Bērzpils folkloras kopa "Saivenis" starptautiskajā folkloras festivālā ‘’Baltica 2022’’

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 12 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 28 Jūlijs 2022 14:28

img 20220708 wa0000 7a749Folkloras kopa ‘’Saivenis’’  uz festivālu devās 8.jūlija rītā. Ar laba vēlējumiem ceļā mūs pavadīja Bērzpils Saieta nama vadītājas p.i. Ilga Lazdiņa.
Pirmajā dienā uzstājāmies Vērmanes dārzā un kopējā sadziedāšanās pasākumā Brīvības laukumā. Lai gan brīžiem uzlija, tomēr pasākuma un sadziedāšanās kopējo atmosfēru lietus neizbojāja.
Otrā diena -9.jūlijs- bija interesanta, jo organizatori bija izdomājuši, ka ieejas biļete festivāla dalībniekiem būs dziesma, deja vai kāda cita norise. Mēs, iedami Brīvdabas muzejā, nodejojām Bēržu krakovjaku, ko mums kādreiz iemācīja mūsu pagasta vecākās sievas.  Ar to viss nebeidzās. Novadu dienā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notika folkloras kopu randiņš ‘’Ko zinu gaidīt, ko negaidīt’’. Mūsu folkloras kopai bija satikšanās ar Dienvidkurzemes Vecpils pagasta Kultūras centra folkloras kopu ‘’Dižlāņu Īves ‘’. Kā interesants fakts jāpiemin tas, ka Bērzpils pagastā arī ir ciems Vecpils.

Savus draugus, folkloras kopu no Vecpils pagasta,  cienājām ar pašbrūvēto lauku aliņu, ko mums laipni atvēlēja Andrejs Ikstens un Jāņu sieru. Abiem kolektīviem kopā bija jāveic vairāki interesanti uzdevumi- jāiefilmē uzsaukums Baltikai, jāiziet mīklu aplis pie Mērsraga kalēja kalves, jāapciemo Dižkokle Kurzemes sētā, pie Herhūtiešu nama jāuztaisa Baltikas svētku foto, jestrās spēles ar ‘’Upīti’’ Ostmalā pie siena Pūnītes un dziesma Baltikai- draudzības video klips. Centāmies visus uzdevumus izpildīt, jo par katru izpildīto uzdevumu dalībnieki saņēma uzlīmītes. Svētki Rīgā izskanēja  ar pozitīvu skanējumu un labām emocijām.
Folkloras kopai ‘’Saivenis’’  Starptautiskais folkloras festivāls ‘’Baltica 2022’’ aizritēja godam.
Liels paldies Balvu novada Kultūras pārvaldei. Baroja mūs sātīgi un gulējām mēs labi. Paldies arī šoferītim Valdim Bogdānam par divu dienu ceļojumu Rīgā.  Lai izskan mūsu sveiciens Baltikai: ’’Saules mūžu Baltikai! Dzīdi vasals, byusi vasals!’’

Bērzpils folkloras kopas ‘’Saivenis’’ dalībniece Anna Kriviša
Foto: Biruta Bogdane, Daiga Griestiņa, Iveta Tiltiņa, Aija Bogāne

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei