STREIKS ATCELTS!!! Arī Balvu novada izglītības iestāžu darbinieki plānoja piedalīties streikā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 16 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 21 Septembris 2022 10:04

Pedagogu streiksLatvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrība (LIZDA) 19.septembrī plānoja uzsākt izglītības un zinātnes nozares darbinieku beztermiņa streiku, kurā savu dalību bija apstiprinājuši arī 438 izglītības iestāžu darbinieki no 18 Balvu novada izglītības iestādēm.

Streika mērķis bija pievērst atbildīgo valsts amatpersonu un sabiedrības uzmanību kritiskajai nevienlīdzības situācijai nozarē un panākt streika prasību izpildi.

Izglītības un zinātnes nozares darbinieki visā Latvijā pieprasīja sabalansēt pedagogu darba slodzi, proti, lai mazāka daļa no slodzes tiktu paredzēta kontaktstundām. Arodbiedrība nepiekrita Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumam, ka darba slodzi sabalansēs līdz 2028. gadam, jo šis process esot pārāk ilgs, un to nevar atļauties ar līdzšinējām problēmām. Savukārt otra skolotāju prasība bija panākt, lai valdība pildītu spēkā esošo Izglītības likuma normu par pedagogu atalgojuma grafiku, to saskaņojot ar algas aprēķina principiem.

Balvu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Inese Circene Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē norādīja, ka pedagogi ir noguruši no tā, ka stundām ilgi ir jāmeklē mācību materiāli, lai vispār varētu sagatavoties nākamās dienas stundām. “Pedagogu prasības ir pamatotas, un ne velti visas mūsu izglītības iestādes ir pieteikušās streikam,” teica Inese Circene.

Tomēr 16.septembrī tika panākts gala kompromiss starp LIZDA un Izglītības un zinātnes ministriju, kas attiecas uz algas pieaugumu un slodzes izlīdzināšanu vispārējās izglītības pakāpē, tostarp speciālās izglītības pakāpē.

19. septembrī pedagogu streika nebūs!

Teksts: Kristiāns Bokta, Iluta Jaunžeikare

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei