Gudru vecāku skolas 5. nodarbība „Lietderīga laika pavadīšana kopā ar bērnu”

Kategorija: Balvu Iekļaujošās izglītības atbalsta centrs
Ceturtdiena, 11 Aprīlis 2019
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 29 Augusts 2019 09:00

tmb20190411142142

Šī gada 10. aprīlī notika Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes Iekļaujošas izglītības atbalsta centra organizēts izglītojošs pasākums Gudru vecāku skolas 5. nodarbība „ Lietderīga laika pavadīšana kopā ar bērnu”. Pasākumā piedalījās trīspadsmit dalībnieki, no kuriem divi bija tēti, par ko ir īpašs prieks.

Mēs varam teikt, ka dzīvojam laikā, kad globālais tīmeklis ir pārņēmis teju ikvienu no mums, ņemot vērā, ka ikdienas lielāko daļu pavadām sasaistījušies ar kādu ierīci. Datorspēles ir tās, ar kurām aizraujas liela daļa cilvēku, tomēr populāras pasaulē kļūst arī cita veida spēles – galda spēles. Spēlēt spēles ar draugiem ir jautrs pasākums, tomēr arī ģimenē vajadzētu attīstīt un veidot galda spēļu spēlēšanas tradīcijas, jo tām ir īpaša pievienotā vērtība – vēl jo vairāk, ja ģimenē ir bērni. Par to visu plašāk un par pašām spēlēm mums interesanti un saistoši pastāstīja mūsu īpašais viesis no Rīgas, SIA “Brain Games” vadītājs Raivis Kalniņš. Viņš ļoti uzsvēra ģimenes lomu, kopā būšanu un arī pats pārsteidza mūs ar savu sirsnību un atvērtību.

Vasara jauniešiem ir ne tikai atpūtas laiks, bet arī iespēja iegūt pieredzi, kā arī sakrāt nelielu naudiņu kādai ilgi kārotai lietai. Lai jauniešiem būtu vieglāk atrast darbu brīvlaikā un saprastu birokrātiskās formalitātes, vecākus informēja NVA Balvu filiāles nodarbinātības organizatore Lilita Mežale un Balvu Bērnu un jauniešu centra vadītāja Olita Loseva un īsi, saprotami pastāstīja svarīgāko informāciju par vasaras darbu.

Sākoties vasaras sezonai, daudzi vecāki sūta savus bērnus uz bērnu vasaras nometnēm, kas paredzētas saturīgai, lietderīgai brīvā laika pavadīšanai un bērna vispusīgai attīstībai. Kādām nometnēm šogad var pieteikt bērnu, kur gūt plašāku informāciju, kur pieteikties un citas būtiskas atbildes uz jautājumiem, kas skar šo tēmu, sniedza Interešu izglītības darba speciāliste Ilona Naļivaiko. Vecāki pasākuma laikā izrādīja lielu interesi.

Sirsnīgs paldies visiem, kas atnāca un piedalījās pasākumā! Paldies, par jaukajām atsauksmēm! Ceru, ka guvāt daudzas atbildes un idejas, kā bērns var lietderīgāk pavadīt savu laiku un kā to pavadīt kopā ar bērnu. Vecāku komunikācija ar bērnu laikā, kad noris viņa fiziska un emocionāla attīstība, nav pārvērtējama, kā arī bērnam ir jādzird pareizie vārdi, lai viņš spētu izaugt par cilvēku, kurš spējīgs mīlēt citus un, kas nav mazāk svarīgi, pats sevi. Neaizmirsīsim pateikt saviem bērniem, es tevi mīlu, es tev uzticos, es zinu, ka tu to vari un citas svarīgas frāzes un viss izdosies.

Lai saturīgs un jēgpilns kopā pavadītais laiks ar bērniem!

BIIAC vadītāja/ logopēde Tamāra Krūmiņa

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei