Reģionālais skatuves runas konkurss Balvos

Kategorija: Interešu izglītība
Ceturtdiena, 27 Februāris 2020
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 25 maijs 2020 17:03

tmb20200227114554

25. februārī Sakrālās kultūras centrā Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde rīkoja reģionālo skatuves runas konkursu, kura uzdevums ir attīstīt un pilnveidot bērnu un jauniešu skatuves runas kultūru un aktiermeistarību, kā arī profesionāli novērtēt dalībnieku skatuves runas iemaņas.

Konkursā piedalījās 18 dalībnieki no 6 novadiem – Balvu, Baltinavas, Rugāju, Alūksnes, Apes un Gulbenes. Atklāšanā dalībniekus, žūriju un visus klātesošos ar latgaliešu tautasdziesmu sveica Balvu Mūzikas skolas audzēknis Markuss Mednis. Balvu novada domes priekšsēdētaja vietniece Anita Petrova uzteica bērnus un jauniešus par mērķtiecību un drosmi, jo publiski uzstāties nevar iemācīties, to nedarot un netrenējoties. Prieks, ka konkursu Balvos ar savu klātbūtni pagodināja un labus vārdus vēlēja Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa.

Balvu novadu skatuves runas konkursā pārstāvēja Balvu pamatskolas skolēni Linda Krūmiņa, Armands Noviks, Markuss Mednis un Balvu Valsts ģimnāzijas skolniece Žaklīna Orlovska, jo viņi bija ieguvuši visaugstāko vērtējumu konkursa pirmajā kārtā.

Konkursā dalībnieki uzstājās ar vienu prozas un vienu dzejas darbu, daži skolēni bija izvēlējušies vienu darbu izpildīt latviešu valodas izloksnē – latgaliski.

Dalībniekus vērtēja Valsts izglītības satura centra apstiprināta vērtēšanas komisija – Dace Liepniece, Dace Jurka un Anna Jansone. Arī viņas skolēniem veltīja iedrošinājuma un uzmundrinājuma vārdus.

Galvenie vērtēšanas kritēriji:

  • domas atklāsme (runas loģika un runātāja uzdevums) - 10 punkti;
  • spilgtu priekšstatu gleznu esamība un atklāsme klausītājam (teikto redzēt, dzirdēt, saprast) - 10 punkti;
  • kontakts ar klausītāju (kam runā) - 10 punkti;
  • skaidra dikcija un artikulācija - 10 punkti;
  • repertuāra atbilstība runātājam (vecums, individualitāte) - 10 punkti.

Rezultāti

Konkursa noslēgumā visi dalībnieki saņēma diplomus un piemiņas veltes.

Paldies Balvu Romas katoļu draudzes prāvestam Mārtiņam Klušam un Balvu Sakrālās kultūras centra vadītājai Aijai Putniņai par jauko un silto uzņemšanu!

Paldies visiem skatuves runas konkursa dalībniekiem, pedagogiem, vecākiem, līdzjutējiem un žūrijas komisijai!

Ilona Salmane,
Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes
interešu izglītības speciāliste

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpgimg-016.jpgimg-017.jpgimg-018.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei