Bērzkalnes PII sporto kopā ar Miķeli un Tobi

Kategorija: Bērzkalnes PII
Pirmdiena, 05 Oktobris 2015
Pēdējās izmaiņas: 05 Oktobris 2015

30. septembra saulainajā rītā pēc brokastīm Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes ‘’Taurenīšu’’ un ‘’Mārīšu’’ grupas bērnus pārsteidza negaidīts ciemiņš- sunītis Tobis, kurš lūdza bērnus nākt palīgā viņam un viņa saimniekam Miķelim novākt rudens ražu sportiskā garā, jo strādājot citus darbus, viņi to vēl nebija paspējuši izdarīt.

Lasīt tālāk...


Jaunā mācību gada ieskaņa Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Trešdiena, 09 Septembris 2015
Pēdējās izmaiņas: 09 Septembris 2015

Vasara aizritējusi, un jauns mācību gads iesācies ne tikai skolas bērniem, bet arī mazuļiem, kuri apmeklē bērnudārzu.

Lasīt tālāk...


Bērzkalnē ieskandina pavasari

Kategorija: Bērzkalnes PII
Trešdiena, 01 Aprīlis 2015
Pēdējās izmaiņas: 01 Aprīlis 2015

Gaisā jūtama pavasara smarža, šur tur piesaulītē baltos zvaniņus šūpo sniegpulkstenīši, tādēļ 27.martā Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādē notika muzikāli teatralizēts pasākums kopā ar Zaķi (Bērzkalnes pagasta kultūras darbiniece S.Gorbāne) un “dziedošajiem cālēniem” - “Ieskandinām pavasari.”

Lasīt tālāk...


Pazudušā sniegavīra meklējumos Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 30 Janvāris 2015
Pēdējās izmaiņas: 30 Janvāris 2015

Svaigs gaiss un saistoša darbošanās bērniem ir prieka un veselības pamats.
Otrdienas rītā „Taurenīšu” grupas bērni devās ārā - svaigā gaisā, lai palīdzētu Sniegavīram (skolotāja D.Bratuškina) atrast savu mazo draugu - sniegavīru, kuru lapsa viltniece bija paslēpusi kādā sniega namiņā. Mazā sniegavīra meklētājiem lapsa bija sagatavojusi sportiskus uzdevumus.

Lasīt tālāk...


Latvijas dzimšanas dienai veltīts pasākums “Mūsu Latvija” Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Ceturtdiena, 20 Novembris 2014
Pēdējās izmaiņas: 20 Novembris 2014

19. novembrī Bērzkalnes PII mazie iemītnieki no “Taurenīšu” un “Mārīšu” grupām bija sapulcējušies, lai kopā svinētu dzimšanas dienu valstij, kurā mēs visi dzīvojam. Lielākie bērni prata pastāstīt, ka mēs dzīvojam Latvijā un no burtiem izlika vārdu LATVIJA. Mazākie bērni salika Latvijas valsts karogu un pastāstīja, kādā krāsā tas ir.

Lasīt tālāk...


Vāvere un Ezis sēņo Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Trešdiena, 29 Oktobris 2014
Pēdējās izmaiņas: 29 Oktobris 2014

24.oktobra rītā Vāvere un Ezis aicināja savā mežā visus sēņot kopīgā pasākumā “Vāvere un Ezis sēņo”. Bērni bija pārvērtušies par bekām, baravikām, bērzlapēm, gailenēm un arī mušmirēm.
Arī mežs šajā dienā bija atdzīvojies – skanēja dziesmas par āboliem, rudens lapām, krāsaino lietutiņu, sēņošanu un, protams, baravikām.
Kad Vāverei ar Eža palīdzību sēņu groziņš bija pielasīts, varēja vērot arī kādu notikumu mežā – latviešu tautas pasaku “Ozols un beka” bērnu izpildījumā.
Šajā mežā arī sēnes bija jautras un draiskas un gāja rotaļās. Neizpalika arī visu sēņu parāde ar paldies vārdiem vecākiem par skaistajām sēņu maskām.

Lasīt tālāk...


Bērzkalnes PII sporto ar Rudens rūķi

Kategorija: Bērzkalnes PII
Trešdiena, 01 Oktobris 2014
Pēdējās izmaiņas: 01 Oktobris 2014

Bērzkalnes PII Olimpisko sporta dienu audzēkņi un darbinieki sagaidīja sportiskā noskaņojumā.

Izrādījās, ka Rudens rūķis, kurš 1. septembrī bērnus sagaidīja pie  bērnudārza vārtiem, nekur tālu nebija aizgājis, jo 26. septembra rītā viņš visus aicināja piedalīties  Olimpiskās sporta dienas jautrajas stafetēs.

Kad Rūķis bija sapulcinājis bērnus kopā, viņš mudināja Sporta dienu iesākt ar iesildīšanos, ievingrinot rokas un kājas.

Pēc iesildīšanās Rudens rūķis aicināja padraiskoties kopā ar rudens vēju. Draiskoties visiem ļoti patika.

Bērni zināja, ka rudenī jānovāc un jānogādā pagrabā dārzenu raža, tāpēc labprāt palīdzēja novākt kartupeļus, sīpolus, gurķus, burkānus un bietes Rudens rūķa improvizētajā sakņu dārzā.

Lasīt tālāk...


Lieldienu atskaņas Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 25 Aprīlis 2014
Pēdējās izmaiņas: 25 Aprīlis 2014

Ar siltu sauli, ar šūpošanos un olu cīņām esam aizvadījuši Lieldienas. Pēc garajām Lieldienu brīvdienām atgriezušies bērnudārzā, "Mārīšu" grupas bērni iestādes gaitenī un garderobē pamanīja zaķa pēdas. Ko gan zaķis šeit darījis? Dodamies to noskaidrot. Pēdas mūs aizved uz zāli, kur atrodam krāsainas Lieldienu olas un vēstuli no Lieldienu zaķa. Izlasījuši to, uzzinām, ka zaķis daļu olu ir paslēpis. Ja visas noslēptās olas tiks atrastas, tiek solīts pārsteigums. Bērni ne tikai veikli atrada Garauša paslēptās olas, bet arī dziedāja, runāja tautas dziesmas par Lieldienām, gāja rotaļās. Īpašu prieku sagādāja olu ripināšana. Kad visas olas no groziņa tika izņemtas un izripinātas, izrādījās, ka groziņš tomēr nav tukšs. Tajā slēpās Lieldienu zaķa apsolītais pārsteigums - šokolādes oliņas košos papīriņos.

Lasīt tālāk...


Bērzkalnes PII ieskandina pavasari

Kategorija: Bērzkalnes PII
Piektdiena, 11 Aprīlis 2014
Pēdējās izmaiņas: 11 Aprīlis 2014

9.aprīļa rītā, kas visus mūs pārsteidza ar lielām sniega pārslām no debesīm, Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi pulcējās zālē, lai kopā ar Pavasara rūķi( Bērzkalnes pagasta kultūras darbiniece S. Gorbāne), "dziedošajiem cāļiem" un teatralizētiem uzvedumiem ieskandinātu pavasari.
Pavasara rūķis bija nedaudz noskumis, jo tajā laikā, kad rūķa brāļi – Rudens rūķis un Ziemas rūķi katrs savā laikā ciemojās pie Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes bērniem, Pavasara rūķis draiskojās, blēņojās un neklausīja savus vecākus. Tāpēc šodien Pavasara rūķis lūdza bērnus viņu pamācīt, lai arī viņš varētu iepriecināt savus vecākus.

Lasīt tālāk...


Ceļojums krāsu, formu un lielumu pasaulē Bērzkalnes PII

Kategorija: Bērzkalnes PII
Ceturtdiena, 23 Janvāris 2014
Pēdējās izmaiņas: 23 Janvāris 2014

22.janvārī Bērzkalnes PII "Mārīšu" grupas bērni, pārvērtušies par maziem zaķēniem, kopā ar Zaķu mammu - M. Tiltiņu devās ceļojumā krāsu, formu un lielumu pasaulē. Ceļojums nebija viegls, bet interesants. Lai būtu jautrāk, ceļā līdzi tika ņemtas arī dziesmas un rotaļas, piepalīdzot mūzikas skolotājai L. Akmeņkalnei.
Mazie zaķēni veiksmīgi atpazina ģeometriskās figūras, kas bija paslēpušās Zaķu mammas priekšauta kabatās, gan tās, kas bija izvietotas pie sienas. Cits citam piepalīdzot, bērni noskaidroja arī figūru krāsu un lielumu.
Ceļojuma turpinājumā tika atrastas divas atšķirīga lieluma bļodas ar ūdeni. Šajās bļodās gribēja peldēt ne tikai krāsainas pīlītes, bet arī lielas un mazas papīra laiviņas. Bērni veikli atrada katrai laiviņai pareizo vietu.Kopīgi tās tika saskaitītas un salīdzinātas pēc daudzuma.
Darbiņš paveikts, un ceļojums varēja turpināties. Nodziedājuši dziesmu par lieliem un maziem rūķiem, pamanījām, ka bērnudārza zālē kāds rūķis ir aizmirsis savu cepuri. Bērni cerēja, ka tajā būs paslēptas konfektes, taču šoreiz nekā! Cepurē atradās krāsainas figūras, ar ko rotaļāties lācim, pelei un zaķēnam. Bērniem tikai atlika tās pareizi katram sadalīt, ievērojot krāsu un formu. Prieks, ka tad, ja kāds no mazajiem bērniem kļūdījās, lielākie ātri šīs kļūdas izlaboja.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei