Pirmsskolas izglītības iestāžu un grupu pie skolām darba laika organizācija vasaras periodā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 25 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 26 maijs 2022

PII darba laiki vasarāSaskaņā ar pirmsskolas izglītības vadlīnijām, pirmskolas izglītības iestādēs un pirmsskolas grupās pie skolām obligātā mācību satura īstenošanu plāno un organizē divos posmos. Laika posmā no 1.jūnija līdz 31.augustam nodrošina mācību procesu bērna vispusīgas attīstības un iepriekšējā laika posmā iegūto zināšanu, izpratnes, pamatprasmju un caurviju prasmju, kā arī vērtībās balstītu tikumu un ieradumu nostiprināšanai. Vasaras periods ir tas laiks, kad izglītības iestāžu darbinieki dodas atvaļinājumos, darbs pirmsskolas izglītības iestādēs tiek nodrošināts apvienotās bērnu vecuma grupās, kas ir sava veida neērtības gan bērniem, gan vecākiem, gan iestāžu darbiniekiem.

Balvu novada Izglītības pārvalde ir sagatavojusi  apkopojumu par Balvu novada pirmsskolas izglītības iestāžu un grupu pie skolām darbu no 2022.gada 1.jūnija līdz 31.augustam.

Lasīt tālāk...


Informācija par izlaidumiem/ atvadām no skolām Balvu novada izglītības iestādēs

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 24 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 31 maijs 2022

Izlaidumi Balvu novadā 2022. gadāAr apkopoto informāciju par izlaidumiem/ atvadām no skolām Balvu novada izglītības iestādēs var iepazīties ŠEIT.


Mūzikas skolotāju pieredzes brauciens

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 23 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 maijs 2022

Preiļu Mūzikas skolā18. maija rītā Balvu novada mūzikas skolotāji devās pieredzes braucienā. Dienas pirmajā pusē tika apmeklēta Aglonas bazilikas Kora skolu. Skola izvietota Valsts arhitektūras pieminekļa – Aglonas bazilikas bijušā klostera telpās un ir nozīmīgs kultūrizglītības centrs. Skolas direktore iepazīstināja ar skolas mācību procesu un izrādīja mācību telpas. Skola īsteno 1 izglītības programmu: Vokālā mūzika - Kora klase. Programmas ietvaros audzēkņi dzied un apgūst klavieru, kokles un blokflautas spēli. Labākajiem audzēkņiem ir iespēja apgūt arī ērģeļspēli. Iegūtās iemaņa audzēkņi var pielietot regulāri muzicējot Aglonas bazilikas dievkalpojumos. Kā atzina direktore - tas ir labs motivētājs, lai cītīgi mācītos.

Lasīt tālāk...


Super, man patīk lasīt!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 23 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 maijs 2022

Skaļās lasīšanas konkurssJau 5.gadu LNB organizē skaļās lasīšanas sacensību visā Latvijā 5.klašu skolēniem, kuras mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai,

sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

25. maijā Balvu Centrālajā bibliotēkā pulcēsies labākie Balvu novada 5.klašu lasītāji, kuri sacentīsies par labāko grāmatas fragmenta lasījumu.

Lasīt tālāk...


Noslēdzies radošo darbu konkurss “Putni”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 20 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 maijs 2022

Radošo darbu konkurss Jau 2 gadus sakarā ar Covid19 situāciju vizuālajā mākslā netika rīkotas aktivitātes skolēniem, tāpēc, vizuālās mākslas un dizaina un tehnoloģiju skolotāji lēma, ka Balvu novada skolēniem nepieciešams radošo darbu konkurss, lai sekmētu skolēnu radoši māksliniecisko darbību. Apspriežoties skolotāji vienojās sasaistīt to ar pavasari un dabu, tādēļ tika piedāvāta tēma „Putni”.

Balvu novada vispārizglītojošo skou audzēkņi tika mudināti pētīt putnu populāciju.  Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem bija jāsagatavo radošais darbs  atbilstoši nolikuma prasībām par putnu dzīvi, gājputniem vai visu citu, kas saistās ar putniem.

Lasīt tālāk...


Skolu direktoru vietnieku izglītības jomā pieredzes seminārs Rekavas vidusskolā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 20 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 maijs 2022

Tikšanās Rekavas vidusskolāMācību gada izskaņā Balvu novada skolu direktoru vietnieki izglītības jomā tikās pieredzes apmaiņas seminārā Rekavas vidusskolā.

Ar Dž.Hetija vārdiem “Labam skolotājam patīk tas, ko viņš dara, viņš tic, ka viņa darbam ir jēga un katrs viņa skolēns var būt veiksmīgs!” direktoru vietniekus sagaidīja kolēģe Aina Keiša. Rekavas vidusskolas direktore Žanna Maksimova laipni uzņēma un iepazīstināja ar skolu.

Seminārs sākās ar interaktīvu nodarbību skolas muzejā, ko papildināja emocionāls un interesants muzeja vadītājas Ainas Golubevas stāstījums. Direktoru vietniekiem bija iespēja aplūkot Mātes dienai veltīto lakatu izstādi, apskatīt muzeja krājumus, kā arī ielūkoties Šķilbēnu pagasta bibliotēkā un kultūras centrā, ko vienlaikus izmanto arī Rekavas vidusskola.

Lasīt tālāk...


Konkurss “Mazais prātnieks” ir noslēdzies

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 11 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 maijs 2022

Konkursā "Mazais Prātnieks" iesniegto darbu izstāde

Visu aprīli pirmsskolas izglītības iestāžu un pirmsskolas grupu pie skolām 5-6 gadīgie audzēkņi piedalījās Izglītības pārvaldes organizētajā mazo erudītu konkursā “Mazais prātnieks”. Jau otro gadu, sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem, konkurss tiek organizēts attālināti, un šogad piedalījās 18 grupu bērni no 11 izglītības iestādēm.

Saskaņā ar konkursa nolikumu, šī gada tēma bija “Sprīdīša ceļojums”, kur dalībniekiem bija jānoskaidro - kas ir Sprīdītis, jāizprot jēdziens “ģeogrāfiskā karte”, jāizpēta savas apkārtnes “bagātības” (nozīmīgākos kultūras, vēstures un dabas objektus), atbilstoši savām zināšanām un prasmēm jāizveido savas pilsētas, pagasta vai ciema karte, kurā atspoguļotas vietējās “bagātības” un jāizveido kartes stāsts.

Iesniegtos darbus vērtēja Izglītības pārvaldes žūrija - Inta Kaļva, Terēza Čudarkina un Lija Bukovska. Žūrija pateicas visiem konkursa dalībniekiem par ieguldīto darbu, oriģinālām idejām un radošo pieeju!

Lasīt tālāk...


Līdz 15.maijam var iesniegt pieteikumu vasaras nometņu projektu konkursam

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 11 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 maijs 2022

Nometņu konkursa afiša2022

Pašvaldība izsludina Balvu novada bērnu un jauniešu vasaras nometņu projektu konkursu.

Konkursa pieteikumu iespējams iesniegt līdz 2022.gada 15.maijam.

Pretendents konkursa pieteikumu iesniedz:

  • klātienē Balvu novada Izglītības pārvaldē Bērzpils ielā 1A, Balvos, Balvu novadā, LV-4501;
  • valsts pārvaldes pakalpojumu portālā latvija.lv, izmantojot Izglītības pārvaldes oficiālo e-adresi;
  • vai ar drošu e-parakstu parakstītu iesniegumu, nosūtot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Lasīt tālāk...


Jauniešu hakatonā “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” uzvar Rugāju vidusskola

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 10 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 10 maijs 2022

Rugāju vidusskolas komanda

Lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Daugavpils Vienības pamatskolu un Latgales plānošanas reģionu rīkoja piecu pasākumu ciklu “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” (“Ar Eiropas tvērienu Latgalē”). Kopumā notika pieci pasākumi par dažādām tēmām, kā komunikācija, dezinformācijas posts, digitālo prasmju nozīme, starptautiskā sadarbība, jauniešu nodarbinātība un uzņēmējdarbība, Eiropas Savienības nākotne. Savukārt fināla pasākumā “Vide un Eiropas zaļais kurss”, kas notika 5. maijā Augšdaugavas novada kultūras centrā “Vārpa”, tika diskutēts par aktuāliem vides jautājumiem.  

Lasīt tālāk...


Balvu novada sākumskolas metodiskās jomas skolotāju tikšanās tiešsaistē

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 09 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 09 maijs 2022

27.aprīlī Zoom tiešsaistes vebinārā piedalījās Balvu novada sākumskolas mācību jomas pedagogi, kuri strādā ar speciālās pamatizglītības programmas skolēniem.

Ar skolotājiem tika pārrunāti vairāki aktuāli jautājumi. Skolotāji dalījās pieredzē, vai un kā ir izdevies mazināt attālinātā mācību procesa un karantīnu ietekmi uz speciālās programmas skolēnu zināšanām un prasmēm, secinot, ka ārkārtīgi svarīga ir komunikācija ar vecākiem, kā arī vecāku iesaiste un atbalsts.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei