Koris “Viola” piedalījās Vidzemes un Latgales jaukto koru Dziesmu svētkos

Kategorija: Ceļā uz Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijas 150. gadskārtu
Pirmdiena, 20 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 20 Jūnijs 2022 10:43

Dziesmu svētkos CēsīsDziesma mūs vieno, dziesma mūs stiprina, dziesmā jau izsenis latvietis radis spēku. Arī tagad esam gājuši cauri dažādiem dzīves līkločiem, bet alkas pēc vienotības ir pulcinājušas kopīgiem mēģinājumiem, lai 11. jūnijā sanāktu gleznainajās Cēsīs uz Vidzemes un Latgales jaukto koru Dziesmu svētkiem un kopā ieskandinātu XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu svētkus.

Koris “Viola” bijām daļiņa no 1200 dziedātājiem, kas pieskandināja Cēsu Pils parka estrādi ar jau zināmām un mazāk zināmām latviešu komponistu dziesmām. Kā daudzus, arī šos svētkus, iesākām ar P. Barisona “Dziesmai šodien liela diena”, skanēja arī J. Vītola  “Gaismas pils”, kad visi skatītāji cēlās kājās un dziedāja līdzi. Finālā skanēja sirdi plosošā “Dvēseles dziesma”, kura radīja svētku kulmināciju. Tieši tad varēja just vienotību un spēku, kas piemīt dziesmai un tautai. Arī kopējais sauklis “Lai top!” bija īstajā vietā un ļoti piemērots. Labskanību un lielu pacēlumu radīja NBS štāba orķestra spēle.

Par šī skaistā notikuma tapšanu esam ļoti pateicīgi mūsu jaukajai un enerģiskajai kordiriģentei Karīnai, kura ar savu dzirkstelīti spēj aizdegt dziedātājos to uguntiņu, kas deg katra latvieša sirdī. Sirsnīga pateicība Šķilbēnu pagasta pārvaldes vadītājam Andrim Mežalam, kurš vienmēr nodrošina ar transportu uz visiem mēģinājumiem un svētkiem, kultūras centra “Rekova” vadītājai Kristīnai Lapsai, Balvu novada domei, kā arī šoferim Francim Bukšam par mūsu izvizināšanu un nogādāšanu laikā un vietā. Paldies visiem par kopā būšanu!

Dziesmu svētkos Cēsīs

Informācija: kora “Viola” dalībniece Maruta Bukša

Foto: Francis Bukšs