Projekta „Latvijas skolas soma” aktivitātes Bērzpils vidusskolā

Kategorija: Bērzpils vidusskola
Piektdiena, 26 Aprīlis 2019
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 26 Aprīlis 2019 10:44

tmb20190426092810

23.aprīlī Bērzpils vidusskolas 11., 12. un daži 10. klases skolēni kopā ar audzinātājām D. Veidu un L. Kokoreviču projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja karameļu darbnīcu Madonā, kur noskatījās filmu par karameļu tapšanu, kā arī paši pamēģināja veidot karameles. Skolēni secināja, ka „Madonas karameles” ir vieta, kuru labprāt ieteiktu apmeklēt gan kompānijās, gan ģimenes lokā, jo te var uzzināt ne tikai par karameļu tapšanu, bet arī paši izpausties, radot savas karameles dizainu. Uzņēmuma tapšanas vēsture ir apliecinājums tam, ko var panākt cilvēks, ja viņam ir ideja, neatlaidība un vēlme darboties.

Pēc karameļu darbnīcas apmeklējuma skolēni devās uz Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, kur vispirms apskatīja mākslinieka Kaspara Groševa izstādi „Velni un pelni”, kura pārsteidza ar savu oriģinalitāti, jo mākslinieks bija radoši izspēlējis ideju par to, ka visu cilvēka dzīvi var satilpināt kastēs. Pēc izstādes apskatīšanas skolēni iepazinās ar vienu no gleznošanas paņēmieniem – monotipu, kas nozīmē viena cilvēka nospiedums. Tad, izmantojot šo tehniku, veidoja paši savas miniatūrgleznas. Jāatzīst, ka dažiem tās sanāca ļoti interesantas.

Muzejā skolēni apskatīja arī Danutes Vāzes izstādi „Balinājumi”, kur līdzās balinājumiem bija redzami arī mākslas darbi no koka.

Kopumā ekskursija deva jaunus iespaidus un pārdomas par cilvēka neierobežotajām iespējām un nepieciešamību radoši izpausties.

Alise Žeikare, 12. klases skolniece

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei