Bezmaksas seminārs par bērnu drošību mājās

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 25 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 25 Septembris 2017 14:58

Šodien, 25.septembrī, plkst. 17.00 Balvos, Balvu pamatskolā norisināsies bērnu drošībai veltīts bezmaksas seminārs “Bērnam droši”, kurā tiks stāstīts, kā padarīt mājas vidi drošāku vienu līdz piecus gadus vecam bērnam un novērst potenciālos riskus bērna veselībai. Pasākumos aicināts piedalīties ikviens interesents.

Pasākumu vadīs blogere, divu bērnu mamma Paula Roze, kura jau vairākus gadus organizē dažādus seminārus un lekcijas par bērnu veselības un drošības jautājumiem:

“Man kā divu mazu, aktīvu un zinātkāru bērnu mammai bērnu drošība ir ļoti svarīgs temats, ko es cenšos regulāri aktualizēt arī savā blogā. Es uzskatu, ka par savu bērnu drošību primāri esam atbildīgi mēs paši – vecāki –, un ticu, ka lielu daļu negadījumu varētu novērst, ja vien vecāki būtu vairāk informēti par to, kā uzlabot sava mājokļa drošību un pielāgot to bērnu vajadzībām. Pasākumos stāstīšu par pētījumu rezultātiem, iepazīstināšu ar informatīvajiem materiāliem, tostarp jaunradītiem interaktīviem video, bet jo īpaši – dalīšos savā pieredzē par mājas vides pielāgošanu bērniem, pašas un citu vecāku pieļautajām kļūdām, kā arī veiksmīgajiem risinājumiem.”

Slimību profilakses un kontroles centra 2016.gada statistikas dati liecina, ka bērni vecumā līdz pieciem gadiem 77% gadījumos traumas gūst tieši mājās – dzīvojamā zonā, guļamistabā, virtuvē vai dārzā. Galvenais traumu iemesls bērniem ir nedroša vide mājās, nepietiekama bērnu uzraudzība, kā arī vecāku zināšanu trūkums par traumu gūšanas riskiem un iespējām savu bērnu pasargāt.

Atgādinām, ka Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra organizētā sabiedrības informēšanas kampaņā “Bērnam droši” izstrādāti septiņi izglītojoši videoklipi (videoklipi ir pieejami šeit) un informatīva brošūra par to, kā mājas vidi padarīt bērnam drošāku. Tāpat vecāki tiks aicināti aizpildīt testu elektroniski, lai pārliecinātos, cik bērnam droša ir viņu dzīvesvieta.

Ilze Arāja

Komunikācijas nodaļas vadītāja

Slimību profilakses un kontroles centrs

tālr. 67387667;29487552; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei