Grupas „BARITONI” koncerts Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 18 Janvāris 2019
Pēdējās izmaiņas: 21 Janvāris 2019

tmb2019012114031710. februārī plkst.17:00 Balvu muižā visi tiek mīļi gaidīti uz  muzikālā televīzijas šova "X-faktors" jaunās slavu ieguvušās zvaigznes - grupas "BARITONI" koncertu. Dziedās jauni, talantīgi, izskatīgi puiši no Latgales: Ingars Punculis, Mārtiņš Strods, Artūrs Punculis, Normunds Litaunieks.

Biļetes cena iepriekšpārdošanā EUR 8, - (Balvu muižā lietvedes kabinetā), koncerta dienā EUR 10, -


Vecais jaunais gads-Ziemas karnevāls Rubeņu saieta namā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 15 Janvāris 2019
Pēdējās izmaiņas: 15 Janvāris 2019

tmb20190115111254

Jau astoto gadu Bērzkalnes pagasta Rubeņu ciema Saieta namā, ko vietējie ciema iedzīvotāji un arī ciemiņi mīļi ir nodēvējuši par „pasaku namiņu”, janvāra sākumā tika svinēts Vecais jaunais gads.

Lasīt tālāk ...


Latvijas publisko bibliotēku lasītājiem jauna iespēja – bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 08 Janvāris 2019
Pēdējās izmaiņas: 08 Janvāris 2019

kisc-zvaigzne-tieto.png

Visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās šajā – 2019. – gadā lasītājiem tiek piedāvāts jauns, inovatīvs pakalpojums – “3td e-GRĀMATU bibliotēka” vietnē www.3td.lv . To nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA “Tieto Latvia”, apgādu “Zvaigzne ABC” un publiskajām bibliotēkām. No 7. janvāra ikvienam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Tā ir kopīgi īstenota iniciatīva, lai veicinātu grāmatu lasīšanu mūsdienīgā un ērtāk pieejamā veidā.

Lasīt tālāk ...


Valentīnas Kašas grāmatas “Par tevi, Latvija” atvēršanas svētki

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 04 Janvāris 2019
Pēdējās izmaiņas: 15 Janvāris 2019

tmb20190104090059

3.janvārī Balvos svinīgi tika atvērta novadnieces Valentīnas Kašas grāmata „Par tevi, Latvija”, kurā apkopoti bijušā Balvu rajona iedzīvotāju atmiņu stāsti, kuri cietuši represijās, kuras pēc autores domām nav tikai 1941.gada un 1949.gada deportācijas, bet arī cita veida cilvēku apspiešana un tiesību ierobežošana, kura bija jāpiedzīvo šeit palicējiem.

Lasīt tālāk ...


Stand-Up komēdijas izrāde Kubulos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 03 Janvāris 2019
Pēdējās izmaiņas: 04 Janvāris 2019

tmb20190103103908Pēdējo gadu laikā Latvijas kultūras telpā arvien populārāks ir kļuvis tāds skatuves mākslas žanrs kā stand-up comedy. Tulkojot latviešu valodā - “stāvizrāde”.

Žanrs radies 20.gadsimta beigās Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās valstīs, un šodien tā komiskā izteiksmes forma, kura ietver gan humoristiskus stāstus un pastāstus, gan jokus un monologus, ir uzrunājusi plašu sabiedrības loku pasaulē un arī pie mums Latvijā.

Lasīt tālāk ...


Aizvadītā gada nogale Briežuciemā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 02 Janvāris 2019
Pēdējās izmaiņas: 03 Janvāris 2019

tmb20190102133127

Ar dažādiem notikumiem aizvadīta 2018. gada nogale Briežuciema pagastā. Gaidot svētkus, pagasta iedzīvotāji izgaismoja savas mājas, lai radītu svētku sajūtu ne tikai sev, bet visiem, kuri iebrauc pagastā. Šogad gaismiņas iemirdzējās daudzos pagalmos, prieks, ka sasparojušies arī pagasta centra dzīvokļu mājās dzīvojošie ļaudis, daudziem glīti izgaismoti balkoni un logi. Paldies Keišu ģimenei par izgaismoto krucifiksu ceļmalā! Jauki, ka pagasta ļaudis paši ierosināja pieteikt novada konkursam „Skaistākais Ziemassvētku noformējums” savus kaimiņus.

Lasīt tālāk ...


Notiek pretendentu pieteikšana Latgaliešu kultūras Gada balvai "Boņuks 2018”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 27 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 02 Janvāris 2019

2019. gada februāra beigās vienpadsmito reizi notiks ikgadējā latgaliskās kultūras aktīvistu un norišu satikšanās – tiks pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks”. Lai noskaidrotu balvas saņēmējus tiek izsludināta pretendentu pieteikšana, kas ilgs līdz 2019. gada 10. janvārim. Ieejot jaunā desmitgadē, mainīts balvas nolikums un nākamgad balvu saņems 11 latgaliskās kultūras aktivitātes, notikumi, norises un personības. “Boņuks” vēl arvien ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus un paveikto latgaliskās kultūras dzīvē.

Līdz šim Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” katru gadu tika pasniegtas vismaz 18 nominācijās, taču, uzsākot jaunu balvas desmitgadi, “Boņuks” saņēmēju skaits būs 11. Turpmāk balvai arī nebūs atsevišķi izvirzītu nomināciju, bet pretendentus varēs iesniegt trīs kategorijās, no kurām balvas žūrija izvēlēsies 10 balvas saņēmējus – aktivitātes, personības, notikumus, darbus, bez kuriem visvairāk nebūtu iedomājama latgaliskā kultūra 2018. gadā. Viena balva nemainīgi tiks pasniegta par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā. Pretendentus balvai kategorijās “Valoda. Literatūra. Publicistika”, “Aktivitātes. Notikumi. Personības” un “Audio. Video” var iesniegt līdz 2019. gada 10. janvārim.

Lasīt tālāk ...


Aicina pieteikt pretendentus "Latgales gada balvai”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 27 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 27 Decembris 2018

2019.gada 26. janvārī Preiļu novada kultūras centrā (Raiņa bulvārī 28) notiks piektā Latgales Gada balvas pasniegšanas ceremonija, kuru organizē biedrība "Asmu Latgalīts”.

Šogad par godu Latvijas simtgadei, tika izveidota vēl viena nominācija "Latgales simtgadnieks”, lai godinātu tos cilvēkus, kuri dzimuši kopā ar mūsu valsti.

Biedrība “Asmu Latgalīts” nolēma apbalvot labākos Latgales iedzīvotājus, kuri ar savu rīcību sekmē Latgales reģiona izaugsmi un kalpo par piemēru pārējiem. Līdz 10. janvārim tiek pieņemti pieteikumi no visiem Latgales nostūriem 8 nominācijās – Latgales gada labākais lauksaimnieks, Latgales gada aktīvākais jaunietis, Latgales gada ģimene, Latgales gada varonis, Latgales gada uzņēmējs, Latgales gada aktīvākais seniors, Latgales gada sirds cilvēks un Latgales simtgadnieks. Pieteikumus vērtēs komisija. Pasākuma laikā notiks apbalvošana, kā arī Latgalē pazīstamu mākslinieku koncerts par godu mūsu nominantiem. Pēc apbalvošanas ir paredzēts arī svētku cienasts. Pasākumu atbalsta daudzas Latgales pašvaldības un uzņēmumi, kuri darbojas Latgalē.

Pieteikumus var iesniegt līdz 10. janvārim.

Lasīt tālāk ...


Decembris. Brīnumu mēnesis.

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 20 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 20 Decembris 2018

titulbilde

Trešajā Adventes svētdienā Balvu muižā pulcējās Balvu Kultūras un atpūtas centra dziedošie tautas mākslas kolektīvi: kori „Pīlādzis” un „Mirklis”, vokālais ansamblis „Razdoļje”, bērnu dziedāšanas studijas „Notiņas” dalībnieki, solistes Naula Laicāne un Marija Maslovska.

Lasīt tālāk ...


Sumināti novada Zelta pāri!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 20 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 20 Decembris 2018

titulbilde

Šajā gadā Balvu novadā ir 23 pāri, kuri jau atzīmējuši vai vēl atzīmēs 50 gadu kopdzīvi - Zeltas kāzas. Lai šis notikums būtu vēl īpašāks arī šogad, nu jau četrpadsmito gadu, skaistus svētkus palīdz radīt Balvu novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa un Domes priekšsēdētājs, aicinot pabūt kopā, parakstīties Goda grāmatā, vēlreiz saņemt Laulības apliecību un svinēt!

Lasīt tālāk ...


Gada balva kultūrā un sportā “Mūsu lepnums”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 18 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 18 Decembris 2018

kopbilde

Svinīgā noskaņā 14.decembrī tika pasniegtas balvas novada kultūras un sporta cilvēkiem. Uz pasākumu Balvu muižā bija ieradušies gan nominanti, gan viesi.

Šāds pasākums notika jau ceturto reizi, un tā mērķis ir izvērtēt kultūras un sporta procesus, izceļot saulītē aktīvāko sabiedrības daļu, kurai rūp mūsu cilvēki. Tieši pateicoties kultūras un sporta entuziastiem, mūsu sabiedrība izglītojas un bagātinās ar zināšanām, iegūst latvisko pārliecību, iedvesmu un dzīvesprieku!

Lasīt tālāk ...


Vīksnas pagasta senioru ekskursija

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 18 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 18 Decembris 2018

galvena-bilde

Lai apskatītu kaut ko skaistu un interesantu, nemaz nevajag tālu doties. Spītējot vēsajam laikam, Vīksnas pagasta seniori, novembra beigās devās ekskursijā uz Gulbenes novada Litenes un Stāmerienas pagastu. Kā jau ierasts, katru gadu, ekskursija tiek plānota tā, lai var ne tikai vērot kaut ko skaitu, bet arī smelties interesantas idejas savām saimniecībām un atrast kādu brīvā laika nodarbošanos.

Lasīt tālāk ...


"Latvijas skolas soma" tepat Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 17 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 17 Decembris 2018

galvena-bilde

Arī Balvu Novada muzejs iesaistās programmā “Latvijas skolas soma”, piedāvājot skolēniem iepazīst latviešu tautas tradīcijas.

14.decembrī muzeja darbinieki Stāmerienas pamatskolas 1.-5.klašu skolēniem mācīja, kas ir ķekatnieki, kā ar vienkāršiem līdzekļiem veidot maskas, iet "čigānos", izgatavot kādu rotājumu vai dāvaniņu svētkos.

Lasīt tālāk ...


Izstāde Balvu Centrālajā bibliotēkā „Mūsu novadniekam Antonam Slišānam-70”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 17 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 17 Decembris 2018

galvena-bilde

“Gribu zināt es vienu-
Kas atnes ziemu? “
(A. Slišāns)

Balvu Centrālās bibliotēkas bērnu nodaļā skatāmas bērnu zīmētās ilustrācijas Antona Slišāna dzejoļiem. Nāc un aplūko arī Tu!

Lasīt tālāk ...


Sākas latgaliešu literatūras popularizēšanas akcija “Dūmoj ar komatim!”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 14 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 14 Decembris 2018

 lpg-logo

Šobrīd, decembra vidū, sākas latgaliešu literatūras un valodas popularizēšanas akcija “Dūmoj ar komatim!”, kurā ar video un pastkaršu palīdzību latgaliešu kultūras aktīvisti pievērš uzmanību latgaliski radītiem literāriem darbiem un latgaliski rakstītiem tekstiem.

Lasīt tālāk ...


Balvu Mākslas skolas izstāžu zālē skatāma izstāde „155 autori – 155 darbi”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 13 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 13 Decembris 2018

izstade-12.2018.jpgBalvu Mākslas skolas izstāžu zālē no 17.decembra skatāma izstāde „155 autori – 155 darbi”. Tā apskatāma darba dienās no plkst.10:00 – 18:00.

Ienāc, apskaties!


Balvu Centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā darbojas rūķi

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 13 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 13 Decembris 2018

kopbilde

To, ka pavisam drīz būs Ziemassvētki, liecina aktīva rūķu rosīšanās Balvu CB bērnu literatūras nodaļā. 12. decembra darbīgajā trešdienā čaklākie mazie bibliotēkas apmeklētāji iejutās rūķu lomā un centās izzināt visu par Ziemassvētkiem: kas ir Ziemassvētki, kas ir Ziemassvētku simbols, himna, lasīja kopā ticējumus, kas saistās ar Ziemassvētkiem un centās atminēt mīklas, jo to drīkst darīt tikai līdz Ziemassvētkiem, citādāk mēle var izstiepties gara jo gara, tā ir teikts kādā latviešu tautas ticējumā.

Lasīt tālāk ...


Gleznošanas studijas „Olīves”10 gadu jubilejas izstāde

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 13 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 13 Decembris 2018

pazinojums.jpg


Balvu Centrālās bibliotēkas darba laiks svētkos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 12 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 12 Decembris 2018

gadanogale2018.jpg


Balvu pilsētas skvērs ietērpjas svētku rotā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 10 Decembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 19 Decembris 2018

galvena-bilde

Otrajā Adventē, 9.decembrī, Balvu pilsētas skvērā visus gaidīja rūķi, lai kopā ar balveniešiem un pilsētas viesiem skvēru ietērptu svētku rotā, kā arī visiem parādītu savas jaunās Rūķu mājiņas. Skaistajās ziemas dienās tajās varēs pamuzicēt Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu darbnīcā vai paspoguļoties greizo spoguļu valstībā, kā arī baudīt nesteidzīgas pastaigas, baudot gaismiņas gan skvēra lielajā eglē, gan ziemas dusā esošajā strūklakā, gan skvēra kokos.

Lasīt tālāk ...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei