Lauku labumu tirdziņš Balvos atzīmē 10 gadu jubileju

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 20 Janvāris 2023
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 23 Janvāris 2023 10:51

Lauku labumu tirdziņš BalvosŠogad aprit 10 gadi kopš Balvos notiek ikmēneša Lauku labumu tirdziņi, kuros piedalās - mājražotāji, zemnieki, amatnieki, kā arī citu nozaru uzņēmēji, kuri caur šo Balvu novada pašvaldības organizatoriski un finansiāli atbalstīto platformu, vēlas sevi pieteikt plašākai auditorijai.

Tirgus mērķis ir atbalstīt Balvu novada mazos uzņēmējus, tāpēc no organizatoru puses ikviens Balvu novada amatnieks tiek aicināts tirgoties pat ar neliela daudzuma pašražoto produkciju. Kopējs prieks gan tirgotājam, gan organizatoram, ka jau pirmajā reizē produkcija ir pircēju ievērota! Nereti pirmā reize pārvēršas par sadarbību daudzu gadu garumā.

Lauku labumu tirdziņos regulāri var iegādāties amatnieku darinātus dažādus koka, metāla, ādas, keramikas izstrādājumus, rokdarbus, keramiku, gleznas, mājražotāju biškopības, gaļas, maizes, kulinārijas un konditorejas izstrādājumus, meža veltes, pēc senajām senču tradīcijām ražotu alu un mājas vīnus,  sezonas augļus, ogas, dārzeņus, kā arī stādus.

Tirdziņa organizētājs - Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs 10 gadu garumā ir meklējis efektīvākos risinājumus tirdziņa darbībai, lai apmierināti būtu gan tirgotāji, gan pircēji. 2013. gada 9. februārī tirdzniecības centrā „ Planēta” tika organizēts pirmais Lauku labumu tirdziņš, kurā piedalījās 20 mājražotāji un amatnieki. Jau 2015. gadā tirgus savu mājvietu atrada Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā, jo tirgotāju skaits bija strauji pieaudzis. Arī pašreiz Lauku labumu tirdziņš katra mēneša otrajā sestdienā notiek šajā laukumā, jo tas atrodas pilsētas centrā un ir ērts gan tirgotājiem, gan pircējiem, kā arī pamanāms pilsētas viesiem. Balvu novada svētku ietvaros tirgus tiek rīkots Balvu pilsētas parkā, jo tajā piedalās gandrīz 100 tirgotāju. Īpaši apmeklēts ir arī maija mēneša tirgus -pavasaris ir dārza darbu laiks un uz šo laiku tirdziņā sabrauc vairāk kā 100 tirgotāji no tuvākas un tālākas apkārtnes un vairums no tiem piedāvā tieši stādus.

Kopumā mūsu tirdziņos piedalījušies vairāk kā 200 mājražotāju un amatnieku no dažādiem Latvijas novadiem, tai skaitā tuvu 100 tirgotājiem šo gadu laikā ir bijuši no mūsu pašu novada. Katrā tirdziņā piedalās vidēji no 50 līdz 60 tirgotāju, tai skaitā līdz 20 tirgotājiem ir Balvu novada amatnieki, mājražotāji, mākslinieki. Ir sasniegta optimālā tirgus kapacitāte, kurā reālais tirgus produkcijas piedāvājums sakrīt ar pircēju pieprasījumu un maksātspēju.

Pavisam veiksmīgiem pārdevējiem savs pircējs Balvu novadā atrodas visu desmit gadu garumā - tie ir mūsējie Balvu novada tirgotāji, kas tirdziņos piedalās no tā pirmssākumiem: Dainis un Ilona Rakstiņi (IK “Kolnastāta”, pēc senču tradīcijām brūvēts alus), Anna Murašova, Olga Reče (gleznas), Irēna Keiša (mārrutku produkcija, tējas), Silvija Keiša, Zinaīda Serdante, Ineta Ignatjeva, Dace Šulta (rokdarbi), Jānis un Māris Mačs, Rutta Silauniece (biškopības produkcija), Ādolfs Leišavnieks (pīti metāla grozi), Ilgonis un Aigars Medņi (stādi), Agrita Prole, Larisa Klitončika (bērnu vizināšana ar poniju), Daiga Kante (lauksaimniecības produkcija), Valērijs Romanovs (āboli, bumbieri), Sanita Prūse (lavandu produkcija), saimniecība “Muleri” (zemenes, biškopības produkcija).

Visu 10 gadu garumā tirgus produkcijas sortimentu bagātina arī tirgotāji no citiem tuvākiem un tālākiem novadiem: Edgars Matisāns, Raimonds Beitāns no Rēzeknes (koka amatniecības izstrādājumi), Līga Bormane, Iveta Priedīte no Gulbenes (rokdarbi), Ilmārs un Edgars Brilti no Alūksnes (“Tereški-9”, dārzeņi, stādi), z/s “Ziemeļi” no Alūksnes (tējas), SIA “ Grīns” no Valmieras (gaļas produkcija), Vineta Meistare no Cesvaines (rokdarbi), SIA” Pakalnieši” no Gulbenes (sieri), z/s “ Saltupji” no Alūksnes (konditorejas produkcija), SIA “Stoders” no Ragaciema (žāvētas zivis), SIA “ Ozolu mājas maize” no Lejasciema (maize, konditoreja), Gundega Pomoskova no Cēsīm (piparkūkas), z/s “Sprogas” no Alūksnes (stādi, augļu koki), Alita Stepāne un z/s “Kalna- Boķi” no Cesvaines (stādi), SIA “Valrito” no Alūksnes (kulinārija un konditoreja), z/s “ Dzimta” no Nagļiem (mājas vīni).

Lauku labumu tirdziņš Balvos pazīstams ar kvalitāti - vietējo ražoto un bioloģiski audzēto pārtiku un oriģināliem amatnieku un mākslinieku darinājumiem, kādus neatrast veikalu plauktos. Vietējie iedzīvotāji, kā arī paši tirgotāji tirgu iemīļojuši tā draudzīgās atmosfēras dēļ. Tirgus ir gan iespēja nopelnīt, gan satikties, kā arī uzturēt dzīvu tirgošanās tradīciju. Prieks, ka tirdziņš 10 gados attīstās, pilnveidojas un ir vajadzīgs Balvu novada iedzīvotājiem un ciemiņiem!

Paldies ilggadējiem sadarbības partneriem- Balvu novada pašvaldības policijas, pašvaldības aģentūras”SAN-TEX”, Balvu Kultūras un atpūtas centra darbiniekiem un ikvienam, kas palīdzējuši šo gadu garumā tirdziņa organizēšanā!

Aicinām ikvienu apmeklēt Lauku labumu tirdziņu Balvos 11.februārī un visa 2023.gada garumā!

Informāciju sagatavoja: Gunta Božoka, Uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste, Ziemeļlatgales Biznesa un tūrisma centrs, 26461435, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Foto: no Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra arhīva un I.Bordāne

Paldies Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra darbiniecēm Inetai Bordānei un Guntai Božokai, kuras visus šos 10 gadus ir rūpējušās, lai katra mēneša otrajā sestdienā būtu iespēja satikties tirgotājam ar pircēju.

2013 gada vieni no pirmajiem tirdziniem TC Planeta 1.jpg2013 gada vieni no pirmajiem tirdziniem TC Planeta 2.jpg2013 gada vieni no pirmajiem tirdziniem TC Planeta 3.jpg2013 gada vieni no pirmajiem tirdziniem TC Planeta 4.jpgBalvu novada svetku tirdzins pilsetas parka 18 07 2020.jpgtirdzins 04 2014.jpgtirdzins 09 10 2021.jpgtirdzins 10 09 2016.JPGtirdzins 10 09 2016_ Aizezeres muzikanti.JPGtirdzins 13 06 2015.JPGtirdzins 13 06 2016 Rusa vaja vizina ar retro motocikliem.jpgtirdzins 13 06 2022 zs Kotini.JPGtirdzins 14 03 2016 1.JPGtirdzins 14 03 2016.JPGtirdzins 16 04 2016.JPGtirdzins 18 05 2016 1.JPGtirdzins 18 05 2016 2.JPGtirdzins 18 05 2016 Agrita Prole ar gimeni un ponijiem.JPGtirdzins 2013 rokdarbniece Dace Sulta.jpgtirdzins 2013 rokdarbniece Zinaida Serdante.jpgtirdzins 2013 _ vides elements Balvu Vilks kas aicina uz pirmajiem tirdziniem.JPGtirdzins 2015 rokdarbniece Silvija Keisa.JPGtirdzins 2015_Agrita Prole  no Berzpils.JPGtirdzins balvos_.JPG

 

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei