Pašdarbības kolektīvi

Kategorija: kultūras iestādes
Otrdiena, 06 Marts 2012
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 02 Augusts 2022 14:06

Balvu Kultūras un atpūtas centrs

Īss apraksts par tautas mākslas kolektīvu

Mākslinieciskie vadītāji

Senioru deju kopa „LUSTE”

Senioru deju kopa „LUSTE” darbojas kopš 1982.gada. Kolektīvā dejo vairākas ģimenes, dejotājiem ir kopīgas tradīcijas, kā arī daudz draugu kolektīvu. Tradicionāli piedalās un organizē „Lustu salidojumus” dažādās Latvijas pilsētās un pagastos. 2017.gada decembrī ar plašu koncertu „Tie esam mēs – LUSTE!” kolektīvs svinēs savas pastāvēšanas 35-gadi.

Inta Sleža

Balvu Kultūras un atpūtas centra un Balvu Valsts ģimnāzijas 7.-9.klašu deju kolektīvs „MAZĀ RIKA”

Balvu Kultūras un atpūtas centra un Balvu Valsts ģimnāzijas 7.-9.klašu deju kolektīvs „MAZĀ RIKA” darbojas kopš 2013.gada. 2015.gadā valsts deju kolektīvu skatē ieguva I pakāpes diplomu un iespēju piedalīties XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos Rīgā. 2017.gadā valsts deju skatē sasniegta Augstākā pakāpe. 45,7 punkti. 18.-21. rezultāts valstī no 161 kolektīviem C grupā.

Agris Veismanis

Jauniešu deju kolektīvs „RIKA”

Jauniešu deju kolektīvs „RIKA” Agra Veismaņa vadībā strādā kopš 2004.gada, bet jauniešu deju kolektīvi Balvos ir jau kopš 1954.gada. RIKA – tāds nosaukums ir kādai upei bijušajā Balvu rajonā. RIKA nozīmē arī „maizes riku”. Spēks, dzīvesprieks, jaunības degsme – tie ir raksturīgākie vārdi, runājot par šo kolektīvu. Dalībnieki daudz koncertē, viņiem ir daudz draugu kolektīvu. 2017.gada valsts deju skatē iegūta Augstākā pakāpe. 58,2 punkti. Tas ir 6. rezultāts valstī no 104 kolektīviem B grupā.

Agris Veismanis

Vidējās paaudzes deju kolektīvs „NEBĒDA”

Vidējās paaudzes deju kolektīvs „NEBĒDA” darbojas kopš 1994.gada. Nebēdājies! – tāds ir kolektīva moto, kurš atspoguļojas arī kolektīva nosaukumā. Kolektīvā dejo vairākas ģimenes. Koncertējuši Somijā, Anglijā, Īrijā, Grieķijā, Korejā. 2008.gadā iegādāts oriģināls tautas tērpu komplekts, ar kuriem kolektīvs piedalījās XIV Deju svētku tautas tērpu finālskatē Rīgā. Tikko kolektīvs atgriezies no Andongas Starptautiskā Masku deju festivāla - konkursa Dienvidkorejā, kur 12 valstu grupu konkurencē ieguva Galveno balvu (Grand Prize) 7 000 000 Dienvidkorejas vonu vērtībā (ap 5000 euro).

Agris Veismanis

Bērnu tautu deju kolektīvs „BALVU VILCIŅŠ"

Kopš 2010.gada darbojas bērnu tautu deju kolektīvs „BALVU VILCIŅŠ”. No 2014.gada kolektīvā ir 4 pastāvīgas dažādu vecumu grupas. 2017.gadā piedalījās IV Starptautiskā mūzikas un dejas festivāls Čehijā „PRAGUE SUMMER FESTIVAL”. Valsts deju skatē Augstākā pakāpe piešķirta vecākās grupas kolektīvam (3.-5.klase). 48,7 punkti. 1.labākais rezultāts valstī – savā grupā no 66 kolektīviem, līdz ar to iespēja piedalīties 2018.gada Vispārējos Dziesmu un deju svētkos Rīgā.

Zane Meiere

Senioru koris „PĪLĀDZIS”

2005.gadā izveidots senioru koris „PĪLĀDZIS”. Dziedātāji ir regulāri Senioru dziesmu un deju festivālu dalībnieki. 2015.gadā nosvinēja savu desmitgadi, kopā ar saviem draugiem izdziedot dziesmas koncertā „Ar smaidu pa dzīvi!”

Liene Akmeņkalne

Balvu novada jauktais koris „Mirklis”

Balvu novada jauktais koris „Mirklis” dibināts 2001.gada 1.februārī un līdz 2010.gadam to vadīja diriģents Roberts Liepiņš.

2012.gada 8.maijā „Mirklis” atsāka darbību un tā mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Uldis Kokars. Kopā ar Uldi Kokaru „Mirkļa” skanējumu prasmīgi spodrina kormeistari Linda Vītola un Ģirts Ripa.

Uldis Kokars

Balvu Kultūras un atpūtas centra tautas pūtēju orķestris „Balvi"

Orķestris uzsāka darbu 1956./1957. gadu sezonā, kad tā vadību uzņemas profesionāls trompetists Staņislavs Kravalis, kurš tajā laikā strādāja Balvu vidusskolā. S.Kravalis apvienoja Balvu kultūras nama un Balvu vidusskolas pūtējus.

1987.gadā orķestra vadību pārņem J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pūšamo instrumentu nodaļas absolvents Egons Salmanis, kurš ar kolektīvu veiksmīgi strādā arī šobrīd.

Egons Salmanis

Rokdarbnieču pulciņš „MEŽĢIS”

1997.gada 16.janvāris – datums, kad nodibinājās rokdarbnieču pulciņš „MEŽĢIS”. 20 darba gados mūsu čaklo dāmu kolektīvu atpazīst ne tikai Balvos un Balvu novadā. Izadīti neskaitāmi cimdu un zeķu pāri, iztamborēti galdauti un sedziņas, izšūti pārklāji un spilveni, iekārtotas dažāda mēroga izstādes. 2017.gadā ar plašu izstādi Balvu Novada muzejā „Mežģis” nosvinēja savu 20-gadi.

Velga Ruduka

Balvu teātris

Teātra kustība Balvos ir kopš 1904.gada.

1986.gada 23.jūnijā Balvu teātris ieguva Tautas kolektīva nosaukumu. Patreizējā teātra mākslinieciskā vadītāja ir režisore Vaira Resne, kura ar Balvu teātri strādā 45 gadus - kopš 1972.gada 14.oktobra. Ar Balvu Tautas teātra aktieriem, teātra Studijas audzēkņiem un bērnu kolektīviem iestudējusi virs 70 izrādēm.2013.gadā teātris iestudēja Hellas Vuolejoki lugu „Niskavuori jaunā saimniece”, 2014.gadā Somerseta Moema lugu „Apsolītā zeme”. Ar abiem iestudējumiem Balvu Tautas teātris piedalījās Latvijas Nacionālā Kultūras centra organizētajās amatierteātru skatēs „Gada izrāde” un guva teicamus rezultātus. 2015.gadā Balvu teātris ar S.Moema iestudējumu „Apsolītā zeme” ieguva 47 punktus un Augstāko pakāpi, kā arī titulu „Latgales reģiona Gada izrāde 2014”.

Vaira Resne

Eiropas deju kopa „ATVASARA”

2006.gadā darbu uzsāka Eiropas deju kopa „ATVASARA”. Dejotājas ir piedalījušās daudzos pasākumos Balvos un Balvu novadā, Alūksnes, Gulbenes, Preiļu , Krāslavas , Ludzas, Rēzeknes, Valkas, Tukuma u.c. Latvijas novadu organizētajos senioru deju pasākumos. No 2010.gada "Atvasaras" dejotājas dodas koncertēt arī ārpus Latvijas. „Atvasara” ir dejojusi Vācijā (Badkrocingenā), Austrijā (Badgašteinā), Somijā (Tamperē), Polijā (Mikolajkos), Slovākijā ELRO starptautiskajā folkloras un amatniecības festivālā Kežmerokā. Neatkarīgi no vecuma visas dejotājas vieno dejotprieks un kopā būšana. 2017.gadā ar plašu koncertu „Ar deju pasaules ceļos” nosvinēja savas darbošanās 10-gadi.

Lūcija Jermacāne

Teātra studija

2014.gadā teātra studiju uzsāka vadīt Inese Daukste. Šobrīd repertuārā 2 iestudējumi – Anitas Grīnieces „Ziņu dienests strādā” un Monikas Zīles „Notikumi ar labām beigām”.

Inese Daukste

Bērnu vokālā studija „NOTIŅAS”

Bērnu vokālā studija „NOTIŅAS” strādā kopš 2008.gada. Šajā sezonā dziedātprasmi studijā apgūst vairāk kā 30 bērni. Piedalās koncertos un daudzos bērnu dziedāšanas konkursos, piemēram,: „Cālis”, „Mūsu talanti”, „Daugavas pērle”, „Nāc gavilēt!”

Iluta Tihomirova

Vokālais ansamblis „Razdoļje”

Vokālais ansamblis „Razdoļje” Balvu Kultūras un atpūtas centra saimei pievienojās 2017.gadā. Kolektīvs apguvis ļoti plašu repertuāru, koncertē dažādos Balvu pilsētas sarīkojumos. Vokālo ansambļu skatē 2017.gadā ieguva 1.pakāpes diplomu.

Zoja Zaharova

Neredzīgo dramatiskā kopa „Redzēt ar sirdi”

Neredzīgo dramatiskā kopa „Redzēt ar sirdi” reģiona skatē „Gada izrāde” iekļuva 10 labāko republikas uzvedumu skaitā, kuri tika izvirzīti finālskatei Rīgā. 2017.gadā Dailes teātrī, finālskatē saņemts diploms par emocionāli iedarbīgu kamerizrādes iestudējumu.

Vaira Resne


Balvu pagasta Tautas nams

Kolektīvs

Vadītājs

Jauktais vokālais ansamblis “Malduguns”

Balvu pagasta Tautas nams
„Saulstari”, LV-4561, Balvu pagasts, Balvu novads
Tālrunis: 26465199
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Balvu pagasta Tautas namā 2001. gadā savu darbību uzsāka sieviešu vokālais ansamblis, kuram 2002. gadā pievienojās vīri, un tika izveidots jauktais vokālais ansamblis „Malduguns”, kuru dziesmu pūrā nu jau ir vairāk kā viens simts piecpadsmit dziesmas.
Kopš dibināšanas ansambli ar panākumiem vada Gunta Ripa, koncertmeistars Ģirts Ripa. Šos cilvēkus vieno dziesma, neatlaidīgs darbs, entuziasms un liels gribasspēks. Ansambļa galvenā misija ir interesanti un saturīgi pavadīt brīvo laiku, dot savu ieguldījumu kultūrvides veidošanā, kā arī piedalīties Balvu pagasta, citu pašvaldību un rajona organizētajos pasākumos un skatēs.
Balvu pagasta Tautas namā 2001.gadā savu darbību uzsāka sieviešu vokālais ansamblis, kuram 2002.gadā pievienojās vīri, un tika izveidots jauktais vokālais ansamblis “Malduguns”, kuru dziesmu pūrā nu jau ir vairāk kā viens simts piecpadsmit dziesmas.
Kopš dibināšanas līdz 2017.gada oktobrim ansambli ar panākumiem vadīja Gunta Ripa, koncertmeistars Ģirts Ripa, bet no 2017.gada kolektīva vadītāja ir Viktorija Kokoreviča.
Šos cilvēkus vieno dziesma, neatlaidīgs darbs, entuziasms un liels gribasspēks. Ansambļa galvenā misija ir interesanti un saturīgi pavadīt brīvo laiku, dot savu ieguldījumu kultūrvides veidošanā, kā arī piedalīties Balvu pagasta, citu pašvaldību un rajona organizētajos pasākumos un skatēs.

Viktorija Kokoreviča

Tautas nama dramatiskais kolektīvs

Balvu pagasta Tautas nams
„Saulstari”, LV-4561, Balvu pagasts, Balvu novads
Tālrunis: 26465199
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Balvu pagasta dramatisko kolektīvu kopš 2009. gada vada Vaira Resne. Tas aktīvi darbojas. 2009. gadā kolektīvs iestudēja E. Vulfa izrādi „Dzīvē kā dejā”, ar kuru 2010. gadā piedalījās XII Latvijas amatierteātru salidojumā Balvos.
2015. gadā ar Annas Brigaderes izrādi Čaukstenes” piedalījās Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2014” un ieguva 32,3 punktus, trešo pakāpi.
Vēl iestudēti trīs fragmenti no R. Blaumanis „Skroderdienas Silmačos”, Jānis Jaunsudrabiņš “Mazais galdiņš”, Friderihs Šillers “Marija Stjuarte” fragments no izrādes.
Pagastā aktīvi darbojas dramatiskais kolektīvs, kuru kopš 2009. gada vada Vaira Resne. 2015. gadā ar Annas Brigaderes izrādi Čaukstenes” piedalījās Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2014” un ieguva trešo pakāpi, kā arī ar šo izrādi piedalījās V Starptautiskajā teātru klasiskās dramaturģijas festivālā “Ķiršu dārzs 2015”, kas notika Balvos.
2017. gadā iestudēta izrāde Nora Vētra- Muižniece “Māsas”, veltīta Latvijas Valsts simtgadei. Balvu novada amatierteātru/dramatisko kolektīvu skatē 2017.gadā izrāde ieguva pirmo pakāpi.

Vaira Resne

Garīgo dziesmu kopa

Organizatoriskie jautājumi: Antoņina Čakāne
Balvu pagasta Tautas nams
„Saulstari”, LV-4561, Balvu pagasts, Balvu novads
Tālrunis: 26465199
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pagastā notiek garīgo dziesmu dziedājumi, kopš 2010. gada rudens sievas par savu saiešanas vietu ir izvēlējušās pagasta Tautas namu.
Pagastā notiek garīgo dziesmu dziedājumi un kopš 2010.gada rudens sievas par savu saiešanas vietu ir izvēlējušās pagasta Tautas namu. 2016.gadā psalmu dziedājumu ierakstus veica Latvijas radio -1 un Balvu novada muzejs.

Maija Laicāne

Dziedinošā vingrošana ar jogas, pilates, elpošanas elementiem un meditāciju kolektīvs

Mums ir dots brīnišķīgs mehānisms - mūsu ķermenis. Mīlēsim to, vingrosim un apiesimies ar to prasmīgi un gudri! Laime un veselība ir mūsos, tā tikai jāsaskata un jāpilnveido. Kopš 2016.gada Tautas nama telpās darbojas dziedinošās vingrošanas ar jogas, pilates, elpošanas elementiem un meditāciju kolektīvs.

Zinaida Logina

Bērzkalnes pagasta Saieta nams

Kolektīvs

Vadītājs

Rubeņu ciema dramatiskais kolektīvs

Rubeņu saieta nams
Tālrunis: 2656872
Rubeņu ciema dramatiskais kolektīvs10 cilvēku sastāvā darbojas no 2013.gada, pa šo laiku ir iestudēti pieci jautra satura skeči, kuri ar panākumiem ir rādīti kaimiņu pagastos un novados.

Mudīte Maslova
Līnijdeju grupa

Rubeņu saieta nams
Tālrunis: 20345699
Lai gan 2015.gadā grupa darbojas tikai pirmo gadu, dejotāji uzstājas gan paši savā ciemā, gan arī kaimiņu pagastos.

Kristīne Pušpure
Rokdarbu pulciņš

Bērzkalne, Rubeņi
Tālrunis: 26620574
Pulciņā var darboties jebkurš interesents. Šeit var apgūt pērļošanu, mezglošanu, dekupāžu, sveču liešanu un daudzas citas nodarbes.

Benita Dubrova

Bērzpils pagasta Saieta nams

Kolektīvs

Vadītājs

Sieviešu vokālais ansamblis '”Naktsvijoles''

Tālrunis: 26333506
Sieviešu vokālajā ansamblī „Naktsvijoles” darbojas vidējās paaudzes sievietes. Repertuārā tautasdziesmu apdares, latviešu komponistu orģināldziesmas. Piedalās pagasta rīkotajos pasākumos, kā arī starpnovadu vokālo ansambļu skatēs un citos pasākumos.
naktsvijole 1
naktsvijole 2

Daiga Griestiņa

Folkloras kopa ''Saivenis''

Tālrunis: 26333506
Folkloras kopā ''Saivenis''' dzied gan vidējās, gan vecākās paaudzes sievas. Repertuārā latviešu un latgaliešu tautas dziesmas, arī ziņģes. Kolektīvs piedalās pagasta rīkotajos pasākumos, etnogrāfisko ansambļu un folkloras kopu skatēs un citos svētkos.
saivenis 1
saivenis 2

Daiga Griestiņa

Audēju pulciņš

Bērzpils Saieta nams
Dārza iela 25a, Bērzpils pagasts, Balvu novads
Vadītāja Tālrunis: 26601738, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Kopj un saglabā aušanas prasmes Bērzpils pagastā. Pulciņā darbojas gan vidējās, gan vecākās paaudzes sievas. Pārsvarā auž grīdas celiņus. Ar saviem darbiem noformē saieta nama telpas. Grīdas celiņi ir arī izmantoti kultūras pasākumu telpu noformējumam. Piedalījušās  akcijā "Satiec savu meistaru". Pēc iepriekšējas vienošanās, aušanas darbnīcu var apmeklēt jebkurš interesents.
audeju pulcins 1
audeju pulcins 2

Ilga Lazdiņa

Sieviešu deju kopa „Asjate”

Bērzu iela-3, Bērzpils pagasts, Balvu novads

Tālrunis: 29101873

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Sieviešu deju kopa „ Asjate” dibināta pirms pieciem gadiem ar mērķi izrauties no ikdienas un dejot savam priekam. Bet dzīve veic savas korekcijas un šodien kolektīvā jau dejo 14 sievietes labākajos gados. Gadu gaitā kolektīva sastāvs ir mainījies - kādas nākušas klāt, citas vairs nedejo. Repertuārā ir tautu dejas, modernās un līnjdejas un sadzīviska rakstura dejas. Regulāri notiek mēģinājumi un uzstāšanās koncerti Bērzpilī un citur. Deju kopai izveidojusies pozitīva sadarbība ar citām sieviešu deju kopām Balvu, Rugāju, Baltinavas novados.
asjate 1
asjate 2

Iveta Tiltiņa

Bērzpils dramatiskais kolektīvs

Mobilais: 29499884

Kolektīvā darbojas dažāda vecuma aktieri, iestudē gan skečus gan lugas. Pēdējais lielākais iestudētais darbs - Monika Zīle ''Džentlmenis ar pannu''. Dramatiskais kolektīvs piedalās pagasta rīkotajos pasākumos, brauc arī uz citiem pagastiem ar saviem skečiem. Aiciniet un mēs brauksim pie jums!
dramatiskais kolektivs 1
dramatiskais kolektivs 2

Līga Spalviņa

Bērzpils pagasta jauniešu deju kolektīvs “Jauda”

Kolektīvs ir Dziesmu un Deju svētku dalībnieks. Apgūst svētku repertuāru. Starpnovadu deju skatē Balvos ieguva I pakāpi. Piedalījušies jauniešu DK sadancī Preiļos. Piedalās arī pagasta kultūras pasākumos.
jdk jauda

Iveta Tiltiņa

Briežuciema pagasta Tautas nams

Kolektīvs

Vadītājs

Bērnu un jauniešu folkloras kopa “Soldanī”

