Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Balvu novads Jauniešiem

Ideju festivāls

Film Art Action Party ir ideju festivāls, kas jau trešo gadu pulcē radošus jauniešus no kultūras un radošo nozaru augstskolām . Nedēļas laikā, kino pilsētā „Cinevilla” 30 jaunieši, kuri sadalīti jaukta tipa grupās veic uzdevumu, ko uzdod konkrētā gada festivāla atbalstītājs. Pagājušajā gadā festivālu atbalstīja „Latvijas Vlasts Meži”, un uzdeva atrisināt problēmsituāciju- mītu, ka mežus cirst ir slikti, izskaidrojot sabiedrībai, ka mežs ir atjaunojams resurss un par to ir jārūpējas, tīrot.
Visas nedēļas garumā , dalībnieki strādā pie uzdevuma, zīmējot, filmējoties un filmējot, veidojot vides dizaina instalācijas, paralēli tam notiek lekcijas un meistarklases pie latviešu un ārvalstu nozares profesionāļiem, bet savu brīvo laiku visi dalībnieki pavada izklaidējoties ar mūzikas grupām, sportojot un skatoties labākās latviešu filmas.

Lasīt tālāk...

 

Eiroreģiona “Pleskava- Livonija” Latvijas jaunieši izstrādā starptautisku jauniešu projektu

2014. gada marta pirmajā pusē Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā tikās Eiroreģiona “Pleskava- Livonija” Latvijas jauniešu sekcijas pārstāvji no Alūksnes, Balviem, Baltinavas, Viļakas un Kārsavas, kā arī projektu vadītāja Vineta Zeltkalne, lai izstrādātu pamatidejas jauniešu projektam un sadarbībai ar Igaunijas un Krievijas jauniešiem. Projekts tiek izstrādāts programmā Erasmus+ apakšprogrammā Strukturētais dialogs: jauniešu un jaunatnes politikas veidotāju tikšanās. Šo projektu mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību sabiedrībā un sekmēt diskusijas par Strukturēta dialoga tēmām un prioritātēm, kā arī par jaunatnes politiku. Projektu plānots iesniegt līdz šī gada 30.aprīlim, kad ir šo projektu iesniegšanas pirmā kārta. Projekta partneri būs Eiroreģiona “Pleskava- Livonija” Igaunijas un Krievijas puses jaunieši.
Projekta plānošanas tikšanās laikā, jaunieši nonāca pie secinājuma, ka viņiem ir interese par to kā iesaistīties politikā, kādas ir iespējas jauniešu līdzdalībai, sava viedokļa un ideju izpaušanai.

Lasīt tālāk...

 

Iespēja aktīviem studentiem

Vēl tikai divas nedēļas – līdz 2.februārim – studējošie jaunieši aicināti pieteikties Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē praktikantu programmai. Prezidentūras praktikantu programma sniegs iespēju ikvienam studentam neatkarīgi no viņu izvēlētās studiju programmas veikt studiju praksi, piesakoties par ārvalstu delegāciju pavadoņiem vai palīgiem mediju informācijas centrā.
Galvenās prasības dalībai prezidentūras praktikantu programmā ir teicamas latviešu un angļu valodas zināšanas, labas organizatoriskās prasmes un saskarsmes iemaņas. Prezidentūras praktikantu programmas atlasē tiks vērtēta arī jauniešu motivācija un sekmes mācībās. Konkursa rezultātā tiks atlasīti vairāk nekā 100 jaunieši, kurus prezidentūras laikā piesaistīs kādai no ārvalstu delegācijām un kuri koordinēs delegāciju loģistiku un nodrošinās saziņu starp delegācijām un pasākuma rīkotājiem. Tāpat studentiem piedāvās arī iespēju veikt praksi mediju informācijas centrā. Iepazīties ar delegāciju pavadoņa pienākumiem iespējams interaktīvā ceļvedī jeb virtuālajā praksē, kas veidota sadarbībā ar izglītības un karjeras portālu Prakse.lv.
Pirms prakses uzsākšanas Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts nodrošinās praktikantiem mācības, kuru laikā viņi varēs apmeklēt prezidentūras pasākumu norises vietas, uzzināt vairāk par Eiropas Savienību un Latvijas prezidentūru ES Padomē, apgūt protokola un drošības jautājumu pamatus, kā arī starpkultūru komunikāciju un stresa vadību.
Prezidentūras praktikantu programma ir izstrādāta sadarbībā ar Latvijas augstskolām, un tā ir iespēja studentiem piedalīties prezidentūras veidošanā, gūstot unikālu darba pieredzi, kas var kļūt par atspēriena punktu nākotnes karjeras veidošanā. Prakse Latvijas prezidentūras laikā ilgs no 2014.gada 1.novembra līdz 2015.gada 30.jūnijam.

Iegūt vairāk informācijas un pieteikties dalībai prezidentūras praktikantu programmā iespējams sekretariāta mājas lapas sadaļā: www.es2015.lv/prakse.
 

 

Latvijas novados tiks izrādīta Ghetto Games filma

Teju 100 novados visā Latvijā tiks demonstrēta Latvijā lielākās ielu sporta un kultūras kustības Ghetto Games 2013. gada dokumentālā filma.

Ghetto Family sadarbībā ar biedrību „Kinopunkts” sestdien, 22. februārī plkst. 16:00 vienlaicīgi gandrīz 100 Latvijas novadu kultūras namos un kinoteātros demonstrēs Ghetto Games 2013. gada sezonas dokumentālo filmu.

Ghetto Games līderis Raimonds Elbakjans atklāj, ka „Šī dokumentālā filma būs ne tikai par 2013.gada sezonas aizvadītajiem notikumiem. Mūsu aktivitāšu ietvaros ikvienam stāstam, ka katram no mums ik rītu ir dotas divas izvēles: celties vai turpināt gulēt. Celties, lai piepildītu savus mērķus un padarīt pasauli labāku, vai noslinkot un pagulēt vēl kādu stundiņu. Ghetto Games kustība ir par kaislību, kas motivē celties, par motivāciju augt un cīnīties – par motivāciju dzīvot dzīvu dzīvi!”

Lasīt tālāk...

 

Ziemassvētki „Rasas pērlēs”

Ziemassvētku un Jaunā gada noskaņas vadīti, Balvu Bērnu un jauniešu centra jaunieši un darbinieki 28.decembrī devās ciemos pie Latgales reģionālā atbalsta centra „Rasas pērles” iemītniekiem.
Lai Jaunā gada sagaidīšana būtu līksma, rosinoša un darbīga, čaklie, radošie jaunieši bija sarūpējuši virkni pārsteigumu un patīkamu prieka mirkļu gan bērniem, gan viņu māmiņām.

Lasīt tālāk...

 
Vairāk rakstu...