Uzsāk dalību Mūžizglītības un kultūras institūta “VITAE” pilotprojektā par jauniešu nākotnes līderību Latvijā un Eiropā

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Pirmdiena, 09 Decembris 2019
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 09 Decembris 2019 10:16

tmb20191209100254

22. un 23.novembrī Balvu Valsts ģimnāzijas jaunieši Kristiāns Bokta, Gustavs Vanags un Dāvis Bisenieks uzsāka dalību Mūžizglītības un kultūras institūta “VITAE” pilotprojektā par jauniešu nākotnes līderības Latvijā un Eiropā jautājumiem. Projekta īstenošana uzsākta pēc Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes iniciatīvas.

Jaunieši un skolotāji kopīgi diskutēja par līderiem nepieciešamajām īpašībām un prasmēm, piedalījās team-buildinga aktivitātēs, paši izveidoja un vadīja saliedēšanās spēles, kā arī piedalījās neformālās izglītības semināros un diskusijās, kurās pievērsa uzmanību mūsdienu aktuālajiem un globālajiem jautājumiem un problēmām.

Pirmās dienas noslēguma daļā visi projekta dalībnieki izbaudīja šī projekta tradīciju - vakara pasaciņu. Vakara pasaciņu lasīja Aija Melle. Pēc vakara pasaciņas un dziļām pārdomām sekoja draudzīga kopīga dziedāšana.

Projekta otrajā dienā jaunieši un skolotāji atsevišķās darba grupās plānoja un veidoja projekta turpmāko programmu. Tajā ieplānotas domnīcas katrā skolā, konference un vasaras nometne.

Skolas komandu uzdevums būs izveidot un novadīt vienu domnīcu, kuras tēmu paši ir izvēlējušies.

Pirmā tikšanās ir paredzēta jau 2020. gada 7. februārī, kad notiks jauniešu konference par "Digitālo detoksikāciju".

Balvu Valsts ģimnāzijas jauniešu atziņas par pasākumu ir šādas:

Dāvis:

-Brauciens bija patiešām lieliska pieredze - bija iespēja satikt daudzus sev līdzīgi domājošus jauniešus, kuriem ir līdzīgas idejas un domas kā man. Man ļoti patika tas, ka varēju izkāpt no savas komforta zonas un vismaz uz dažām dienām atvadīties no ikdienas rutīnas, darot lietas, kuras ir svarīgas man un citiem vienaudžiem.

Kristiāns:

-Šī bija lieliska iespēja satikt un iepazīt jaunus cilvēkus, iegūt un nostiprināt savas zināšanas par līderību, pilnveidoties un attīstīties, kā arī neformālā atmosfērā izteikt savu viedokli. Sevišķi spilgti atmiņā palicis pirmās dienas noslēgums, kad kopīgā sadziedāšanās satuvināja visus dalībniekus arvien ciešāk. Patiess prieks par kopā vērtīgi pavadīto laiku un nenovērtējamo pieredzi. Viegli mums neies, bet es ticu, ka ar kopīgiem spēkiem mums viss izdosies.

Gustavs:

-Konference pie Daces Melbārdes un citiem pazīstamiem un pieredzes bagātiem cilvēkiem bija izglītojoša, ļoti interesanta un interaktīva. No nodarbības sapratu, ka komandas darbs veicina mērķa sasniegšanu ātrāk, rod jaunas idejas un padara darbu interesantāku. Iepazinos ar daudziem jauniešiem, kuri vēlas iegūt zināšanas, lai pilnveidotu sevi, un ieguvu jaunus draugus.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei