Izskanējuši Svētās Annas Bēržu Romas katoļu draudzes svētki

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 01 Augusts 2022
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 01 Augusts 2022 15:09

Izskanējuši Svētās Annas Bēržu Romas katoļu draudzes svētkiBēržu Romas katoļu baznīcai ir dots Svētās Annas vārds, tāpēc katru gadu 26.jūlijā Bēržu draudze svin savus svētkus. Svētā Anna (žēlastība, skaistums) ir Jēzus Kristus vecmāmiņa, Jaunavas Marijas māte, Svētā Joahima sieva.

Šogad svētki iesākās 24.jūlijā plkst.10.00 ar Svēto Misi.  Svētku Misi celebrēja priesteris Ivars Pāvils Vīgulis, koncelebrēja - priesteri Renārs Birkovs un Oļģerts Misjūns. Dziedājumi - garīgās mūzikas ansamblis ‘’Sonāte’’(vadītāja Aija Ikstena). 

Lai veidotu attiecības - ir jārunā. Lūgšana ir komunikācijas forma ar Dievu, kad cilvēks atzīst Dievu kā vienīgo un patieso autoritāti savai dzīvei. Kā arī ticībā paļaujas uz Dieva spēju palīdzēt jebkurā dzīves situācijā. Dievs uzklausa visas lūgšanas, kas nāk no patiesas sirds. Svarīga nav tik daudz forma, kā lūdzam, bet ar kādu sirdi mēs nākam Dieva priekšā.

Misi noslēdza svētku procesija (Euharistiskā procesija), kas ir senā Katoļu Baznīcas tradīcija, kas radusies 13. gs. beigās. Procesija ir svinīga Kristus godināšana, kurš ir klātesošs Vissvētākajā Sakramentā. Tā nāk no svinīgā lūgšanu gājiena ārpus baznīcas sienām. Procesiju vada priesteris ar monstranci rokās, kuram pievienojas pārējie procesijas dalībnieki un draudzes locekļi. Dalība Euharistiskajā procesijā ir draudzes vienotības un ticības apliecinājums.

Mises izskaņā Bēržu draudzi svētkos sveica Balvu novada domes deputāti Jānis Trupovnieks, Aija Mežale, Ruta Cibule un draudzes vecākā Iveta Raciborska. Pēc Mises visi baznīcas apmeklētāji tika aicināti uz maltīti, par ko bija parūpējusies draudzes valde.

Jau otro gadu kā tradīcija draudzes svētku ietvaros notiek vakara koncerts baznīcas dārzā. Šoreiz koncerts notika 30. jūlijā un bija veltīts mūsu novadnieces dzejnieces Broņislavas Martuževas piemiņai. Bēržu baznīcai dzejnieces dzīvē ir svarīga vieta - tā ir viņas dzimtas baznīca. Mūža nogalē Broņislava kā ziedojumu uz Svētās Marijas altāra nolika savu Triju zvaigžņu ordeni. Koncertā izskanēja Broņislavas dzeja un dziesmas ar viņas vārdiem, muzicēja Andris Baltacis.

Te melodiskāk tēvu mēle skan.

Te skaidrāka pār ūdeņiem aust diena.

Te dvēsle trīcēt mācījusies man

Kā vēja kokle – no ik pieskāriena.

Ai, tēvu novads,  - pāri novadiem!

Zelts vārpojošs un ciemu logu kāvi.

Kā monstrance uz rokām priesteriem

Uz saviem cēliem pakalniem tu stāvi.

Bēržu baznīca koncerta laikā bija atvērta visiem apmeklētājiem. Vakari, kad izskan koncerti baznīcas dārzā ir īpaši, debesis rotājas īpašā dūmakaini zilganpelēkā nokrāsā, gaisā jaušamas tuvumā esošo klānu pļavu smaržas.

"Mīļā Latgale, cik tu šinī novakarē biji skaista! Tavi pakalni un tālo māju baltās sienas uz tiem, tavas birzis un eglāji, tavi ūdeņi un tīreļi – viss zaigoja un laistījās, it kā debesīs būtu apgāzies un pāri mums izlijis vesels laimes biķeris." /Broņislava Martuževa./

Paldies Bēržu draudzes valdei un visiem draudzes locekļiem par skaisti noorganizētajiem svētkiem!

Materiālu sagatavoja:  Anna Kriviša Bērzpils bibliotēkas vadītāja.

Foto:  A.Kriviša.

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei