Stacijas pamatskolas skolēni mācās par enerģijas taupīšanu

Kategorija: Stacijas pamatskola
Otrdiena, 11 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 11 maijs 2021 11:44

Stacijas pamatskolas skolēni piedalījās tiešasites lekcijā - kā efektīvi izmantot enerģiju

Šinī mācību gadā Stacijas pamatskola turpina darbību Ekoskolu programmā un galvenā gada mācību satura caurviju tēma ir “Enerģija”. Priecājamies, ka 5. un 6.klases skolēni kopā ar skolotājām varējām izmantot piedāvāto iespēju - Elektrum Energoefektivitātes centra tiešsaistes vieslekciju "Kā efektīvi izmantot enerģiju?".

Lekciju - nodarbību vadīja Elektrum Energoefektivitātes daļas  projektu vadītāja Rūta Liepniece. Neskatoties uz to, ka skolēnus par EKO tēmām cenšas izglītot katra priekšmeta, bet jo īpaši dabaszinību skolotāji, tomēr nodarbībai ar profesionāli bija “ cita garša” . 80 minūtes garā nodarbība bija ļoti izglītojoša, piesātināta, aktīva un reizē arī sarežģīta. Visi tiešsaistē esoši ne tikai uzklausījām teorētiskas lietas par enerģijas veidiem un to lietošanu mūsu ikdienā, bet darbojāmies arī praktiski - rēķinājām, kas tad mājās būtu izdevīgāk - parastā elektrospuldzīte vai LED lampiņa.  Mācījāmies, kā aprēķināt patērēto jaudu, kā tas ietekmētu mūsu ģimenes budžetu mēnesī un gadā.

Lekcijas noslēgumā  dzirdēto un uzzināto atspoguļojām interaktīvā konkursā. Prieks, ka konkursa līderes - skolotājas Agritu un Rutu noslēgumā, tomēr, apsteidza 6.klases skolēns Mārcis! Visi dalībnieki apmainījās ar idejām - kā taupīt enerģiju savā mājsaimniecībā.

Varbūt arī Tev noder kāds no mūsu ieteikumiem:

  • dzīvojamajās telpās nomainiet LED apgaismojumu;
  • nekad neatstāj apgaismojumu tukšās telpās;
  • vārot tējkannu, ūdeni ielej tikai tik, cik tērēsi vienā reizē,
  • telpas vēdiniet efektīvi - uz īsu laiku, bet atverot visu logu;
  • uzturiet tīru saldētavu un ledusskapi, ik pa laikam tos atkausējiet;
  • taupi visu enerģiju - arī cilvēka radīto, to, kas patērēta ražojot dažādas preces (varbūt tās mums nemaz nav vajadzīgas)!

Ruta Bukša,

Stacijas pamatskolas Ekoprogrammas koordinatore

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei