ALTUM sāk piedāvāt mazos aizdevumus lauku teritorijās

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Ceturtdiena, 06 Septembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 06 Septembris 2018

altum logoAttīstības finanšu institūcija ALTUM no šodienas sāk piedāvāt pilnīgi jaunu aizdevumu programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijās”, kas ir izstrādāta sadarbībā ar Zemkopības ministriju. Programma, kuras kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro, ir līdz šim nebijusi valsts atbalsta iespēja, jo paredzēta tikai tiem, kas saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums (līdz 70 tūkstošiem eiro). Plānots, ka atbalstu aizdevuma veidā varēs saņemt 750 līdz pat 1000 uzņēmumi visā Latvijā, kas darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, kādā no vispārējās uzņēmējdarbības nozrēm vai zivsaimniecības nozarē.

Aizdevumu programmas “Mazie aizdevumi lauku teritorijās” ietvaros investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem kopumā līdz pat 100 tūkstošiem eiro var saņemt gan jauni, gan jau pieredzējušāki uzņēmēji, kuru gada apgrozījums nepārsniedz 70 tūkstošus eiro un kuri darbojas lauku teritorijās visā valstī izņemot lielākajās pilsētās (Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Tukumā, Salaspilī un Cēsīs). Šīs programmas aizdevumi būs īpaši piemēroti mazām vai jaunām saimniecībām, mājražotājiem, jaunajiem lauksaimniekiem, bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kā arī dažādu pakalpojumu sniedzējiem lauku apvidos. Programmas iespējas var izmantot arī zivsaimniecības nozares uzņēmumi neatkarīgi no apgrozījuma un atrašanās vietas.

Pieejamais finansējums un tā nosacījumi ir šādi:

  • Aizdevums investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem kopumā līdz pat 100 tūkstošiem eiro, t.sk. apgrozāmo līdzekļu aizdevuma maksimālā summa ir līdz 35 tūkstošiem eiro;
  • Aizdevuma termiņš līdz 10 gadiem, ar būvniecību un nekustamo īpašumu saistītiem projektiem – līdz 15 gadiem. Apgrozāmajiem līdzekļiem termiņš līdz 3 gadiem;
  • Aizdevums līdz 7 tūkstošiem eiro pieejams bez aizņēmēja līdzfinansējuma, virs šīs summas – ar 10% līdzfinansējumu;
  • Atvieglotas nodrošinājuma prasības: aizdevums līdz 25 tūkstošiem eiro iespējams arī bez papildu nodrošinājuma, bet ar personīgo galvojumu, ja netiek iegādāts nekustamais īpašums vai cits reģistrējams īpašums;
  • Procentu likme ir no 4 līdz 8%.

Lasīt tālāk...


Uzaicinājums dalībai "Vakanču gadatirgū" Daugavpilī

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Trešdiena, 05 Septembris 2018
Pēdējās izmaiņas: 05 Septembris 2018

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties dalībai NVA Vakanču gadatirgū Daugavpilī, kas norisināsies 27.septembrī no pulksten 10.00 līdz 13.00 Daugavpils Olimpiskajā centrā (Stadiona iela 1, Daugavpils).  

Vakanču gadatirgus - tā ir lieliska iespēja darba devējiem atrast vajadzīgos darbiniekus, klātienē un vienuviet informējot darba meklētājus par vakancēm, darba nosacījumiem un izaugsmes iespējām savos uzņēmumos, kā arī veicot pirmās darba intervijas ar piemērotākajiem kandidātiem. Darba devējiem Vakanču gadatirgū NVA piedāvā arī iespēju prezentēt savus uzņēmumus, veicinot to atpazīstamību.  

NVA Vakanču gadatirgus gan darba devējiem, gan darba meklētājiem ir bez maksas! 

Pieteikt savu dalību Vakanču gadatirgū darba devēji var līdz šī gada 12.septembrim, sazinoties ar NVA Daugavpils filiāli pa tālruņiem 65436023, 2024387 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lasīt tālāk...


Valmierā 12. septembrī notiks forums “Valsts atbalsta biznesu”

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Ceturtdiena, 30 Augusts 2018
Pēdējās izmaiņas: 30 Augusts 2018

tmb20180830141250

Vidzemes reģiona komersantus šā gada 12. septembrī aicinām uz forumu “Valsts atbalsta biznesu”, kas notiks Valmierā, koncertzālē “Valmiera”, Leona Paegles ielā 10. Forumi par valsts atbalstu uzņēmējiem kļuvuši jau par ikgadēju tradīciju, sniedzot iespēju saņemt aktuālo informāciju par pieejamo un plānoto atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai un uzņēmumu produktivitātes kāpināšanai.

Lasīt tālāk...


Izsludināts uzņēmējdarbības projektu konkurss remigrantiem biznesa idejas īstenošanai Latgalē

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Piektdiena, 24 Augusts 2018
Pēdējās izmaiņas: 24 Augusts 2018

lprLatgales plānošanas reģions izsludina uzņēmējdarbības projektu konkursu remigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai, īstenošanai un attīstībai Latgalē.

Pieteikties grantam var persona, kas bija izdeklarējusies no valsts vismaz trīs gadus un ir atgriezusies Latvijā ne vairāk kā pirms gada. Par dzīves vietas maiņu ir uzskatāms deklarēšanās brīdis.

Lasīt tālāk...


Uzņēmējiem pieejama jauna komunikāciju platforma kvalificēta darbaspēka piesaistei

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Ceturtdiena, 16 Augusts 2018
Pēdējās izmaiņas: 16 Augusts 2018

Latgales plānošanas reģions aicina uzņēmējus iesaistīties kustībā “Latvija strādā”, kuras mērķis ir veicināt remigrāciju Latvijā. Katrs darba devējs, kas iesaistās kustībā, publiski apņemas atgriezt vismaz 1 aizbraukušo tautieti. Kustības mērķis ilgtermiņā ir atgriezt 1000 darbinieku Latvijā. Tās ietvaros darba devējiem ir iespēja iegūt labāko praksi darbinieku piesaistē, kā arī saņemt atbalstu iekšējā un ārējā komunikācijā. Latgales uzņēmēji var iegūt kvalificētus darbiniekus ar darba pieredzi starptautiskos uzņēmumos.
“Latvija strādā” ir iniciatīva, kas aicina uzņēmumus, organizācijas un iestādes visā Latvijā brīvprātīgi vienoties kustībā, lai uzrunātu un piesaistītu Latvijas darba tirgum vairāk nekā 170 000 Latvijas valstspiederīgo, kas šobrīd dzīvo un strādā ārzemēs. Daļu no šiem cilvēkiem iespējams atgriezt Latvijā, piedāvājot konkrētas darba vietas un veidojot stratēģisku komunikāciju ar šo auditoriju, ko kustības biedri apņemas darīt, parakstot memorandu.
Piedaloties kustībā:

Lasīt tālāk...


LEADER konference “15 veiksmīgie stāsti Ziemeļlatgalē” Rugāju tautas namā

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Otrdiena, 24 Jūlijs 2018
Pēdējās izmaiņas: 24 Jūlijs 2018

tmb20180724092426


Mājražotāju informatīvā diena

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Ceturtdiena, 12 Jūlijs 2018
Pēdējās izmaiņas: 12 Jūlijs 2018

tmb20180712155617

PIELIKUMS


Uzņēmēji Balvos tiekas seminārā - akcijā “Satiec savu darba devēju”

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Otrdiena, 10 Aprīlis 2018
Pēdējās izmaiņas: 10 Aprīlis 2018

tmb20180410085129

Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) sadarbībā ar NVA Balvu filiāli un Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centru šī gada 6.aprīlī Balvos organizēja semināru – akciju “Satiec savu darba devēju”.

Lasīt tālāk...


Latvijas Lauksaimniecības universitāte sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru LAP investīciju pasākumu 2014. -2020. gadam ietvaros piedāvā programmu

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Ceturtdiena, 08 Februāris 2018
Pēdējās izmaiņas: 08 Februāris 2018

llu nap 2020 es eila

Lauksaimniecības produktu ražošanas procesu un tehnoloģiju
pilnveidošana un attīstīšana

(Augļu, ogu un dārzeņu pārstrāde)
24 stundas

2018. gada 6.,7. marts - Balvi, Vidzemes iela 2B un 13. marts - Jelgava, Rīgas iela 22
10.00- 17.00

Lasīt tālāk...


Biznesa ideju autori tiekas informatīvā seminārā

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Trešdiena, 21 Februāris 2018
Pēdējās izmaiņas: 28 Februāris 2018

Lai uzzinātu vairāk par piemērotāko atbalsta veidu, biznesa ideju autori un jaundibināti komersanti 20. februārī Balvos tikās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Rēzeknes biznesa inkubatora rīkotajā informatīvajā seminārā “No idejas līdz biznesam” par biznesa inkubatoros pieejamo atbalstu.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei