Apmācību seminārs “Iepazīšanās ar logopēdiskās spēles “CheeksUp” sistēmu”.

Kategorija: Balvu Iekļaujošās izglītības atbalsta centrs
Trešdiena, 27 Novembris 2019
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 09 Jūnijs 2021 13:36

galvenais-attels

Šī gada, 22. novembrī notika Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes Balvu Iekļaujošas izglītības atbalsta centra rīkots seminārs Balvu, Baltinavas, Rugāju, Viļakas un Alūksnes novadu logopēdiem “Iepazīšanās ar logopēdiskās spēles “CheeksUp” sistēmu”, kas ir kā produktivitātes rīks logopēdiem, kā palīgs vecākiem.

CheeksUp ir runas terapijas instruments bērniem, kas palīdz iemācīties izrunāt skaņas pareizi. Lai CheeksUp izmantotu, ir vajadzīgs dators ar Windows operētājsistēmu un interneta pieslēgums. CheeksUp iespējams darbināt gan ar zīmēto tēlu palīdzību, gan kā virtuālu interaktīvu spoguli, ja datoram ir kamera. CheeksUp ietver vairāk nekā 20 rūpīgi izstrādātus sejas un mēles vingrinājumu paraugus, kas kopā ar skaņu ierakstiem zaķa balsī palīdz bērniem uztvert un pašiem atkārtot valodas vingrinājumus. CheeksUp paredzēts gan skaņu pozīciju apguvei, gan skaņu apguvei un automatizēšanai izolēti, zilbēs un vārdos vai arī nevārdos. Programma ir palīgrīks logopēdiskajai terapijai. Pateicoties lielākai bērna iesaistei un kvalitatīviem, viegli izpildāmiem mājasdarbiem, runas terapijas process ir produktīvāks un efektīvāks. Par šo sistēmu semināra laikā logopēdiem stāstīja un spēles darbības apmācību veica audiologopēde Ilze Zaharāne no Rīgas.

Šajā seminārā kopumā piedalījās desmit logopēdi no Alūksnes, Balvu un Baltinavas novadiem. Īpaši liels prieks par sadarbību ar Alūksnes logopēdēm, pateicoties viņu pašu ieinteresētībai. Šo sadarbību veidosim arī turpmāk. Semināra laikā logopēdi šo spēli instalēja uz saviem līdzpaņemtajiem datoriem, praktiski to arī izmēģinot, iejūtoties, gan savā - logopēda lomā, gan bērna lomā.

Viens no svarīgākajiem bērna attīstības posmiem ir valodas apguve. Dažreiz tā padodas viegli, bet citreiz ir nepieciešama speciālista - logopēda palīdzība. Ar īpašiem logopēdiskiem vingrinājumiem, logopēds palīdz pareizas izrunas attīstībā. Tomēr, lai nostiprinātu logopēda kabinetā apgūto, ir svarīgi trenēties arī mājās. CheeksUp logopēdiskā spēle ir tam kā lielisks palīgs, tomēr ir jāņem vērā, ka spēles abonements ir par konkrētu samaksu.

Ieguvumi no CheeksUp logopēdiskās spēles:

1) Bērni, kas trenējas ar CheeksUp regulāri, līdz pat trīs reizēm ātrāk apgūst pareizu izrunu;
2) CheeksUp spēj noturēt bērna uzmanību ilgāk, tādējādi apgūtais tiek nostiprināts ātrāk;
3)Lielāks kustību atkārtojumu skaits;
4) Lielāka kustību amplitūda;
5) Viegli uztverams, vizuāls paraugs un stimuls pozīcijai;
6)Vieglāk iesaistīt sejas-mēles kustību aktivitātēs;
7)Pozitīvas emocijas un dabīga interese.

Pateicoties šīs sistēmas apmācībām, arī logopēdu nodarbības, kas apmeklēja šo semināru būs daudz interesantākas, jo tiks pielietota šī produktīvā un aizraujošā terapija!

Semināra dalībniekiem atvainojamies par tehniskās dabas jautājumiem, kas nereti rodas ieviešot jaunās tehnoloģijas.
Paldies par dalību seminārā!

BIIAC vadītāja/ logopēde Tamāra Krūmiņa.

20191122_122631.jpg20191122_123701.jpg20191122_145048.jpgBIIAC_seminars.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei