Upītes ciems saņēmis atpazīstamības zīmi #VIEDAISCIEMS!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 26 Jūlijs 2022
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 18 Augusts 2022 14:08

295846536 2516271851859604 6349531804254001712 n 9501dNoslēgusies iniciatīva atpazīstamības zīme “Viedais Ciems 2022”, kuras laikā visā Latvijā tika meklētas un noskaidrotas viedas un stipras kopienas, kas veido un attīsta savas teritorijas, aktīvi iesaista vietējos iedzīvotājus, attīstot jaunas pieejas un risinājumus esošo izaicinājumu risināšanai.
Šī gada 29. jūnijā, Saldus novada Jaunlutriņos, Latvijas viedo ciemu un lauku kopienu forumā “Kopienu persilāde 2022” apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti seši atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems 2022” ieguvēji – Ancenes ciems, Bernāti, Krapes muiža, Lēdurgas ciems, Mežinieku apkaimes kopiena un Upītes ciems. Katrs no ciemiem demonstrēja savu viedumu un unikalitāti, kas apliecināja tā atbilstību viedā ciema statusam.

Atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems” organizatoru komanda un žūrija izsaka lielu pateicību Upītes ciemam par līdzdalību Viedo ciemu iniciatīvā un iesaisti kopienas veidošanā un stiprināšanā Upītē, iedzīvinot Viedā ciema idejas un vērtības Latvijā, vienlaikus meklējot un īstenojot risinājumus savas dzīvesvietas attīstībai un vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai.
“Iepazīstoties ar Jūsu pieteikumu, gan žūrija, gan organizatori acumirklī saredzēja ļoti spēcīgu pieteikumu Viedā ciema goda nosaukuma saņemšanai, kā arī izteiktu un pārliecinošu potenciālu turpmākajai darbībai un attīstībai. No Jūsu kopienas pieteikuma staroja apbrīnojama energija, spēks, izturība un viedums.
Žūrijas komisija atzina, ka Upītes ciema pieteikums ir pārliecinošs, ļoti pārdomāts un arī sirsnīgs. Tajā ir skaidra vīzija, stratēģija, attīstība. Upītes ciems veido un attīsta vietas identitāti. Ciems ir unikāls, inovatīvs – saglabājot identitāti un uzturot arī skolu kā jauniešu ideju rezidenci. Izvēlēts izcils sauklis un ambīcija – “Mēs esam pasaules centrs!”.
Augstu vērtējama kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana, moderni pasniegta virzība. Jaunuzņēmumi vecās skolas ēkā ir lielisks otrreizējās izmantošanas veids, uz ko var likt vēl lielāku uzsvaru. Atslēgas vārds- pārmaiņas. Ar dažadām metodēm spēj mainīt attīstības trajektoriju.
Žūrija un organizatori priecājas, ka katrs mazais ciems var būt ekselences ciems savā jomā, pasaules centrs. Upītes ciemā tiek iedzīvināta šodiena.
Paldies par sniegto iespēju iepazīties ar Jūsu vietas lepnuma stāstu un līdz šim padarīto, iedvesmojot citus un apliecinot, ka Latvijā dzīvo radoši, gudri un uzņēmīgi cilvēki, kuri prot aizraut apkārtējos un kopā paveikt nozīmīgas lietas!
Lai veiksmīgs turpmākais ceļš un nākamo ideju īstenošana!” tā par Upītes ciema atpazīstamības zīmes #VIEDAISCIEMS iegūšanu saka “Viedais Ciems” organizatoru komanda un žūrija.
2021. gada 16. jūnijā tika paziņoti pirmie 12 Latvijas ciemi, kuri ieguvuši atpazīstamības zīmi “Viedais Ciems”, starp kuriem atpazīstamības zīmi saņēma arī Balvu novada Briežuciema pagasts.


Teksts: Madara Siliņa
Foto: Andris Slišāns

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei