Noslēgusies akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas!”

Category: Aktualitātes kultūrā
Tuesday, 04 October 2022
Last Updated: Tuesday, 04 October 2022 09:25

Balvu Novada muzejs_foto Ineta Bordāne

No 1.maija līdz 30.septembrim jau 10. reizi norisinājās akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas!”, kuras laikā bija iespēja iepazīt mūsu Latvijas pagātnes mantojumu - apmeklēt 60 pilis un muižas.        

Balvu muižu pārstāvēja muižas klēts – Balvu Novada muzejs. 40 dalībniekiem, kas savu ceļojumu uzsāka Balvu novada muzejā tika izsniegtas ceļotāju pases, bet kopumā akcijas laikā dalībnieka zīmodziņu Balvos saņēma 106 ceļotāji. Auditorija bija ļoti dažāda - dažādu profesiju pārstāvji, ģimenes ar bērniem, draugu kompānijas, kolēģi, velobraucēji, arī pasākumu apmeklētāji (tie, kuri piļu un muižu apceļošanu mēģināja sasaistīt ar kādu tuvumā notiekošu kultūras pasākumu). Bija gan seniori, gan vidēja vecuma ļaudis, gan individuāli ceļotāji, gan grupas.

Ceļotāji galvenokārt ceļoja ar personīgo auto, reizēm – ar sabiedrisko transportu, bet vasarā pievienojās arī Carguru - pirmais Latvijas automašīnu koplietošanas pakalpojums. Izmantojot to, tika dota iespēja ceļot arī tiem, kas prot braukt, bet nav sava auto.

Savācot vismaz 30 atzīmes par vietu apmeklējumiem, apceļotāji piedalās balvu izlozē un  tiksies noslēguma ballē rudenī. 

Pēc apmeklētāju skaita redzams, ka akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” ir sasniegusi savu mērķi, jo ar katru gadu apmeklētāju skaits un muižu skaits, kuri piedalās akcijā palielinās.

Informācija: Iveta Tiltiņa

Foto: Ineta Bordāne

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei