Ir biznesa ideja? 20. februārī aicina uz informatīvu semināru Balvos!

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Otrdiena, 30 Janvāris 2018
Pēdējās izmaiņas: 30 Janvāris 2018
ma nap efd ieguldijums zlbc
ERAF projekts Nr. 3.1.1.6/16/I/001 „Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators”

Biznesa ideju autori un jaundibināti komersanti šā gada 20. februārī Balvos aicināti uz informatīvu semināru “No idejas līdz biznesam” par biznesa inkubatoros pieejamo atbalstu. Būtiskākais atbalsts topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem ir biznesa uzsākšanai nepieciešamā vide, konsultācijas, apmācības un pasākumi, mentoru atbalsts, pakalpojumu līdzfinansējums 50% apmērā, piemēram, zīmola, mājaslapas izstrādei, prototipa izgatavošanai, telpu nomai u.c., kā arī granti specifiskiem pakalpojumiem un iekārtu iegādei.

Lasīt tālāk...


Balvu novada “Gada balva uzņēmējdarbībā 2017” nominanti

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Otrdiena, 14 Novembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 12 Decembris 2017

Arī šajā gadā pašvaldības aģentūra “Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs” sadarbībā ar Balvu novada pašvaldību rīko pasākumu Balvu novada “Gada balva uzņēmējdarbībā 2017”, kas notiks 24.novembrī plkst.19:00 Kubulu kultūras namā.
Pasākumu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieri Zane Dombrovska un Egils Melbārdis, ballē spēlēs brāļi Puncuļi.
Dalības maksa 10,00 euro personai. Pieteikšanās (obligāta), aizpildot anketu Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra mājaslapā www.zlbc.lv līdz 20.novembrim, tālr.: 26461435, 29272948.

Pasākuma laikā būs balvu pasniegšana Balvu novada uzņēmējiem vairākās nominācijās:
• Stipra ģimene laukos – Igora un Kristīnes Kuzminu ģimene;
• Gada jaunais uzņēmums – SIA “Nūreņas”, Anna Lūzeniece;
• Gada jaunais lauksaimnieks – Z/S “Vecavotiņi”, Agnis Bombāns;
• Gada tūrisma uzņēmums – SIA “Paradīzes putni”, Sanita un Normunds Prūši;
• Gada mājražotājs – Arnita Melberga;
• Gada amatnieks – Jolanta un Valdis Dundenieki;
• Gada lauksaimnieks – Z/S “Bērziņi”, Andrejs Bondars;
• Gada lauksaimnieks – Z/S “Doburūči”, Vilnis Čirka;
• Bioloģiskā saimniecība – Z/S “Rīts”, Pēteris Garjānis;
• Prasmīgi saimnieki laukos – Z/S “Cīruļi”, Ņina Smirnova;
• Prasmīgi saimnieki laukos – Z/S “Stiebriņi”, Iveta un Jānis Laicāni;
• Prasmīgi saimnieki laukos – Indra un Jānis Ciukori;
• Uzņēmīgs saimnieks laukos – Z/S “Īves”, Pēteris Kalniņš;
• Gada pakalpojums – SIA “Car Wash Balvi”, Guntars Ākuls;
• Gada eksportētājs – SIA “Vitai”, Aigars Logins, Vitālijs Seļavins;
• Stabils uzņēmums – SIA “Stars EA”, Aldis Ločmans, Juris Ločmans.


Kongress uzņēmējiem

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Trešdiena, 29 Novembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 29 Novembris 2017

Šī gada 6.decembrī plkst.11:00 Latgales vēstniecībā GORS (Pils iela 4, Rēzekne) notiks Latgales uzņēmēju kongress “BIZNESA VIDE LATGALĒ” ko rīko biedrība “Tautsaimnieks”.

Kongresā par nodokļu jomu un darba samaksu stāstīs ekonomikas zinātņu doktors Ivars Brīvers. Par jaunās nodokļu reformas ēnas pusēm, ietekmi uz ekonomiku vērtēs Latvijas tirgotāju asociācijas valdes loceklis, biedrības “Tautsaimnieks” valdes loceklis Raimonds Nipers. Par Latgales uzņēmumu struktūru un to attīstību prezentēs SIA “NEMO” valdes priekšsēdētāja, LTRK Latgales valdes priekšsēdētāja Inga Zemdega Grāpe.

Paneļdiskusijā uzstāsies Latgales lielāko uzņēmumu vadītāji - A/S “Preiļu siers” valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts, SIA “Latgalija” valdes priekšsēdētājs Mihails Bartaševičs, Latgales novadu uzņēmēju biedrību pārstāvji, Saeimas deputāti. Būs iespējams dzirdēt ne vien akadēmiskās vides pārstāvju un uzņēmēju, bet arī sabiedrisko organizāciju viedokļus par Latgales ekonomikas ilgtspējīgu attīstību.

Kongresā paredzēts pieņemt rezolūciju, kas būs adresēta valdībai par Latgales tautsaimniecības attīstības nākotni.

Kongresa organizatoru vārdā, biedrības “Tautsaimnieks” valdes loceklis Raimonds Nipers

PROGRAMMA


Apmācību semināri potenciālajiem LEADER uzņēmējdarbības projektu iesniedzējiem

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Otrdiena, 14 Novembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 24 Novembris 2017

tmb2017112415003113.decembrī Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrā notiks seminārs, kurā par projektu izstrādi un projektu iesniegumu sagatavošanu atbilstoši biedrības “Balvu rajona partnerība” izstrādātajai stratēģijai tiks informēti potenciālie projekta iesniedzēji.

Izsludināta LEADER uzņēmējdarbības projektu iesniegšanas 4.kārta

 


Diskusija Latgales reģiona pašvaldībām: “Uzņēmējdarbības vides aktivizēšana Latgales plānošanas reģionā”

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Ceturtdiena, 02 Novembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 02 Novembris 2017

30. oktobrī, gatavojot raidījumu ciklu „Vienoti, bet ne vienādi!”, Preiļu Tirdzniecības centrā “Ūga” notika diskusija par uzņēmējdarbības vides aktivizēšanu Latgales plānošanas reģionā. Piedaloties uzņēmējiem, pašvaldību un LR Saeimas pārstāvjiem, tika diskutēts par nodokļu politiku, tās slogu un neprognozejamību ilgtermiņā, pašvaldību un uzņēmēju sadarbību, kā arī par smagnējo izglītības sistēmas reformu, kas noteikti ietekmē arī uzņēmējdarbības prasmes. Jāatgādina, ka ierosinājums šai diskusijai ir bijis 4. pasaules latgaliešu saiets.

Lasīt tālāk...


Reklāmas māksliniece Elīna Kaļva Balvos: “Te ir tukšums pozitīvā ziņā”

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Pirmdiena, 30 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 30 Oktobris 2017

tuesi lv elina kalva

Latvijas iedvesmas stāstu vietnē TUESI.LV publicēts video par reklāmas mākslinieci Elīnu Kaļvu Balvos: https://tuesi.lv/pozitivais-tuksums/.

“Te ir tukšums pozitīvā ziņā, jo jebkas, ko tu sāc darīt, šeit ir vajadzīgs. Tas nav miljonu bizness, tomēr tevi novērtē, redz un pamana,” stāsta reklāmas māksliniece Elīna Kaļva no Balviem.

“Es gribētu, lai cilvēki vairāk domātu, radītu un atbildētu par to, ko viņi runā un dara. Cilvēkiem būtu jābūt uzņēmīgākiem,” uzskata Elīna.

“Mana pilsēta ir Balvi un mana valsts ir Latvija. Papildus tam es esmu eiropiete. Mums ir paveicies, ka esam brīvā Eiropā. Svarīgi ir to apzināties un izmantot,” aicina Elīna.

“Man ļoti svarīgi ir pavadīt maksimāli vairāk laika ar ģimeni. Stipra ģimene ir mans spēks, drošības sajūta un stabilitāte. Es esmu ļoti laimīga.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100.dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Projektu TUESI.LV īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

ny tuesilv izm lv 100
TUESI.LV ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm, kuru īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Uzņēmēj, praktikants var būt Tavs nākamais darbinieks! Sadarbojies ar praktikantu un saņem ES finansiālu atbalstu no LDDK

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Pirmdiena, 16 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Oktobris 2017

lddk nap2020 esf ieguldijums

ESF projekts «Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos» Nr. 8.5.1.0/16/I/001.

Mērķis: Palielināt kvalificētu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu skaitu pēc to dalības darba vidē balstītās mācībās vai darba devēja vadītās praktiskās mācībās un mācību praksēs.

Finansējuma saņēmējs: Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK);

Sadarbības partneri: Profesionālās izglītības iestādes (PII) un uzņēmumi (komersants, iestāde, biedrība vai nodibinājums);

Īstenošanas termiņš: 2017.gada 27.janvāris – 2023.gada 31.augusts;

Lasīt tālāk...


Paplašinās SIA „Wake up” piedāvājums aktīvai atpūtai uz ūdens

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Otrdiena, 10 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 10 Oktobris 2017

brp leader nap esf ieg wu balvi

Uzņēmums SIA „Wake up” ir realizējis LEADER projektu Nr. 17-07-AL19,2101-000015 „Balvu veikparka modernizēšana”.

Projekta mērķis ir modernizēt Balvu veikparku, un piesaistīt ne vien Ziemeļlatgales aktīvā dzīvesveida piekrietējus, bet arī tūristus no visas Latvijas un citām valstīm, iegādāties aprīkojumu, kas ļaus kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku ne vien vasaras sezonā, bet arī agrā pavasarī un vēlā rudenī. Projekta ilgtermiņa mērķis ir veicināt ekonomisko attīstību Ziemeļlatgalē, kā arī attīstīt tūrismu, kas paaugstinās vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti un veicinās konkurētspēju.

Lasīt tālāk...


Iespēja izvirzīt pretendentus konkursam “Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2017”

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Otrdiena, 10 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 10 Oktobris 2017

Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) ar LPR Attīstības padomes atbalstu no šī gada 09.oktobra līdz 18.novembrim organizē konkursu “Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2017”. Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Latgales plānošanas reģiona uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību Latgales reģionā. Konkurss arī veicinās Latgales plānošanas reģiona uzņēmēju atpazīstamību, plašsaziņas līdzekļos popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus Latgalē.

Konkurss paredz godināt uzņēmumus 5 nominācijās – Lielākais nodokļu maksātājs, Lielākais darba devējs, Sociāli atbildīgs uzņēmums, Gada lauksaimnieks un Gada jaunais komersants 2017.

Tiesības izvirzīt pretendentus konkursam “Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2017” ir jebkuram iedzīvotājam, organizācijai, uzņēmuma kolektīvam, komersantam, biedrībai, iestādei un pašvaldībai.

Konkurss norisinās jau ceturto gadu un arī šogad izsludinātā konkursa nolikums nosaka, ka iepriekšējo gadu uzvarētāji nevar pieteikt savu dalību tajā pašā konkursa nominācijā.

Aizpildītas anketas līdz 01.11.2017 ir jānogādā Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrā Daugavpilī, Saules ielā 15 (LV-5401) personīgi, pa pastu vai sūtot elektroniski uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

NOLIKUMS UN PIETEIKUMA ANKETA


Pasākums tehnoloģiju entuziastiem - Startup Slalom IT Rēzekne

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Otrdiena, 10 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 10 Oktobris 2017

img 001

Tuvojas kārtējais pasākums tehnoloģiju entuziastiem, studentiem, projektu vadītājiem un citiem interesentiem - hakatons “Startup Slalom IT Rēzekne” notiks 27.-29. oktobrī, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas telpās!

Šī būs vienreizējā iespēja Latgales reģiona un citu novadu jauniešiem un uzņēmējiem satikt domubiedrus un izveidot jaunas komandas, lai attīstītu savas biznesa idejas līdz strādājoša prototipa līmenim. Šis pasākums ir domāts dažādu sfēru pārstāvjiem - studentiem, programmētājiem, web dizaineriem, marketinga un projektu vadītājiem, start-up entuziastiem, uz biznesu orientētiem cilvēkiem, kuri grib izmēģināt savus spēkus un lietderīgi pavadīt brīvdienas. Organizatori parūpēsies par programmas kvalitāti un mentoru atbalstu, lai arī pēc hakatona varētu attīstīt savu biznesa projektu ar vēl nebijušu enerģiju un jaunām praktiskām zināšanām. Dalība pasākumā ir bezmaksas, tiek nodrošināta ēdināšana pasākuma laikā. Startup Slalom dalībniekiem nav vecuma vai kvalifikācijas ierobežojuma, laipni aicināti visi interesenti.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei