Atbalstīts neapgūtais finansējums vasaras nometnēm

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 10 Augusts 2021
Pēdējās izmaiņas: 10 Augusts 2021

Līdz 6.augustam jebkurš interesents varēja pieteikties papildus vasaras nometņu konkursam “Bērnu un jauniešu nometņu organizēšana izglītojamo 2021.gada vasaras brīvlaikā”, kuras tiek organizētas pamatojoties uz Sadarbības līgumu, kas noslēgts starp Valsts izglītības satura centru un Balvu novada pašvaldību, par programmas “Atbalsts bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai” īstenošanu.

Lasīt tālāk...


Prieka osta Viļakā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 04 Augusts 2021
Pēdējās izmaiņas: 04 Augusts 2021

Nometnes dalībnieki.

No 28. līdz 31.jūlijam Viļakas estrādē notika 9 -12 gadus veciem bērniem dienas nometne “Vasara”, kuru organizēja biedrība “Saules stari Viļakai”. Tā īstenošanu finansē projekts Nr. 2021.LV/ĢDP/005/01 “Ģimenes - miera un prieka osta”. Sen Viļakas pilsētā četras dienas nebija redzēti tik smaidīgi un laimīgi bērni. Ja pirmajā nometnes dienā bērni nāca nedroši, jo nezināja, kas viņus sagaida, tad nākamās dienas dedzīgākie dalībnieki ieradās jau vismaz pusstundu pirms nometnes sākuma. Domāju, kāpēc pēkšņi tik daudz bērnu parādās estrādē pirms nometnes sākuma, bet ieskatījos un redzu, ka visiem uzvilkti T-krekliņi, kurus paši bija izveidojuši pirmajā nometnes dienā.

Lasīt tālāk...


Tilžas viduskolā norisinājies piektais starptautiskais Balvu novada atklātais šaha turnīrs

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 03 Augusts 2021
Pēdējās izmaiņas: 03 Augusts 2021

31.07. – 01.08. Tilžas viduskolā notika piektais starptautiskais Balvu novada atklātais šaha turnīrs. Piedalījās 48 dalībnieki no Balviem, Tilžas, Maltas, Rēzeknes, Rēzeknes novada, Limbažiem, Jēkabpils, Rīgas, Daugavpils, Balvu novada un Jēkabpils novada. Jānis Grigalis pārstāvēja Dānijas šaha klubu.

Lasīt tālāk...


Līdz 6.augustam var iesniegt pieteikumu papildus vasaras nometņu konkursam

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 03 Augusts 2021
Pēdējās izmaiņas: 03 Augusts 2021

Pašvaldība izsludina projektu konkursu “Bērnu un jauniešu nometņu organizēšana izglītojamo 2021.gada vasaras brīvlaikā”, pamatojoties uz Sadarbības līgumu, kas noslēgts starp Valsts izglītības satura centru un pašvaldību, par programmas “Atbalsts bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai” īstenošanu.

Konkursa pieteikumu iespējams iesniegt līdz 2021.gada 6.augusta plkst. 15.00 Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei. 

KONKURSA NOLIKUMS. 


Sveicam Viļakas Valsts ģimnāzijas kolektīvu “Gaismas pils” 90 gadu jubilejā!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 30 Jūlijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 30 Jūlijs 2021

Apsveikums Viļakas valsts ģimnāzijai

Visskaistākais ir taisnība. Vislabākais- veselība. Bet vispatīkamākais - vienmēr sasniegt gribēto.

Sveicam Viļakas Valsts ģimnāzijas kolektīvu “Gaismas pils” 90 gadu jubilejā! Novēlam neatlaidību, uzņēmību un nerimstošu zinātkāri visai ģimnāzijas saimei!

Balvu novada Izglītības, kultūras, sporta pārvaldes kolektīvs

 

 


Balvu novadā šovasar tiek organizētas septiņas nometnes bērniem un jauniešiem, Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 21 Jūlijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūlijs 2021

2021. gada 27. maijā, valdība izskatīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par psihoemocionālā atbalsta pasākumiem 2021.gadā Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai”. Lai īstenotu psihoemocionālā atbalsta pasākumus Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai, Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar pašvaldībām visā Latvijā uzsācis plānoto skolēnu vasaras nometņu organizēšanu. Dalībnieki nometnēs var būt vecumā no 7 līdz 18 gadiem un finansiālais atbalsts paredzēts līdz 95 eiro par katru dalībnieku nometnē.

Lasīt tālāk...


Norisinās bērnu un jauniešu vasaras nometnes

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 14 Jūlijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 14 Jūlijs 2021

Nometne "Kopā jautrāk 7"

No 12. - 16.jūlijam Balvos notiek divas nometnes “Vienoti komandā, vienoti futbolā” un “Kopā jautrāk - 7”.

Lasīt tālāk...


Pašvaldība izsludina projektu konkursu “Bērnu un jauniešu nometņu organizēšana izglītojamo 2021.gada vasaras brīvlaikā”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 09 Jūlijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 09 Jūlijs 2021

Lai nodrošinātu bērnu un jauniešu nometņu norisi izglītojamo 2021.gada vasaras brīvlaikā, lai veicinātu to pieejamību, tādējādi sniedzot atbalstu bērniem un jauniešiem prasmju un kompetenču apguvē, viņu labizjūtas un socializēšanās sekmēšanā, spēju un talantu izkopšanā, akadēmisko zināšanu nepilnību novēršanā, kas radušās attālinātā mācību procesa rezultātā, kā arī viņu likumiskajiem pārstāvjiem Covid-19 pandēmijas radītās krīzes seku mazināšanā, Balvu novada pašvaldība izsludina projektu konkursu “Bērnu un jauniešu nometņu organizēšana izglītojamo 2021.gada vasaras brīvlaikā”.

Konkurss ir atklāts, tajā var piedalīties jebkura valsts un pašvaldības institūcija, juridiska un fiziska persona, kura normatīvajos aktos noteiktā kārtībā ir reģistrēta komercreģistrā kā individuālais komersants vai saimnieciskās darbības veicējs, nevalstiskās organizācijas, iesniedzot konkursa pieteikumu.

Konkursa pieteikumus vērtē un atbalstāmos konkursa pieteikumus nosaka ar pašvaldības izpilddirektora rīkojumu izveidota konkursa komisija.

Finansējums atbalstītajiem konkursa pieteikumiem tiek piešķirts VISC piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros, ievērojot konkursa nolikumā noteikto kārtību.

Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš līdz 2021.gada 16.jūlija plkst. 15.00.

Konkursa PIETEIKUMS un NOLIKUMS.


Izlaidumu laiks bērnudārzos

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 03 Jūnijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 03 Jūnijs 2021

Balvu PII “Pīlādzītis” 3.grupas absolventi

Ir aizritējušas mācību gada rosīgās dienas un neparasta satraukuma pilniem soļiem ir atsteidzies izlaidumu laiks – brīdis, kad mazie “kāpēči” pārkāpj bērnības zemes slieksni un pārtop par skolēniem. Arī šogad pirmsskolas izglītības iestādēs un pirmsskolas grupās pie skolām izlaidumi, jeb atvadas no bērnudārza notika bez vecākiem un ciemiņiem, tomēr nekāda pandēmija nevar atņemt svētku sajūtu!

Lasīt tālāk...


Bērnu un jauniešu vasaras nometnes

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 01 Jūnijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 01 Jūnijs 2021

Ministru kabinets 2021.gada 27.maija sēdē izskatīja grozījumus Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” (turpmāk – MK noteikumi Nr.360) – jautājumus par tiesisko regulējumu bērnu nometņu organizēšanai.

No 2021. gada 14. jūnija ir atļauts rīkot bērnu nometnes klātienē, ievērojot MK noteikumos noteiktos nosacījumus, ievērojot noteiktu dalībnieku skaitu – vienā grupā ļaujot pulcēties līdz 20 bērniem.

Lasīt tālāk...


Balvu pilsētu un novadu bateriju vākšanā pārstāvēja 4 izglītības iestādes, savācot 279,26 kg bateriju

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 31 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 31 maijs 2021

Infografika par “Zaļā josta” rīkoto izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai” 2020./2021. mācību gada sezonāIr noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2020./2021. mācību gada sezona, kuras ietvaros pārstrādei akciju sabiedrībai “BAO” nogādātas nepilnas 19 tonnas šo videi kaitīgo atkritumu. Lai arī pastāvošo ierobežojumu un attālinātā mācību procesa dēļ kolektīvā bateriju vākšana skolās šogad nebija iespējama, tomēr 67,5 tūkstoši Latvijas bērnu un jauniešu no 295 mācību iestādēm čakli iesaistīja savas ģimenes bateriju vākšanā. Latgales reģionu konkursā pārstāvēja 42 izglītības iestādes, savācot 2228,66 kg izlietotu bateriju.

Lasīt tālāk...


Godināti mūsu novada centīgākie, talantīgākie un aktīvākie skolēni un viņu pedagogi

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 31 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 31 maijs 2021

foto rakstam c413cMācību gads ir noslēdzies un jau daudzu gadu garumā tradicionāli šajā laikā vienkopus tika aicināti un godināti mūsu novada centīgākie, talantīgākie un aktīvākie skolēni, kuri Balvu novada vārdam likuši ieskanēties skaļāk un tālāk, un arī viņu skolotāji. Šis gads ir bijis īpašs ārkārtas situācijas un attālināto mācību dēļ, tomēr arī šajā laikā mūsu skolēni piedalījās mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un sporta sacensībās un guva uzvaras. Diemžēl šogad epidemioloģiskās situācijas dēļ apbalvošanas pasākums izpaliek, un Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes diplomus, pateicības un piemiņas balvas skolēni un skolotāji saņems savās skolās.

Lasīt tālāk...


Sociālās un pilsoniskās mācību jomas skolotāju mācību gada noslēguma Zoom sanāksme

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 28 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 28 maijs 2021

2021.gada 25.maijā sociālās un pilsoniskās mācību jomas skolotāji Zoom platformā tikās, lai atskatītos uz mācību gadā paveikto, kādi ir galvenie secinājumi, kādas pārdomas radušās pašlaik maijā par jaunā mācību satura īstenošanu 7. un 10.klasēs.

Mācību jomas koordinatore Irēna Šaicāne sanāksmes sākumā pastāstīja par aktualitātēm un jaunumiem, ko un kādās internetneta vietnēs skolotāji var izlasīt sīkāk un rūpīgāk, lai nākošgad varētu izmantot savā mācību darbā. Vēstures skolotājas Inta Ludborža un Anita Stepanova pastāstīja, ko jaunu uzzinājušas Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrības 5.apaļā galda vebinārā un arī konsultācijā skolotājiem, kas māca vēstures un sociālo zinību kursu 10.klasēs.

Lasīt tālāk...


Noslēdzies starpnovadu mazo erudītu konkurss “Mazais prātnieks”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 26 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 26 maijs 2021

Konkursa darbi “Čipolino un viņa draugu “Vitamīnu ABC””

Ir noslēdzies starpnovadu mazo erudītu konkurss “Mazais prātnieks”, ko organizēja Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde (turpmāk IKSP). Ņemot vērā valstī esošo situāciju, kā par tradīciju kļuvis konkurss “Mazais prātnieks” šogad tika rīkots citā formātā. Pieteiktās komandas, veicot dažādus pētnieciskos darbus, strādāja savās izglītības iestādēs.

Lasīt tālāk...


Latviešu valodas un literatūras skolotāji iepazīstināti ar aktualitātēm

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 19 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 20 maijs 2021

14. maijā starpnovadu latviešu valodas un literatūras skolotāji tika iepazīstināti ar mācību jomu koordinatoru seminārā dzirdēto informāciju.

Latviešu valodas un mākslu jomas koordinatores informēja par aktualitātēm valodā un literatūrā, par uzdevumu veidošanu dažādiem apguves līmeņiem, par jaunā satura iedzīvināšanu 4. klasē, veidojot video stundas, starpdisciplināras un tiešsaistes stundas, veicot vērtēšanu. Informēja par pieredzes stāstiem, kā realizēt mācību saturu, organizējot pasākumus.

Lasīt tālāk...


18.maija Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu skolu bibliotekāru metodiskā apvienības sanāksme Zoom platformā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 18 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 20 maijs 2021

Šī gada 18.maijā metodiskās apvienības sanāksmē Zoom platformā tikās Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu skolu bibliotekāri, lai dalītos savā pieredzē, kā izdodas veicināt un pilnveidot lasītprasmi, kā arī izziņas darbību skolēnos attālinātā mācību procesa laikā.

Lasīt tālāk...


Nāc un mācies muzicēt Balvu Mūzikas skolā!!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 17 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 20 maijs 2021

Informatīva afiša par uzņemšanu Balvu Mūzikas skolāBalvu Mūzikas skola uzņem audzēkņus 2021./22.m.g. šādās izglītības programmās:

 • klavierspēle
 • vijoles spēle
 • akordeona spēle
 • flautas spēle
 • klarnetes spēle
 • saksofona spēle
 • trompetes spēle
 • trombona spēle
 • eifonija spēle
 • tubas spēle
 • kora klase

Pieteikties, zvanot 28789979 (lietvede), 26378991 (vietniece māc.d.), vai aizpildot anketu Balvu novada mājas lapā vai Facebook.


Tiekas skolēnu pašdarbības kolektīvu vadītāji

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 06 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 06 maijs 2021

29.aprīlī Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva un XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koordinatore Ilona Salmane uz sanāksmi ZOOM platformā aicināja bērnu un jauniešu kultūrizglītības kolektīvu vadītājus.

Lasīt tālāk...


Vebinārs starpnovadu sākumskolas mācību jomas skolotājiem

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 13 maijs 2021
Pēdējās izmaiņas: 20 maijs 2021

10.maijā video saziņas vietnes “Zoom” tiešsaistes vebinārā piedalījās 25 starpnovadu sākumskolas metodiskās jomas skolotājas. Sākumskolas jomas koordinatore G.Pugeja iepazīstināja ar Skola2030 vebināros sniegto informāciju par kognitīvās darbības daudzveidību, par SOLO un Blūma taksonomijas izmantošanu pārbaudes darbu veidošanā, analizēja koordinatoru grupās veidotos darbu piemērus (uzdevumus, snieguma līmeņus), rādīja dažādus Skola2030 formatīvās un summatīvās vērtēšanas piemērus.  Skolotājas atzina, ka snieguma līmeņu aprakstu izveide nav vienkārša, liels darbs jāiegulda to pilnveidošanā. Skolotājas tika informētas arī par kultūras un mākslas mācību jomas priekšmetu vebināru atziņām par vērtēšanu, kā arī iepazīstinātas ar sākumskolas skolotāju vebināru “Mācību vide” un “Pašvadīta mācīšanās” materiāliem.

Lasīt tālāk...


Noslēdzies mazo vokālistu konkurss “Mazais Dziedātājs 2021”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 30 Aprīlis 2021
Pēdējās izmaiņas: 01 maijs 2021

Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā,

Lai mana balstiņa skanēja tālu….

28.aprīlī notika Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes (IKSP) rīkotais starpnovadu mazo vokālistu konkurss “Mazais Dziedātājs 2021”. Konkursa mērķis - veicināt starpnovadu pirmsskolas izglītības iestāžu un PI grupiņu pie skolām bērnu muzikālo spēju attīstību, sekmēt latviešu tautas dziesmu a capella dziedāšanas prasmes. Lai gan Covid-19 pandēmija ieviesa korekcijas konkursa organizēšanā, dziedāšanas prieku tas nemainīja. Konkursā piedalījās 16 atraktīvi, jauki dalībnieki, iedziedātās dziesmas iesūtot videoieraksta formā, kas tika nodots žūrijas vērtējumam. Konkursa organizēšana notika sadarbībā ar Balvu Mūzikas skolu (BMS), tādēļ mazo dziedātāju izpildījumu vērtēja BMS skolotājas Linda Vītola, Irēna Šņitkina un Baiba Ozoliņa.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei