrašanās vietā un sev ērtā laikā.

Lasīt tālāk...


5000 eiro finansējumu saņem Tilžas pamatskola

Kategorija: Tilžas pamatskola
Pirmdiena, 02 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: 02 Janvāris 2023

Latvijas lotoVAS Latvijas Loto organizētās interaktīvās momentloterijas Sporto visi galvenais laimests pagājušajā nedēļas nogalē izkrita Rugāju pagastā, Balvu novadā, tāpēc, saskaņā ar loterijas noteikumiem, pie finansējuma 5000 eiro apmērā tikusi arī laimestam ģeogrāfiski tuvākā vispārizglītojošā skola, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta Sporto visa klase dalībniece. Šoreiz tā ir Tilžas pamatskola, kļūstot par divpadsmito skolu, kura projekta ietvaros 2022./2023. mācību gadā tiek pie finansējuma sporta dzīves uzlabošanai.

Lasīt tālāk...


Aicinām aizpildīt aptauju par azbestu saturošo atkritumu apjomu Latvijas pašvaldībās

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 27 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Decembris 2022

Aptauja par azbestuVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, lai izstrādātu atbalsta pasākumu mājsaimniecībām (prioritāri sociāli mazaizsargātām un trūcīgām/maznodrošinātām personām), veic izvērtējumu par azbestu saturošu šīfera jumta seguma apjomu Latvijas pašvaldībās.Valsts atbalsta pasākumi paredzēti izmaksu segšanai azbestu saturošo atkritumu apsaimniekošanas darbiem: jumta segumu demontāžai, šīfera plākšņu savākšanai, transportēšanai uz atkritumu poligonu, drošai apglabāšanai. Izmaksas būs attiecināmas arī uz izveidotiem azbestu saturošu atkritumu uzkrājumiem (šīfera plāksnēm, kas jau ir demontētas no jumtiem, bet nav nogādātas uz atkritumu poligonu).

Lūdzam iedzīvotājus līdz 2023. gada 13. janvārim aizpildīt aptaujas anketu: https://forms.gle/JZB6NLHRCR7LRxkA8

Labdarības akcijā „Dzirksteli Ukrainai!” saziedoti 2538,31 euro

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 28 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Decembris 2022

Pateicība uzņēmējiem labdarības akcijas atbalstā

Uzņēmums „Škladi”, sadarbībā ar Ziedot.lv, organizēja labdarības akciju „Dzirksteli Ukrainai!”, kas bija veltīta Ukrainai un tās iedzīvotājiem. Labdarības akcijā iegūtie ziedojumi 2538,21 euro tika novirzīti ģeneratoru iegādei Bahmuta kara lauka hospitālim, kas atrodas 93. brigādes pakļautībā. Bahmuta kara lauka hospitālī atrodas smagi ievainotie karavīri, kuri karo frontes līnijās.

Lasīt tālāk...


Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra klienti izveidojuši spēļu komplektus un dāvina tos Ziemassvētkos

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Otrdiena, 27 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Decembris 2022

Dāvināšanas laiksĪsi pirms Ziemassvētkiem Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra Balvos pakalpojuma “Specializētās darbnīcas” klienti bija sarūpējuši dāvanu, kuru paši bija izveidojuši,  – spēļu komplektus “Roko” - Tilžas pamatskolas divām speciālajām klasītēm, kuras atrodas turpat Vidzemes ielā 2B jeb kaimiņos.

Centra vadītāja Iluta Bērziša, prezentējot šo spēļu komplektu, teica: “Specializēto darbnīcu viens no klientiem teica: “Man patīk citiem sagādāt prieku!”. Tāpēc centra darbinieki ir sarūpējuši šādu pārsteigumu, lai arī mums būtu prieks, par to, ko mēs darām, un saprastu to, ka tas ir vajadzīgs, noderīgs un tas sagādā prieku ne tikai tiem, kuri to saņem, bet arī mums, dāvinātājiem! Paldies gan darbiniekiem, gan klientiem par neatlaidību, pacietību, darboties sparu un to, ka jums patīk sagādāt prieku citiem!

Redzot, ka centra klienti ir ļoti čakli, radoši un darbīgi, un viņiem ir brīnišķīgi skolotāji, un to visu apvienojot, vēlējāmies, lai veidojas mērķtiecīgs un jēgpilns darbošanās veids. Tā pirms pāris mēnešiem sadarbībā ar Speciālās izglītības klasītes sociālo darbinieku radās ideja par spēļu komplektu, ko izveidoja Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra klienti, un kuru uz Ziemassvētkiem varētu uzdāvināt mūsu kaimiņiem.”

Lasīt tālāk...


Domes sēdē lemj par Balvu novada pašvaldības aģentūras “SAN-TEX” reorganizāciju un apstiprina amatā Bērzpils pagasta Saieta nama vadītāju

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 22 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Decembris 2022

decembris 202222.decembrī notika pēdējā šī gada kārtējā Balvu novada domes sēde, kurā deputāti darba kārtībā izskatīja 58 jautājumus.

Reorganizēs Balvu novada pašvaldības aģentūru “SAN-TEX”

Balvu novada pašvaldības aģentūra “SAN –TEX” (turpmāk – Aģentūra) ir Balvu novada pašvaldības domes izveidota iestāde, kuras darbības mērķis ir īstenot vienotu Balvu novada pašvaldības politiku Balvu pilsētas labiekārtošanā, sanitārajā tīrībā, ūdensapgādē, komunālo notekūdeņu savākšanā, novadīšanā un attīrīšanā, nekustamā īpašuma pārvaldīšanā un apsaimniekošanā, lai nodrošinātu sabiedrības vajadzību apmierināšanu šo pakalpojumu saņemšanā Balvu pilsētā. Aģentūrai ir piešķirtas īpašas tiesības sniegt ūdensapgādes un komunālo notekūdeņu savākšanas pakalpojumus Balvu pilsētā.

Lasīt tālāk...


Bērzpils Saieta namu turpmāk vadīs Iveta Raciborska

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 22 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Decembris 2022

Iveta Raciborska22.decembra domes sēdē deputāti vienbalsīgi atbalstīja lēmumu iecelt Ivetu Raciborsku par Bērzpils Saieta nama vadītāju ar 2023.gada 16.janvāri.

Iveta ir uzņēmusies veikt šos pienākumus, jo līdzšinējā pieredze, esot pašdarbības kolektīvos, darbojoties Bēržu draudzē gan ar projektu vadīšanu, gan organizējot pasākumus un koncertus, gan pildot Bērzpils pamatskolas saimnieka pienākumus, kas saistīti ar dokumentu lietām, palīdzēs jaunajā amatā.

Lasīt tālāk...


No 14. decembra Balvu pilsētas slidotava būs atvērta apmeklētājiem!

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 13 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 29 Decembris 2022

Balvu slidotava atvērta apmeklētājiem SLIDOTAVAS DARBA LAIKS

Darba dienās:

  • No plkst. 10.00 līdz 18.00- publiskā slidošana
  • No plkst. 18.00 līdz 20.00- hokejs
  • No plkst. 20.00 līdz 21.00- publiskā slidošana

Brīvdienās:

  • No plkst. 10.00 līdz 12.00- hokejs
  • No plkst. 12.00 līdz 17.00- publiskā slidošana
  • No plkst. 17.00 līdz 19.00- hokejs
  • No plkst. 19.00 līdz 22.00- publiskā slidošana

Svarīga informācija transportlīdzekļa īpašniekiem (turētājiem)!

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 23 Novembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Novembris 2022

Sniega tīrīšanaInformējam,  ka atbilstoši 2022.gada 26.maija Balvu novada domes saistošo noteikumu Nr.19/2022 ”Par teritoriju kopšanu, ēku un būvju uzturēšanu Balvu novadā”(turpmāk - Noteikumi) 6.punktam, “6. Pilsētās un ciemos mehānisko transportlīdzekļu īpašniekam (turētājam) jānodrošina sniega un nokritušo lapu tīrīšana 1,5 m platā joslā ap transportlīdzekli, ja tas tiek turēts (atrodas uz ielas vai pagalmā ilgāk par 48 stundām) uz ceļa vai ielas.

Lasīt tālāk...


Marija Duļbinska saņem balvu konkursā "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2022"

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 09 Decembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 09 Decembris 2022

Marija Duļbinska saņem balvu3.decembrī norisinājās svinīgā ceremonija – "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2022", kurā jau astoto gadu Tiesībsarga biroja, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotajā pasākumā godināja tos cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus, kuri palīdz cilvēku ar invaliditāti ikdienu padarīt labāku un gaišāku.Priecājamies un lepojamies ar Mariju Duļbinsku, Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāju, kura kategorijā “Individuāls sniegums” nominācijā “Gada palīgs” ieguva galveno balvu. Marija atbalsta seniorus un personas ar invaliditāti ikdienā, sniedzot emocionālo, informatīvo un materiālo atbalstu, kā arī sniedzot emocionālo, informatīvo un materiālo atbalstu ģimenēm, kuras audzina, aprūpē bērnus ar invaliditāti, it īpaši daudzbērnu ģimenes un audžu ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Palīdz cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem iekļauties darba tirgū, motivē dalībai projektos, iegūt darba pieredzi.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei