Aicina stādīt ozolus

Kategorija: Latvijas simtgade
Pirmdiena, 27 Augusts 2018
Pēdējās izmaiņas: 28 Augusts 2018

2018.gada 20. oktobrī biedrība "Radošās idejas" aicina piedalīties pasākumā “100 ozolu iestādīšana Balvu novadā Latvijas simtgadei” Balvu novada Kubulu pagasta Guznavas ciemā, pie mājām "Atzele". Lūdzam pieteikties dalībai šeit. Parastais ozols ir izvēlēts par 2018.gada koku.

"100 ozolu iestādīšana Balvu novadā Latvijas simtgadei” pasākums jau ir iekļauts arī Latvijas valsts simtgades digitālajā kalendārā. Skat. https://lv100.lv/programma/kalendars/100-ozolu-iestadisana-balvu-novada-latvijas-simtgadei/

Pasākumu organizē biedrības "Radošās Idejas" komanda un brīvprātīgie.

ozol


Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai

Kategorija: Latvijas simtgade
Otrdiena, 14 Augusts 2018
Pēdējās izmaiņas: 14 Augusts 2018

tmb20180814145309


Latvijas simtgades prāta spēles Balvos

Kategorija: Latvijas simtgade
Otrdiena, 31 Jūlijs 2018
Pēdējās izmaiņas: 07 Septembris 2018

tmb20180731125434

Visā valstī gada garumā norisinās Latvijas simtgadei veltīts pasākums - Prāta spēles “Izzini Latviju” simtgades kauss.

Lasīt tālāk ...


Jauniešu forums

Kategorija: Latvijas simtgade
Ceturtdiena, 19 Aprīlis 2018
Pēdējās izmaiņas: 07 Septembris 2018

tmb20180419114153

Maijs ir Latvijas brīvības mēnesis. Mums ir viena Brīvība, Par to atbildību nesam mēs visi, šīs zemes tauta. Katram no mums, pieder daļa no tās – personīga, savējā. Par to atbildīgs katrs pats, lai tā lielā nezustu vējā. Brīvība sargā mūs un mēs sargājam Brīvību.

Lasīt tālāk ...


Aicinājums Baltā galdauta svētku rīkotājiem

Kategorija: Latvijas simtgade
Ceturtdiena, 19 Aprīlis 2018
Pēdējās izmaiņas: 07 Septembris 2018

1990. gada 4. maijā ar Latvijas PSR Augstākās Padomes Deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu tika atjaunota Satversmes sapulces 1922. gada 15. februārī pieņemtā Latvijas Republikas Satversme. Šī deklarācija atjaunoja Latvijas Republikas suverenitāti.

Mums ir viena lielā Brīvība – visai Latvijai, svēta un balta. Par to esam atbildīgi mēs visi, šīs zemes tauta. Un katram no mums pieder daļa no tās – personīga, savējā. Par to atbildīgs katrs pats, lai tā lielā nezustu vējā.

Vai atbildība par Brīvību kāds spaidu darbs? Nē! Tas patīkams pienākums, ko veicot jutīsies ieguvis. Tāpat kā dārzs, kas priecē un pabaro, tāpēc, ka ravēji, laistīji un sargāji no kaitēkļiem. Tā darījām līdz šim, tā turpināsim rīt.

Jo Brīvība sargā mūs – mēs sargājam Brīvību.

Lasīt tālāk ...


Latvijas valsts Simtgades Sporta spēles

Kategorija: Latvijas simtgade
Otrdiena, 16 Janvāris 2018
Pēdējās izmaiņas: 07 Septembris 2018

2018.gadā Latvijā norisināsies virkne mūsu valsts 100.dzimšanas dienai veltītu pasākumu. Viens no tiem būs Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības (LSVS) rīkotās Latvijas valsts Simtgades sporta spēles ar pasaules latviešu piedalīšanos. Spēles notiks pēc gadu gaitā izveidojušās LSVS ikgadējo sporta spēļu programmas. Atšķirībā no citiem gadiem, lielākā daļa sacensību plānotas laikā no 2018.gada 21. līdz 24.jūnijam. Tas dos iespēju piedalīties citās valstīs dzīvojošajiem latviešiem, kuri ieradīsies Latvijā, lai nosvinētu Jāņus, apmeklētu vai piedalītos Vispārējās latviešu Dziesmu un deju svētkos.
2018.gada 21.jūnijā notiks spēļu svinīgā atklāšana Jelgavas stadionā ar sekojošu kopīgu Saulgriežu svētku svinēšanu, 24.jūnijā plānots piemiņas pasākums Kokneses novada “Likteņdārzā”. Sacensības atsevišķos Simtgades spēļu programmā iekļautos sporta veidos – distanču slēpošanā, vieglatlētikā telpās, telpu futbolā, badmintonā, florbolā un pavasara krosā notiks laikā no 2018.gada februāra līdz jūnijam.
Aicinām stāstīt ārzemēs dzīvojošajiem radiem, draugiem, paziņām par šo pasākumu.
Plašāka informācija, kā arī iespēja iepazīties ar nolikumu un aizpildīt pieteikuma anketu iespējama LSVS interneta mājaslapā www.lsvs.lv


Dod kadru Latvijai

Kategorija: Latvijas simtgade
Otrdiena, 09 Janvāris 2018
Pēdējās izmaiņas: 07 Septembris 2018

No 2018. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti iesūtīt 15 sek. - 1 min video, kurā atspoguļots kāds sev, savai ģimenei vai Latvijai nozīmīgs notikums, kas varētu tikt iekļauts dokumentālajā filmā „Katra diena simtgadē” un emocionāli bagātinātu filmas vēstījumu par dzīvi Latvijā 2018. gadā.

Lasīt tālāk ...


Pūtēju orķestru Ieskaņas koncerts

Kategorija: Latvijas simtgade
Ceturtdiena, 07 Decembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 07 Septembris 2018

tmb2017120714531826.decmebrī plkst.16:00 visi mīļi tiek aicināti uz Pūtēju orķestru Ieskaņas koncertu Kubulu kultūras namā.

Programmā izskanēs XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru Dižkoncerta programma.

Koncertā piedalās Pūtēju orķestris „Balvi”. Diriģenti: XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru Dižkoncerta diriģenti - Egons Salmanis, Sergejs Sergejevs, Romāns Ivanovs un Romāns Saikovskis.

Koncerta programmā iekļauta tikai latviešu komponistu oriģinālmūzika, aranžējumi un tautas dziesmu apdares. Koncertā Muzicēs Latvijas novadu apvienotie pūtēju orķestri, bet noslēguma daļā – dižorķestris. Dižkoncerta radošā grupa mākslinieciskais vadītājs Jānis Puriņš, režisors Juris Jonelis un scenogrāfe Austra Hauks.


Aicinājums iesaistīties UNESCO nedēļā

Kategorija: Latvijas simtgade
Trešdiena, 04 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 07 Septembris 2018

UNESCO nedēļā no šī gada 9. līdz 15. oktobrim UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina ikvienu pievērsties tēmām, kurās ikdienā saskaras materiālais un nemateriālais kultūras mantojums, īpaši izceļot kulinārā mantojuma nozīmi un tā sniegtās iespējas ilgtspējīga tūrisma veicināšanai.

Izvēloties sev saistošāko līdzdalības formu, UNESCO nedēļas laikā ikviens interesents aicināts iesaistīties, piemēram, iepazīstoties ar Latvijas ēdiena gatavošanas tradīcijām; pētot kopīgās un atšķirīgās iezīmes dažādos reģionos; dodoties ciemos pie recepšu zinātājiem, dokumentēt un aprakstīt senas un ne tik senas receptes; apmeklējot muzejus, bibliotēkas, pētīt senās receptes, mēģināt tās pagatavot, kā arī aprakstīt pagatavošanas procesu. Tāpat starptautiskās izglītības akcijas "Pasaules lielākā mācību stunda" ietvaros UNESCO nedēļas laikā ir iespējams analizēt, cik ilgtspējīgs un veselīgs ir tradicionālais ēdiens šodien.

UNESCO nedēļas 2017 laikā apkopoto informāciju (tostarp gatavošanas tradīciju aprakstus, unikālas, tradicionālas receptes, to pagatavošanas procesu, fotoreportāžas) ikviens aicināts publicēt savā vai pārstāvētās organizācijas vai iestādes Facebook lapā vai blogā, pievienojot mirkļbirku #unesconedela2017 vai savas iestādes mājaslapā (nosūtot saiti uz materiālu e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.). Savukārt izglītības iestādes aicinātas iesaistīties Pasaules lielākajā mācību stundā un aizpildīt darba lapas, analizējot tradicionālos ēdienus (plašāk: www.skolas.unesco.lv).

UNESCO nedēļa Latvijā ik gadu norisinās kopš 2011. gada. Tā ir platforma dažādu institūciju un nozaru sadarbībai, starptautiskas un nacionālas pieredzes, viedokļu un ideju apmaiņai, kā arī jaunu iniciatīvu īstenošanai, iedvesmojoties no UNESCO izceltajām vērtībām gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā.

UNESCO nedēļas aicinājumu skatīt šeit


Latvijas kultūras kanons

Kategorija: Latvijas simtgade
Trešdiena, 06 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 06 Septembris 2017

Latvijas Kultūras kanons ir ieeja Latvijas kultūras pasaulē caur 99 dažādām vērtībām. Šīs dažādās vērtības aptver gan dažādas kultūras nozares, gan sniedzas laikmetiem un gadsimtiem pāri, gan savstarpēji satiekas, gan kā pretpoli savstarpēji izceļas.
Kanons ir kā brilles, caur kurām ieraudzīt Latviju un Latvijas vērtības. Kā durvis, pa kurām ienākt Latvijas kultūras bagātību krātuvē. Kā izdzīvošanas komplekts un kompass samulsuma brīžos. Kā jauna datora programmatūra, kas atver izziņai un pieslēdz mūs jaunai pasaulei un iespējām.

Lasīt tālāk ...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei