Jaunie sportisti godam pārstāv Balvu novadu Latvijas Jaunatnes Olimpiādē Cēsīs

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 12 Jūlijs 2017
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 31 Augusts 2017 12:01

img 003

Cēsīs no 7.jūlija līdz 9.jūlijam norisinājās Latvijas Jaunatnes Olimpiāde. Tās ir lielākās jaunatnes sporta sacensības Latvijā, kurās piedalījās 2803 sportisti no 82 pašvaldībām. Trīs dienas Latvijas labākie jaunie sportisti Latvijas Jaunatnes Olimpiādē cīnījās par 239 medaļu komplektiem 27 Olimpiskajos sporta veidos – riteņbraukšanā, triatlonā, badmintonā, basketbolā, galda tenisā, boksā, futbolā, vieglatlētikā, vingrošanā, regbijā, jātnieku sportā, handbolā, džudo, svarcelšanā, šaušanā, taekvondo, loka šaušanā, smaiļošanā un kanoe, airēšanā, burāšanā, cīņā, paukošanā, peldēšanā, tenisā, volejbolā un golfā, kā arī 2 neolimpiskajos sporta veidos – florbolā un orientēšanās sportā.

Balvu novada izlases 39 sportisti fināla sacensībās piedalījās peldēšanā, basketbolā, futbolā, vieglatlētikā, svarcelšanā un grieķu –romiešu cīņā. Piedalīšanās finālsacensībās jau ir uzvara, jo uz tām tiek tikai paši paši labākie.

Tika izcīnītas 2 zelta medaļas - Jānim Stepanovam grieķu-romiešu cīņā, svara kategorija virs 100 kg, un Uvim Pošeikam kārtslēkšanā. Svarcelšanā sudraba medaļa Ralfam Boldānam, svara kategorijā 85 kg, un bronzas medaļa Dāvim Makam, svara kategorijā 56 kg.

Ļoti labus rezultātus svarcelšanā parādīja arī pārējie Balvu jaunie sportisti:

4.vieta - Kristiānam Pangam, svara kategorijā 69 kg;
4.vieta - Ivo Biseniekam, svara kategorijā 50 kg;
5.vieta - Raineram Melnstradam, svara kategorijā 69 kg;
6.vieta - Dagnim Ločmelim svara kategorijā 62 kg.

Individuālajos sporta veidos labus panākumus guva arī Vjačeslavs Naumenko, svara kategorijā 63 kg, kurš izcīnīja 5.vietu grieķu-romiešu cīņā, Dita Kuzņecova, kura izcīnīja 5.vietu diska mešanā, peldēšanā Mārtiņš Plešs ieguva 8.vietu 50m peldēšanā uz muguras un Evelīna Krakope 10.vietu (100 m brass). Jāatzīmē, ka Balvu peldētāji šāda mēroga sacensībās piedalījās pirmo reizi.

Komandu sporta veidos Balvu jaunieši ieguva 7. vietu futbolā un 19. vietu basketbolā 3x3.

Kopvērtējumā starp 82 pašvaldībām Balvu novada komanda ir izcīnījusi 21.vietu, apsteidzot visus kaimiņu novadus.

Atsevišķos sporta veidos Olimpiāde bija atlases sacensības dalībai Eiropas Jaunatnes Olimpiādei, kas šogad notiks Ungārijā, kaut arī no Balviem uz šo olimpiādi nedosies sportisti, jo tur kvalificējas citas vecuma grupas, Balvu novada vārds izskanēs Eiropas čempionātā Itālijā, kad uz to dosies Balvu Sporta skolas audzēkne Aiva Niedra (U18), kura pierādīs sevi šķēpmešanas sacensībās.

Olimpiādes norisi apgrūtināja sporta bāžu trūkums, sacensības notika gan Jelgavā, gan Ogrē, gan Smiltenē, gan Valmierā, gan Cēsīs, kas ļoti sarežģīja dalībnieku, treneru un pārstāvju darba organizāciju.

Olimpiādes atklāšana notika Cēsu Pils parkā 7.jūlija vakarā. Tajā piedalījās arī Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs, kurš kopā ar sportistiem piedalījās dalībnieku gājienā.

Lai arī atklāšanas ceremoniju vadīja TV un radio personība Renārs Zeltiņš, klātesošos iepriecināja Cēsu perkusionists Reinis Reķis un grupa “Transleiteris”, uguns šovs un uguņošana, tomēr sportisti bija gaidījuši kaut ko vairāk.

Balvu Sporta skolas direktore Ludmila Beļikova saka paldies treneriem un jauno sportistu ģimenēm par viņu sagatavošanu un atbalstu, kā arī Balvu novada pašvaldībai par nodrošināšanu ar parādes un sacensības tērpiem.

Jaunajiem sportistiem viņa novēl: „Lai viņu sportiskie panākumi nekad nebeidzas un lai ar jums var lepoties ne tikai Balvu novadā, bet arī visā Latvijā!”

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei