Noskaidroti sakoptākie Balvu novada īpašumi

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 03 Jūlijs 2017
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 31 Augusts 2017 12:01

img 006

Aprīļa beigās Balvu novada pašvaldība izsludināja konkursu „Sakoptākais novada īpašums 2017”.

Pozitīvām emocijām piesātinātu dienu izbaudīja konkursa “Sakoptākais novada īpašums 2017” vērtēšanas komisijas locekļi - Anita Petrova, Renata Gavenyte, Iluta Mežule, Inta Kaļva un Eva Smirnova, kuri 27.jūnijā devās apsekot privātmājas, lauku sētas, uzņēmumus un daudzdzīvokļu mājas visā novada teritorijā. Apbraucot konkursam pieteiktos īpašums, radās pārliecība, ka novadā dzīvo un saimnieko vienkārši, dāsni, bezgala strādīgi, sirsnīgi un pozitīvi domājoši ļaudis, kuriem piemīt arī veselīga humora izjūta. Vērtētāji centās būt maksimāli objektīvi un lielos vilcienos domstarpību arī nebija. Noslēguma sēdē izkristalizējās uzvarētāji četrās nominācijās un tika piešķirtas arī divas speciālbalvas.

Kategorijā „Sakoptākā lauku sēta 2017”:

  1. vieta ZS „Dižarāji” no Bērzpils pagasta, kur saimnieko Ilona un Ivars Seņķas;
  2. vieta ZS „Bilgas” no Briežuciema pagasta, kur saimnieko Biruta un Oļģerts Punduri.

Kategorijā „Sakoptākā privātmāja 2017”:

  1. vieta īpašumam „Likteņdzirnas” Kubulu pagastā, kur saimnieko Jūlija Meirāne un Tālis Korlašs;
  2. vieta Modras Keiseles īpašumam Miera ielā, Balvos.

Kategorijā „Sakoptākais uzņēmums 2017”:

  1. vieta uzņēmumam SIA „Paradīzes putni” Bērzkalnes pagastā, kur saimnieko Sanita un Normunds Prūši;
  2. vieta SIA Aplis23, veikals „Skārleta”, Baznīcas ielā Balvos).

Kategorijā „Sakoptākā daudzdzīvokļu māja 2017”:

  1. vieta daudzdzīvokļu mājai Balvu ielā 2, Kubulos, pieteicējas Sintija Pitkeviča un Antra Sprudzāne;
  2. vieta daudzdzīvokļu mājai Partizānu ielā 39A, Balvos, pieteicējs Sergejs Ļebedevs;
  3. vieta daudzdzīvokļu mājai Teātra ielā 4, Balvi, pieteicēja biedrība „Teātra 4”, Irina Kovšova.

Speciālbalvu „Ziedošākie balkoni” ieguva daudzdzīvokļu māja Ezera 18, Balvos, un speciālbalvu „Skaists dārzs visos gadalaikos” Lidijas Roginskas īpašums Meža ielā, Bērzkalnē.

Vērtēšanas procesā komisijas locekļi nonāca pie dažādām atziņām. Svarīgākā no tām, ka lielā mērā viss ir pašu rokās, kā mēs gribam dzīvot. Pārsteidzoši, kā mainās dārza ainava, ja tajā novieto ar ziedošām puķēm piepildītu vecu čemodānu, gumijas zābaciņus vai dārzā mājvietu atrod pūces, zaķa vai kāda cita dzīvnieka figūra. Šīs vasaras mitrais laiks īpašā krāšņumā parādīja glīti koptos zālājus un ziedošo puķu podus. Komisija saprata arī to, ka modernums nebūt nav tikai pilsētas priekšrocība, tas ienācis gan lauku sētās, gan privātmājās. Var tikai apbrīnot saimnieku izdomu un radošo pieeju sava īpašuma atpazīstamības veidošanā. Varēja redzēt, ka tur ir ielikts rūpīgs un neatlaidīgs ikdienas darbs vairāku gadu garumā. Interesanti arī tas, ka saimnieki nesūrojas par niekiem un nemeklē vainu ne cilvēkos, ne valdībā, ne laika apstākļos, viņi vienkārši dzīvo un darbu uzskata par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, un tā rezultāts dod gandarījumu pašiem un priecē visus tos, kuri iegriežas ciemos. Nepalika neievērots, cik daudz vietas izdomai vēl priekšā daudzdzīvokļu namu īpašniekiem un arī tas, ka kādam bija pietrūcis pacietības pabeigt izravēt visas puķu dobes.

Komisijas pārstāvji sirsnīgi pateicas visiem, kuri uzdrošinājās pieteikties konkursam, arī tiem, kuri pieteica citus, kā arī rosina turpmākajos gados būt atsaucīgiem, atvērtiem un radošiem! Lai Jums saulaina un auglīga vasara, lai darbs mijas ar skaistiem atpūtas brīžiem!

Balvu novada pašvaldības konkursa „Sakoptākais novada īpašums 2017” vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Anita Petrova.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpgimg-016.jpgimg-017.jpgimg-018.jpgimg-019.jpgimg-020.jpgimg-021.jpgimg-022.jpgimg-023.jpgimg-024.jpgimg-025.jpgimg-026.jpgimg-027.jpgimg-028.jpgimg-029.jpgimg-030.jpg


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems