Erasmus+ akreditētais projekts Rugāju vidusskolā

Kategorija: Balvu novada projekti
Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2022 11:00

Jūnijā Rugāju vidusskolā viesojās un skolotājiem trīs dienas nodarbības vadīja Europass Teacher Academy pasniedzēja Susan Gagliano no Itālijas.

Rugāju vidusskola ir viena no nedaudzajām izglītības iestādēm, kura ieguvusi Erasmus+ akreditētas izglītības iestādes statusu. Tā dod iespēju izglītības iestādei saņemt finansējumu Erasmus plāna realizēšanai.

2021./2022. m.g. Rugāju vidusskola saņēmusi finansējumu akreditētam projektam: 2021-1-LV01-KA121-SCH-000006935 saskaņā ar programmas “Erasmus+” 1. pamatdarbību “Personu mobilitāte mācību nolūkos”, kurā paredzētas 3 personāla mobilitātes un novitāte – eksperta uzaicināšana izglītības iestādē.

Aprīlī Rugāju vidusskolas skolotāja Iveta Arelkeviča apmeklēja kursus Spānijā Santa Krusā “ICT Tools for a Creative and Collaborative Classroom”. Kursu laikā tika apskatītas vairākas digitālās aplikācijas, ar kuru palīdzību veidot mācību stundas interaktīvas. Akcentēta tika arī “digitālā stāsta” nozīme – svarīgi izmantot tehnoloģijas jēgpilni, lai tās  skatītājiem sniedz noteiktu saturu un stāstu.

Maijā skolotāja Ilze Dobrovoļska pilnveidoja stresa vadīšanas prasmes Horvātijā Splitā profesionālās pilnveides kursos “Stress Management and Burnout Prevention”.  Ilze stāsta: “Mūsdienu aizņemtajā pasaulē izvairīties no stresa var būt grūts uzdevums. Mūs regulāri ieskauj stresa faktori darbā, skolā, pat mājās. Kad stress kļūst milzīgs, tas var izraisīt nopietnas fiziskas un garīgas problēmas. Gadiem ilgi strādājot vienā organizācijā, var rasties izdegšana un vilšanās sajūta karjerā. Par laimi, situācija nav bezcerīga, ir daudzas lietas, ko var darīt, lai labāk pārvarētu stresu un izvairītos no izdegšanas. Tieši to šajos kursos centās iemācīt un parādīt brīnišķīgie pasniedzēji Dario Čaljkušić, Nikola Drviš, Ana Mladina Puljak, Tatjana K. Janković, Gordana Milovac.  Nodarbību laikā, iepazīstot sevi, izzinājām, kas var izraisīt stresu, un uzzinājām, kā stress ietekmē mācīšanos un mācīšanās spējas. Mācījāmies tikt galā ar stresa situācijām un izvairīties no izdegšanas. Iepazinām arī meditācijas paņēmienus – apzinātību un stresa pārvaldības rīkus. Pasniedzēji palīdzēja apgūt zināšanas, kā palīdzēt skolēniem tikt galā ar stresu, kā arī apguvām  vērtīgus un noderīgus jogas vingrinājumus.”

Jūnijā Rugāju vidusskolā viesojās un skolotājiem trīs dienas nodarbības vadīja Europass Teacher Academy pasniedzēja Susan Gagliano no Itālijas. Viņa ir dzimusi Ņūdžersijā, ASV, ieguvusi grādu angļu literatūrā Bostonas koledžā (Masačūsetsa), strādājusi par angļu valodas skolotāju, šobrīd izstrādā un vada profesionālās pilnveides kursus skolotājiem, kā arī sniedz psihoterapijas konsultācijas. Interesanti ir tas, ka Suzana ir arī samērā populāra dziedātāja.

Rugāju vidusskolas skolotāji 3 dienās apguva paņēmienus pozitīvās izglītības motivācijas veidošanai, konfliktu risināšanai, kā arī katram skolotājam svarīgu lietu, kā parūpēties par sevi un novērst profesionālo izdegšanu.

Lai arī skolotāji pirms nodarbībām bija nobažījušies par to, ka tās notiks angļu valodā, nodarbību laikā ikviens pārliecinājās, ka komunikācijā ir svarīga ne tikai valoda, bet arī balss tembrs, mīmika, kustības. Skolotāju sejas nodarbību noslēgumā liecināja, ka bija interesanti, ka ikviens ir guvis rīkus un pozitīvisma lādiņu turpmākajam darbam.

Informācija: Iveta Arelkeviča, Ilze Dobrovoļska

Foto no projekta arhīva

Erasmus+ programmas logo

Aprīlī Rugāju vidusskolas skolotāja Iveta Arelkeviča apmeklēja kursus Spānijā Santa Krusā “ICT Tools for a Creative and Collaborative Classroom”. Maijā skolotāja Ilze Dobrovoļska pilnveidoja stresa vadīšanas prasmes Horvātijā Splitā profesionālās pilnveides kursos “Stress Management and Burnout Prevention”. Jūnijā Rugāju vidusskolā viesojās un skolotājiem trīs dienas nodarbības vadīja Europass Teacher Academy pasniedzēja Susan Gagliano no Itālijas.

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei