VIAA atbalsts karjeras izglītībā pedagogiem, skolēniem un vecākiem

Kategorija: Karjeras izglītība
Piektdiena, 23 Oktobris 2020
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 23 Oktobris 2020 14:11

     

  Valsts izglītības attīstības aģentūras( VIAA) Informācijas un karjeras departamenta pārstāvji ir izveidojuši piecas video lekcijas, lai ārkārtējās situācijas apstākļos attālināti sniegtu nepieciešamo atbalstu topošajiem absolventiem, viņu vecākiem un citiem speciālistiem, kuri strādā ar skolēniem un jauniešiem. 

 • "Tavas karjeras izvēles pamatsoļi” (2 daļas) – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijaspedagoģes karjeras konsultantes Diānas Šķēles ieteikumi karjeras izvēlei pēc 9. klases beigšanas

https://youtu.be/6a_ZzHlT6Oo

 • Kā veiksmīgi uzsākt studijas augstskolā” – Latvijas Universitāteskarjeras konsultantes, izaugsmes veicinātājas Daces Siliņas vēstījums topošajiem augstskolas studentiem

https://youtu.be/-QDPqvjOfHA

 • “Vecāki – bērna karjeras atbalstam”-karjeras konsultantes Intas Lemešonokas padomi vecākiem sava bērna karjeras izvēles veicināšanā

https://youtu.be/PNu-2bE1XCM

 • “Kāpēc izvēlēties IT nozari?” – skolēniem stāsta Evija Celma, IT izglītības fonda vadītāja

https://youtu.be/hKuS5YDqMzY

 • “Karjera IT nozarē” - Zanes Segrumas, Accenturestratēģiskās vadītājas, pieredze IT jomā un dažādu IT profesiju, tajās nepieciešamo prasmju raksturojums.

https://youtu.be/e-qBTf4qapY

       Lekcijas paredzētas dažādām mērķgrupām, ar tām bez maksas var iepazīties ikviens interesents. Izveidotās video lekcijas būs noderīgas jauniešiem profesijas izvēlē un karjeras izaugsmē.

     Pedagogi savā darbā var izmantot arī citus piedāvātos materiālus karjeras izglītībā:

 • VIAA mājaslapas sadaļā Karjeras atbalsta informatīvie materiāliir atrodamas infografikas un metodiskie materiāli izglītības un karjeras plānošanai, kas palīdzēs apzināties savas intereses un spējas un virzīs uz apzinātu, mērķtiecīgu profesijas izvēli.
 • VIAA mājaslapas Euroguidancesadaļāir iespējams atrast informāciju par izglītības iespējām ārzemēs.
 • Vietnē profesijupasaule.lvskolēni patstāvīgi var pētīt profesijas un rast dažādas idejas papildu informācijas iegūšanai.
 • Vietnē lv atrodama informācija par Latvijas izglītības iestāžu piedāvātajām izglītības iespējām, ir apkopoti vairāki interaktīvi rīki.

Jaunedēļ 26.10.-30.10. 2020. ir Karjeras nedēļa. Aicinu skolotājus izmantot VIAA izstrādātos materiālus darbā ar skolēniem un vecākiem.

       Vecākiem paredzētas animācijas, kurās ietvertas biežāk pieļautās kļūdas, vecākiem iesaistoties bērna karjeras jautājumu risināšanā:

1.      Karjeras nedēļa. Klau! Sadzirdi un liec aiz auss! Animācija: Jaunieša saruna ar vecākiem  https://www.youtube.com/watch?v=OvBVHWDDIkU

2.      Karjeras nedēļa. Klau! Sadzirdi un liec aiz auss! Animācija: Dēls vēlas apgūt profesiju  https://www.youtube.com/watch?v=M6VQS1LO2as

3.      Karjeras nedēļa. Klau! Sadzirdi un liec aiz auss! Animācija: Vecāki virza meitu medicīnā https://www.youtube.com/watch?v=zzh25VRmgog

     Animācijas var izmantot gan attālinātās grupu nodarbībās ar 9-12.klašu skolēniem, gan pasākumos ar vecākiem, kopā meklējot iespējamos risinājumus animācijās ietvertajām problēmām un diskutējot par tām.

Karjeras izglītība 1.-6.klasei

       Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros tiek izstrādāta elektroniskā vidē pieejama spēle sevis un profesiju iepazīšanai 1.-6. klašu skolēniem. “Kā kļūt par profesionāli”. 

     Aicinu pedagogus, kuriem ir tāda iespēja –  “Karjeras nedēļas” laikā 26.-31. oktobrim piedalīties spēles aprobācijā, dodot to izmēģināt dažiem skolēniem/nelielai skolēnu grupai un atrakstīt atsauksmes, aizpildot anketu:

https://forms.gle/X89cjX6g8CwTJoQG8

Svarīgi ņemt vērā, ka:

 • Pirms spēles spēlēšanas kopā ar skolēniem, pedagogam spēle noteikti jāizmēģina pašam, lai saprastu, kā tā darbojas.
 • Spēle plānota plašam spēlētāju lokam, bet vairāk paredzēta skolēniem 3.-6. klasei.
 • Spēli iespējams spēlēt gan datorā, gan telefonos, bet mobilā versija šobrīd ir grūtāk lietojama un vēl nedarbojas tik gludi.Kā arī - tā atkarīga no telefona modeļa un internetpārlūka, ko katrs izmanto.
 • Spēle vēl ir izstrādes procesā, tāpēc tās ielāde un spēlēšana var aizņemt laiku un var rasties dažādi traucējumi.

Spēle pieejama https://parprof.lv

Pēc VIAA materiāliem informāciju apkopoja:

Balvu novada IKS pārvaldes

Pedagogs-karjeras konsultante

Lidija Ločmele

plakats_vecaki_27.10_3a633.jpg plakats_jauniesi_28.10_5596f.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei