Balvu novada pašvaldība aicina jauniešu organizācijas līdz 2019.gada 11. jūnijam iesniegt jaunatnes iniciatīvu projektu pieteikumus mācību priekšlaicīgas pārtraukšanas mazināšanai.

Kategorija: Projekti
Otrdiena, 14 Maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 05 Jūnijs 2019 11:27

afisha un logo

Konkursa organizētājs – Balvu novada pašvaldība.

Projekta iesnieguma iesniegšanas termiņš – 2019.gada 11. jūnijs, (Vēlamais projekta aktivitāšu uzsākšanas laiks sākot no 2019. gada septembra).

Konkursu izsludina Eiropas Savienības fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātībā" 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” ietvaros.

Papildus individuālajam atbalstam, ko jau saņem skolēni projekta PuMPuRS ietvaros, tiks atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības.

Projekta iesniedzēji var būt:

- Jaunatnes organizācija;
- Biedrība vai nodibinājums, kas veic darbu ar jaunatni;
- Jauniešu iniciatīvu grupa sadarbībā ar reģistrētu jaunatnes organizāciju vai biedrību un nodibinājumu, kas veic darbu ar jaunatni.

Konkurss tiek organizēts, lai sasniegtu abus projektā 8.3.4. noteiktos mērķus:

- Palielināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas (turpmāk – PMP) riska grupas izglītojamo motivāciju turpināt izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē;
- Iesaistīt PMP riska grupas izglītojamos jauniešu aktivitātēs un jaunatnes iniciatīvu projektos ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai.

Projektu iesniedzējiem jāņem vērā:

Metodika „Vienreizējā maksājuma piemērošanas metodika jaunatnes iniciatīvu projektu īstenošanai darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa „Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” ietvaros”
Izglītības kvalitātes valsts dienesta metodoloģiskām vadlīnijas darbam projektā „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”
Ministru kabineta 12.07.2016. noteikumi Nr. 460 “Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa "Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus" īstenošanas noteikumi”
Preventīvo un intervences pasākumu vidējā termiņa plāns PMP riska mazināšanai Balvu novada pašvaldībā
Atklāta projektu konkursa nolikums

Vairāk informācijas: http://www.pumpurs.lv/lv/jaunatnes-iniciativu-projekti

PuMPuRS izstrādāti informatīvi materiāli jauniešu projektu jomā:

1. Ievada video par jaunatnes iniciatīvas projektu konkursiem: https://youtu.be/RNmRN8oMguY2. Video projektu iesniedzējiem – “Kas jāņem vērā gatavojot projektu?”: https://youtu.be/LAcDfZI5QX83. “Soli pa solim” – infografika projektu iesniedzējiem 


Balvu novada pašvaldības jauniešu iniciatīvas projektu konkursa koordinators un kontaktpersona jautājumiem un saziņai: Finanšu un attīstības nodaļas finanšu ekonomiste Linda Igaune, t.64521109, 20282401, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

*Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) tiks īstenots līdz 2022. gada 31. decembrim. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam. Projektu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

Informāciju sagatavoja Linda Igaune

infografika