Viņa ir mūsu pagasta lepnums, jo, klausoties viņu aizrautīgo muzicēšanu un dziedāšanu, rodas cerība, ka mūsu pagastam, Latgalei un Latvijai būs brīnišķīga un gudra nākamā paaudze, šogad izklaidējuši vairāku kāzu viesus, popularizējot senās kāzu tradīcijas. Piedalās Baltica un citos nozīmīgos pasākumos.
bernu un jauniesu deju kopa soldani

Anita Pakalnīte
(mob. 26165252)

Dramatiskais kolektīvs “Sipiņi”

Kolektīvam tikko nomainījusies vadītāja, bet aktieru mīlestība uz teātri ir tā pati - viņi spēlēja un spēlēs skatītājiem un sev par prieku. Iestudē pašu sacerētus skečus un latviešu autoru oriģināldarbus, lasa dzeju.
dramatiskais kolektivs sipini

Valentīna Kaša
(mob. 26680677)
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Dziedāšanas pulciņš

Šis ir interesants kolektīvs - viņiem nav ne vecuma, ne dzimuma, ne pat muzikālo talantu ierobežojuma. Katram koncertam Anita sagatavo citu priekšnesumu un piesaista citu solistu, duetu vai grupu, izvēloties atšķirīgus žanrus un muzicēšanas stilu.
dziedasanas pulcins

Anita Pakalnīte
(mob. 26165252)

Etnogrāfiskais ansamblis

Etnogrāfiskais ansamblis ir pieredzes bagātākais pagasta kolektīvs. Dāmas, savā pastāvēšanas laikā, skatēs ir ieguvušas tikai un vienīgi 1. pakāpes, piedalījušās visos Baltica un citos festivālos, arī Dziesmu svētkos. Ikdienā dzied dažādu repertuāru, pašas raksta lugas un spēlē teātri, daudz koncertē.
etnografiskais ansamblis

Maruta Daukste
(mob. 26420905)

Ielu vingrotāju grupa

Sportiski puiši, kuri apmāca arī jaunākos vingrot gribētājus. 2017.gada sākumā saņēmuši balvu konkursā “Balvu novada Jauniešu gada balva 2016”. Savas prasmes rāda dažādos pasākumos visā Latvijā.
ielu vingrotaji

Arnis Timirbulatovs
(mob. 28324116)

Kokapstrādes pulciņš

Par dalībnieku talantu runā viņu darbi - medaļas pasākumiem, suvenīri un dāvanas, plaukti un dekorācijas tautas namam, norādes. Viņi sākuši gatavot arī ādas izstrādājumus, piemēram, pastalas dziedātājiem.
kokapstrades pulcins

Andris Ločmelis
(mob. 28303578)

Līnijdeju grupa “Optimistes”

Šis ir tiešām pats optimistiskākais kolektīvs, no dāmām staro prieks par to, ko viņas dara. Dejotājas iesaistās visos pasākumos. Viņas ne tikai dejo, bet arī pašas šuj tērpus, gatavo sev rotas un aksesuārus.
linijdeju grupa optimistes

Sandra Circene
(mob. 22408659)

Tautas muzikantu grupa “AMM”

Šī ir tāda kā dziedāšanas pulciņa struktūrvienība - atraktīvās dāmas pašreiz ir ļoti pieprasītas. Viņas spēlē ne tikai koncertos, bet arī tiek bieži aicinātas kā ballīšu muzikantes, izklaidē tirdziņu apmeklētājus un piedalās tautas muzikantu saietos.
tautas muzikantu grupa amm

Anita Pakalnīte

Audēju un rokdarbu pulciņš “Atspole”

Gatavo suvenīrus tautas nama vajadzībām, piedalās izstādēs, telpu noformēšanā, rīko meistardarbnīcas, auž pasūtījuma darbus, savā darbnīcā uzņem ārzemju viesus, jo ir viens no Tematiskā ciema pieturas punktiem. Kolektīvs piedalās visos pasākumos, arī sporta sacensībās un dara vēl daudz ko citu.
audeju un rokdarbu pulcins

Laima Ločmele
(mob. 28781631)
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Vidējās paaudzes deju kolektīvā “Pāris”

Šajā kolektīvā kādreiz dejoja tikai precētie pāri, bet tagad gan vairs tā nav, tomēr nosaukums “Pāris” ir saglabāts joprojām. Tas tāpēc, ka, dejojot uz skatuves, ir jābūt kā pārim un labām attiecībām.
videjas paaudzes tautu deju kolektivs paris

Diāna Astreiko
(mob. 26418304)

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Kopsavilkums par kolektīviem - katrs kolektīvs, protams, ir ļoti dažādi daudzās nozīmēs, bet visiem ir viens kopsaucējs - kolektīvu dalībnieki, īpaši vadītāji, ne tikai dzied vai dejo, bet iesaistās arī citās pagasta aktivitātēs, sabiedriskajā dzīvē. Viņi ir pagasta stūrakmens.

Krišjāņu pagasta Tautas nams

Kolektīvs

Vadītājs

Krišjāņu tautas nama dramatiskais kolektīvs

Dramatiskajā kolektīvā darbojas 16 Krišjāņu pagasta iedzīvotāji. Viņi ir visdažādāko profesiju pārstāvji, kuru sirdij tuvs teātris, kuri vēlas sevi radoši izpaust, iepriecinot skatītājus ar visdažādākajām lomām. Ar skečiem un citām izrādēm kolektīvs piedalās Krišjāņu pagasta rīkotajos pasākumos, novada skatēs, kā arī labprāt priecē kaimiņu pagastu ļaudis.
dramatiskais kolektivs

Inese Kalniņa
Sieviešu vokālais ansamblis “Elija”

Ansambļa dalībnieces ir atraktīvas un enerģiskas. Katra izdziedātā dziesma ir pilna mīlestības, tā uzmundrina garu, sasilda sirdi un dvēseli. Ar savām skanīgajām dziesmām priecē sava pagasta un kaimiņu pagastu ļaudis.
sieviesu vokalais ansamblis elija

Sintija Velme
Krišjāņu pagasta dāmu deju grupa

Dejotājas vieno dzīvesprieks un mīlestība pret deju. Viņas dejo par prieku sev un citiem, labprāt aicina pie sevis un uzstājas visur, kur deju grupu aicina. Kolektīvā apvienojušās jaukas dāmas, kuru moto ir “...ar deju cauri dzīvei.”
damu deju grupa

Valentīna Kirsanova
Laimas lauku kapela

Laimas lauku kapela dibināta 2017. gada nogalē. Tautas nama 65 gadu jubilejas pasākums bija pirmais uznāciens plašākai sabiedrībai. Nosaukums Laimas lauku kapela radies tāpēc, ka visi spēlētāji ir no ciema, kas saucas Laima. Kapela spēlē un dzied latviešu tautas dziesmas, to apdares ziņģes, kā arī tradicionālās melodijas.
bernu un jauniesu deju grupa

Ingūna Žogota

Kubulu pagasta Kultūras nams

Kolektīvs

Vadītājs

Tautisko deju kolektīvs „Cielaviņa”

pirmsskolas bērnu deju kolektīvs; 1.-4. klašu; 5.-9.klašu un jauniešu kolektīvi
Kubulu Kultūras nams
Balvu iela15, Kurna, Kubulu pagasts, Balvu novads, LV-4566
Tālrunis: 29472483
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tautisko deju kolektīvs sāka veidoties 2000. gada vasarā. Kolektīva nosaukums radās 2004. gadā, kad Kubulu dejotāji koncertēja Slovākijā. Dalībnieki izvēlējās nosaukumu „Cielaviņa”, saistot to ar Latvijas nacionālo putnu – balto cielavu. 2006.gadā Stacijas pamatskolas mājturības skolotāja Ruta Bukša uzšuva „Cielaviņas” karogu, ko rotā stilizēts putna tēls.
„Cielaviņa” ir XXIII (2003.), XXIV(2008.),XXV(2013.) Vispārējo latviešu dziesmu un Deju svētku, kā arī IX(2005.) un X (2010.),XI(2015.) Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku dalībniece.
2004. gada vasarā „Cielaviņa” koncertēja Slovākijā,2007. gadā Krievijā, 2008., 2010. gadā Lietuvā,2014. gadā Polijā
2008.gada vasarā kolektīva jaunieši piedalījās „Kubulu pagasta ģimeņu biedrības organizētajā starptautiskajā dejotāju nometnē Kubulos, kur piedalījās deju kolektīvi no Lietuvas un Igaunijas.
„Cielaviņa” ir dejojusi gan uz VEF Kultūras pils, Latviešu biedrības nama, Dzintaru koncertzāles skatuvēm, kā arī uz prāmja „Tallink”.
Kopš 2004. gada „Cielaviņa” ik gadu janvāra beigās organizē jauniešu deju kolektīvu sadancošanos „Lecam pa vecam, lecam pa jaunam”, kas pulcina vairākus simtus dalībnieku no Vidzemes, Latgales un Rīgas.
Katru gadu „Cielaviņas” kolektīvi piedalās skatēs-rezultāti ir pārliecinoši ierindojuši „Cielaviņu” labāko kolektīvu skaitā ne tikai Balvu novadā , bet arī republikā.

Zita Kravale

Eiropas senioru deju kopa „Rūtas”

Kubulu Kultūras nams
Balvu iela15, Kurna, Kubulu pagasts, Balvu novads, LV-4566
Tālrunis: 26527171
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
2007. gada 6. novembrī aktīvākās un elegantākās Kubulu pagasta dāmas nodibināja senioru dāmu deju kopu. Par sevi viņas saka tā: ”Mēs esam pašas skaistākās Kubulu pagasta meitas, sievas, māmiņas un vecmāmiņas. Mums ir ļoti saliedēts, draudzīgs kolektīvs, kas aktīvi darbojas jau devīto sezonu. Esam piedalījušās koncertos Kubulos, Balvos, Alūksnē, Liepnā, Veclaicenē, Lubānā, Rojā, Ludzā, Vārkavā, Rēzeknē, Varakļānos un vēl citās vietās Latvijā, kā arī pabijušas ārzemēs - Austrijā, Vācijā. Un citur. Mums ir pati foršākā vadītāja – Lūcija. Mums ļoti patīk dejot”.
Ik pēc diviem gadiem, dzimšanas dienā novembrī, „Rūtas „ rīko sadancošanas pasākumu „Mārtiņrožu laiks”, kur sabrauc draugu kolektīvi.

Lūcija Jermacāne

Jauktais vokālais ansamblis

Kubulu Kultūras nams
Balvu iela15, Kurna, Kubulu pagasts, Balvu novads, LV-4566
Tālrunis: 26473067
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Koncertmeistars: Viktors Bormanis
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Dibināts 1999. gada 21. oktobrī. Kolektīvs ar aktīvu koncertdarbību. Gada laikā piedalās vairāk nekā 10 pasākumos. Koncertē pašu mājās, Balvos, novada kultūras namos, ir koncertēts Aizkraukles pagastā, Ludzā, Taurenē, Veclaicenē, Gulbenē, Tirzā, Ilzenē, Lejasciemā, Daugavpilī, Ogrē un daudzās citās Latvijas vietās, kā arī Lietuvā un Baltkrievijā. Ar labiem rezultātiem piedalās vokālo ansambļu skatēs - konkursos. Dzied dievnamos. Pirmais garīgās mūzikas koncerts notika 2002. gada Ziemassvētkos Baltinavas Romas katoļu baznīcā. Ansamblis ir koncertējis Balvu, Tilžas, Šķilbēnu, Rugāju, Baltinavas, Bērzpils katoļu baznīcās, kā arī Balvu luterāņu dievnamā. 2015. gadā piedalījās Baznīcu nakts koncertos Baltinavas un Rekavas baznīcās.

Anastasija Ločmele

Garīgo dziesmu ansamblis „Vakarblāzma”

Kubulu Kultūras nams
Balvu iela 15, Kurna, Kubulu pagasts, Balvu novads, LV-4566
Tālrunis: 29386852
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Ansambļa pirmsākumi datējami ar 2006. gada 30. aprīli, kad atsākās dziedājumi Dievmātes Marijas godam Kubulu pagastā pie vecā krucifiksa Kurnas ciemā. Pie krucifiksa dziedošās sievas ir garīgo dziesmu ansambļa pamats. Kopš 2007. gada dziedātājas sāka iesaistīties pagasta kultūras pasākumos, ienesot tajos garīgās mūzikas stīgu. 2008. gada rudeni - novembra beigas - ansamblis uzskata par savu dzimšanas gadu, jo rudenī ar kolektīvu sāk strādāt vadītāja Liene Akmeņkalne un sāk notikt regulāri mēģinājumi.
Pēc iedzīvotāju lūguma ansamblis dzied arī psalmus pirms bērēm un izvadīšanas ceremonijā bēru dienā.
Kolektīvs ir dziedājis dažādos pasākumos Kubulos , kā arī uzstājies koncertos Bērzpils un Kapūnes katoļu baznīcās, Balvos, Vīksnas, Bērzkalnes pagastos, Žīguros, Tilžā, Viļakā, Ilzenē, Valkā, Gulbenē un citur. Kolektīvs regulāri piedalās arī skatēs.

Aldis Laicāns

Tautisko deju kopa „Kubuliņš”

Kubulu Kultūras nams
Balvu iela15, Kurna, Kubulu pagasts, Balvu novads, LV-4566
Tālrunis: 2947248
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Kolektīvs radies 2012. gada nogalē, atzīmējot Kubulu kultūras nama 40 gadu jubileju. Kolektīvs apgūst gan vidējās paaudzes, gan senioru repertuāru. Piedalās koncertos, skatēs.

Zita Kravale

Tilžas pagasta Kultūras nams

Kolektīvs

Vadītājs

Amatierteātris „Spogulis”

Tālrunis: 29108722
e-pasts: ineska9inbox.lv
Kolektīvs dibināts 2004.gadā, bet teātra spēlēšanas tradīcijas Tilžā ir daudz senākas.
Spoguliešu sūtība ir maksimāli realizēt to potenciālu, kas ir katrā aktierī, un pietuvoties skatītāju dvēselei.

amatiertetris spogulis kopija 10c31

Inese Daukste
Tautu deju kolektīvs „Palazdīte”

Tālrunis: 27870251
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mācīties dejot ir grūts darbs. Taču būt dejotājam ir kaut kas lielāks un skaistāks par ikdienišķo.

tautu deju kolektvs palazdte pirmsskolas grupa 6e3e9

tautu deju kolektvs palazdte vidusskolas grupa aac0c

tautu deju kolektvs palazdte pamatskolas grupa efb36

Daiga Lukjanova
Sieviešu deju kopa „Mētras”
Tālrunis: 27870251
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Daiga Lukjanova
Interešu grupa "Kustība priekam un veselībai"

Tālrunis: 27870251
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

kustba priekam un veselbai ea4e3

Daiga Lukjanova
Bērnu un jauniešu dramatiskais pulciņš „Spogulēni”

Tālrunis: 29108722
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pulciņš dibināts 2013.gadā.
Dažādu personāžu atveidošana dod daudzkrāsainus emocionālus pārdzīvojumus, kurus sadzīvē ne vienmēr var saņemt.

brnu un jaunieu dramatiskais pulci spogulni 3806e

Inese Daukste
Etnogrāfiskais ansamblis „Sagša”

Tālrunis: 29331805
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Ansamblis izveidots 1988.gadā.
Mūsu senču kultūra ir spēka malks visiem ansambļa dalībniekiem.

etnogrfiskais ansamblis saga fcbe2

Daiga Jēkabsone
Sieviešu koris „Varavīksne”

Tālrunis: 26188740
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Koru dziedāšanas tradīcijas Tilžā ir kopš 1890.gada. Ar savu sniegumu tagadējā sieviešu kora dziedātājas ir pierādījušas, ka kora dziesmas uz pareizās nots labprāt klausās visi.

Rita Smuška
Sieviešu vokālais ansamblis „Rasa”

Tālrunis: 26188740
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Ansamblis dibināts 2012.gadā.
Ja šūpulī ir ielikts talants, tad tas ir jāattīsta, jāpilnveido, jādod iespēja citiem to novērtēt un apbrīnot.

voklais ansamblis rasa f7256

Rita Smuška
Rokdarbu pulciņš „Tilžas rūķīši”

Tālrunis: 26375017
Rokdarbi – tā ir atpūta no ikdienas rutīnas: rokas čakli strādā, bet prāts un dvēsele atpūšas.

ri 77e4c

Astrīda Krainā
Tilžas dāmu klubiņš
Tālrunis: 29459527
Elita Čirka

Vectilžas pagasta Sporta un atpūtas centrs

Kolektīvs

Vadītājs

Jauniešu tautu deju kolektīvs „VECTILŽA”

Vadītāja: Kristīne Jermacāne
Tālrunis: 26551849

Kristīne Jermacāne

Bērnu deju kolektīvs

Tālrunis: 26551849

Kristīne Jermacāne

Folkloras kopa „Saime”

Tālrunis: 26114140

Solveta Logina

Amatierteātris „Melnais kaķis”

Tālrunis: 29108722

Inese Daukste

Līnijdeju grupa

Tālrunis: 27870251

Daiga Lukjanova

Vīksnas pagasta tautas nams

Kolektīvs

Vadītājs

Vidējās paaudzes TDK „Piesitiens”

Tālrunis: 26315964
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Gunta Grāmatiņa

Modes studija „Premium”

Tālrunis: 26812104
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Inese Buliņa
Janīna Bērziņa
Dāmu deju grupa

Tālrunis: 26315964
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

damu deju grupa

Gunta Grāmatiņa
Gunta Grāmatiņa

Lazdulejas pagasta Saieta nams

Kolektīvs

Vadītājs

Rokdarbu interešu pulciņš

„Administratīvā ēka”, „Egļuciems”, Lazdulejas pagasts, Balvu novads
Tālrunis: 26107182
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Kopš 2013.gada novembra Lazdulejas pagastā darbojas Rokdarbu interešu pulciņš.
2014.gada 20.aprīlī notika pirmā Rokdarbu interešu pulciņa darbu izstāde.
Jau divus gadus Saietu nama Ziemassvētku eglītes rotājumus ar prieku gatavo Rokdarbu pulciņš. 2013.gadā tās bija krāsainās mandalas, bet 2014.gadā tās bija pašu gatavotās krāsainās diegu bumbas. Rokdarbu pulciņš ienes interesantu un radošu noti svētku noskaņā.

Sņežana Pundure
Vokālais ansamblis "Vālodzīte"

„Administratīvā ēka”, „Egļuciems”, Lazdulejas pagasts, Balvu novads
Tālrunis: 26188740
Vokālais ansamblis „Vālodzīte” darbojas kopš 2013.gada 30.novembra.
2014.gadā vokālais ansamblis kā nereģistrēta iedzīvotāju grupa veiksmīgi startēja projektu konkursā „Sabiedrība ar dvēseli”, ko izsludināja Nīderlandes fonds (KNHM), un, sadarbībā ar Balvu rajona partnerību, realizēja projektu „Vālodzītes košie svārki”. Projekta mērķis bija uzšūt svārkus vokālajam ansamblim „Vālodzīte”. Vokālā ansambļa dalībnieces ir lepnas par paveikto, jo viņas ir uzšuvušas svārkus, kādi nav redzēti citiem līdzīgiem kolektīviem. Projekta autore Daina Logina, iesniedzēja Evija Logina.

Rita Keiša
Dramatiskais kolektīvs

„Administratīvā ēka”, „Egļuciems”, Lazdulejas pagasts, Balvu novads
Tālrunis: 26107182
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Kolektīvs darbojas kopš 2013.gada oktobra.

Sņežana Pundure

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Titulbilde

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei