Matemātikas pēcpusdiena

Kategorija: Tilžas internātpamatskola
Ceturtdiena, 13 Oktobris 2011
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 13 Oktobris 2011 01:00

12. oktobrī skolā notika matemātikas pēcpusdiena. To organizēja matemātikas skolotāji-Iveta Zelča un Aivars Rancāns. Pasākums tika organizēts 5. – 9.klasēm. Iespēja piedalīties bija visiem, neskatoties uz matemātiskajām zināšanām. Divas nedēļas iepriekš tika noskaidroti piedalīties gribētāji, tika noorganizētas 5. komandas, katrā komandā no katras klases piedalījās viens skolēns, lai komandu sastāvs būtu līdzvērtīgs, kopā piedalījās 25 skolēni. Komandu mājas uzdevums bija izdomāt komandu nosaukumus, kā arī prezentēt sevi. Komandu nosaukumi bija interesanti – „Izredzētie”, „Čī – vauvas”, „Trakās” , „Pelēkās skudras”, „Badainie vilki”, „Tīģernēģer zābaki”.

Matemātikas pēcpusdienā komandām bija jāveic četri uzdevumi. Atraktīvā stafete, kurā komandai tika iedota aploksne, ar dažādiem 5 uzdevumiem – izmērīt vienas 1 stāva flīzes perimetru, cik pakāpienu ir no 1 uz 2 stāvu, cik loga rūtis ir 2 stāva gaitenī, cik gaismas slēdžu ir 3 stāva gaitenī, cik dekoratīvo statīvu ir vestibilā. Katram komandas dalībniekam bija viens uzdevums, to katra komanda pēc izvēles varēja veikt vai individuāli vai visi kopā. No pusvārda, kur no komandas tika izvēlēts atraktīvākais, radošākais dalībnieks, vārdi bija saistīti ar matemātiku – reizināšanas tabula, piramīda un citi. Šautriņu mešana, kur no komandas izvirzīja sportiskāko, kurš pārstāvēja komandu šautriņu mešanā. Pēdējais no uzdevumiem bija matemātiskā stafete, kurā bija uzdevums, kurā katram dalībniekam bija jāizpilda viens piemērs, kuru turpināja nākamais, un tikai pēdējais dalībnieks, ja galarezultāts nesakrita ar iznākumu drīkstēja labot visu uzdevumu.
Līdzjutējiem tika dota iespēja nopelnīt kādu saldu balviņu, atbildot pareizi uz jautājumiem, kuri tika uzdoti komandu patstāvīgā darba laikā.
Komandu darbu vērtēja žūrija-matemātikas skolotājs Aivars Rancāns, sociālo zinību skolotāja Līga Ločmele, direktora vietniece audzināšanas darbā Ilona Dzene. Žūrija punktus lika skatoties pēc vērtēšanas tabulas. Noslēgumā tika pasniegti pateicības raksti par piedalīšanos katram komandas dalībniekam, kā arī katrai komandai saldas balvas.

PA122037.JPGPA122038.JPGPA122039.JPGPA122040.JPGPA122041.JPG

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas