Gjensidige Latvija pārstāvis pasniedz dāvanu

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 15 Maijs 2018
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 15 Maijs 2018 10:34

tmb20180515102823

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 2017.gada statistika un veiktās pārbaudes, kā arī Gjensidige Latvija iniciatīvas “Mājokļa Drošības Mēnesis” ietvaros veiktā sociālā aptauja liecināja, ka iedzīvotāji īsti nezina, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā.

Statistikas aptaujas parādīja, ka 28 % no aptaujas dalībniekiem mācētu un saprastu, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā, savukārt pārējiem ir tikai nojausma, ko tīri teorētiski vajadzētu darīt.

Tādēļ Gjensidige Latvijā Gulbenes reģionālās pārstāvniecības vadītājs Arnis Dzerkaļs pasniedza ļoti noderīgu dāvanu Balvu novada pašvaldībai - dūmu detektorus. Dāvanu saņēma Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs, un ar Balvu novada pašvaldības Sociālā dienesta palīdzību tā tiks nodota maznodrošinātajām ģimenēm.

Kā zināms, tad ar 2020.gada 1.janvāri visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, un tā pielietošana, kā rāda pasaules pieredze, ir efektīvs risinājums, lai pasargātu mājokļa iemītnieku dzīvības no pēkšņa ugunsgrēka briesmām, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina iedzīvotājus arī iepriekš būvētās ēkās savai drošības nodrošināšanai iegādāties un uzstādīt ugunsgrēku autonomos detektorus. Negaidot ugunsdrošības likumdošanas izmaiņas, Gjensidige Latvija par ugunsdrošību aicina domāt jau tagad.

Mājas lapā https://majokladrosiba.lv/, kurā var atrast noderīgu informāciju par ugunsdrošību, rakstīts: „ 2017.gadā Gjensidige Latvija sadarbībā ar Latvijas glābšanas dienestiem un drošības nozares pārstāvjiem aizsāka jaunu iniciatīvu – “Mājokļa Drošības Mēnesis”, kuras mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju informētību un izpratni par mājokļa drošības jautājumiem, tādējādi mazinot negadījumu skaitu valstī, kas saistīti ar mājokļa drošību. Oficiālā “Mājokļa Drošības Mēneša” atklāšanā tika parakstīts memorands par apņemšanos ik gadu martā vērst pastiprinātu uzmanību sabiedrības informēšanai un izglītošanai mājokļa drošības jautājumos.

2018. gadā “Mājokļa Drošības Mēnesis” aktualizē ugunsdrošības jautājumus, vēršot iedzīvotāju uzmanību ugunsdrošības riskiem un rīcībai ugunsnelaimes situācijā dzīvojamās ēkās, īpaši uzsverot situāciju daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās.”

Iluta Mežule
Balvu novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

img-001.jpgimg-002.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei