Latvijas Amatierteātru Brīvdabas izrāžu festivāls “VEZUMS 2022”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 13 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 21 Jūlijs 2022 08:48

Vezums_20224. un 5. jūnijā Ludzas Novadpētniecības muzejā norisinājās Latvijas Amatierteātru Brīvdabas izrāžu festivāls “VEZUMS 2022” . Divu dienu garumā Ludzas Novadpētniecības muzeja teritorijā ikviens interesents varēja izbaudīt teatrālu izrādi savai gaumei!

Festivāla norisi 2 dienu garumā  vērtēja ekspertu komisija - latviešu teātra režisore un skatuves runas pedagoģe Aina Matīsa, aktieris, režisors Haralds Ulmanis un kinorežisore Māra Liniņa. Pasākuma rīkotāji bija biedrība “KIRA” un Ludzas novada pašvaldība.

Šis festivāls vieno divas Latvijas pierobežas: dienvidu – Bauskas novada Uzvaru un austrumu – senāko Latvijas pilsētu Ludzu. Vienu gadu Uzvarā, otru gadu Ludzā. Šis bija 12. festivāls, kas pulcēja 10 amatierteātrus no 7 Latvijas novadiem. Objektīvu iemeslu dēļ neieradās Salnavas teātris. Kolektīvi patiesi iepriecināja Ludzas un tās viesu skatītājus ar savām izrādēm. Un ne tikai – tā bija draugu tikšanās, kuru vieno ne vien kopīga mīlestība uz teātri, bet arī radošums.

Pirmo reizi festivāls norisinājās 2000. gadā Bauskas novada Uzvarā, bet Ludzā tas pirmo reizi norisinājās 2007. gadā. Pēc 10 gadu pārtraukuma Ligita Valijeva, festivāla idejas autore, 2017. gadā atkal atsāka tā organizēšanu.  Divu dienu garumā skatītāji varēja vērot Skultes, Īslīces, Rīgas RTU, Uzvaras, Medņevas, Dzelzavas, Vecsaules, Žīguru, Matīšu un Isnaudas amatierteātru gatavotās izrādes. Medņevieši festivālā  piedalījās otro reizi. Viņi savu   Aivara Bankas izrādi “Visi radi kopā”. rādīja 4.jūnijā.  Kopīgs darbs un katram atsevišķi, piestrādājot  pie savas lomas, deva gala rezultātu- Diploms par labāko izrādi ar saliedētu, organisku aktierspēli. Kā arī Atzinības raksts Andrim Babānam 10 kolektīvu konkurencē par labāko vīriešu lomas Jedrona tēla  atveidošanu izrādē. Saku paldies visam kolektīvam – Lucijai Rundzānei, Andrim Babānam, Skaidrītei Šaicānei, Zanei Dvinskai, Karīnai Aleksejevai, Jānim Babānam, Līgai Babānei, Inesei Loginai, Jurim Romanovskim, Gundegai Loginai, Zintim Dvinskim, Normundam Orlovam, Inesei Lācei par ieguldīto darbu!

Nākamajā dienā savu meistarību rādīja Žīguru kultūras nama amatierteātris “Virši”. Viņiem šis bija jau  trešais festivāls.  Pagājušajā gadā “Virši” mēroja garo ceļu uz Bauskas novada Uzvaras Gailīšu pagastu. Šogad bijām nolēmuši uz Ludzu nebraukt. Toties festivāla organizatore neatlaidīgi zvanīja un uzrunāja, tāpēc speciāli festivālam  pusotra mēneša laikā tika iestudēti fragmenti no Danskovītes  video izrādes  “Juoņe mistērijas”. Lielu lielais paldies kolektīvam - Mārītei Bukovskai, Pēterim Nāgelam, Mārtiņam Kaļānam, Verai Andrejevai, Ivaram Bukovskim, Rihardam Makarovam, Zojai Biukai, Ingai Ignatei, Evelīnai Taukulei, Normundam Orlovam par intensīvajiem mēģinājumiem brīvdienās! Arī gala rezultāts labs - Diploms par veiksmīgu pirmā un otrā plāna aktieru darbu.

Festivāls izskanējis. Abiem kolektīviem mēģinājumi turpinās. Medņeviešu dramatiskais kolektīvs “Savējie” gatavojas izrādei Viļakas estrādē. ”Viršiem” vēl jāiestudē 2 ainas, lai 22. jūnijā varētu  doties uz Medņevu, toties dažus fragmentus no izrādes jau 18. jūnijā varēs noskatīties muzikantu saietā Žīguru estrādē. Līdz ar to abu izrāžu ceļš uz publiku ir sācies.

Informācija, foto: Valentīna  Kaļāne, Žīguru “Virši” un Medņevas “Savējie” teātru režisore

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei