LNB Skaļās lasīšanas sacensības finālu Rīgā pārstāv Rasa Servidova

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 28 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Septembris 2022

Skaļās lasīšanas konkurssSestdien, 24. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa  zālē norisinājās Skaļās lasīšanas sacensību fināls, kurš notiek jau 6.gadu pēc kārtas.

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5.-6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Lasīt tālāk...


Rugājos nosvinēti “Grāmatu svētki”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 23 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Septembris 2022

Grāmatu svētki RugājosBalvu Centrālā bibliotēka “Grāmatu svētku” organizēšanu uzsāka 2011. gadā,  sadarbībā ar apgādu “Zvaigzne ABC”. Šogad svētku norises vieta bija Rugāju un Lazdukalna pagastos, kur apmeklētāji varēja satikties ar talantīgajiem rakstniekiem - latviešu bērnu dzejnieci un rakstnieci Eviju Gulbi, latviešu rakstnieci, kas visplašāk raksta Latvijas urbānās fantāzijas žanrā - Lindu Nemieru, rakstniekiem Maiju Pohodņevu un Modri Pelsi, rakstnieku Gunti Tāleru, latviešu ilustratori Agiju Staku.

Lasīt tālāk...


Tautas teātra režisorei Vairai Resnei 50 darba gadi - aicinām iepriecināt režisori

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 23 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Septembris 2022

Aicina iepriecināt režisori14. oktobrī Balvu Tautas teātra režisorei,  Balvu Goda pilsonei  Vairai Resnei  paliek 50 gadi kopš viņa vadīja pirmo  teātra mēģinājumu  Balvu rajona kultūras namā. Balvu Kultūras un atpūtas centra darbinieki un laikraksts “Vaduguns” aicina iepriecināt režisori, rakstot vēstuli. Teātra mīļotāji aicināti dalīties atmiņās par izrādēs redzēto, piedzīvoto mēģinājumos, par kopīgiem mirkļiem ar režisori svētkos un ikdienā. Vēstules līdz minētajam datumam var iemest laikraksta  “Vaduguns”  pasta kastītē vai sūtīt pa pastu uz adresi Balvos, Teātra ielā 8, vai uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Vēstules  tiks nodotas  režisorei, autoru atļaujas gadījumā publicētas laikrakstā “Vaduguns”.

Režisores Vairas Resnes 50 darba gadu jubilejas dienā 14. oktobrī pulksten 14.00 tiks svinēta pateicības Svētā Mise Balvu Romas  katoļu baznīcā. To vadīs priesteris Staņislavs Prikulis. Pēc Svētās Mises notiks pasākums Balvu Kultūras un atpūtas centrā (informācija sekos).

Lasīt tālāk...


15. oktobrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā gaidāma Valmieras teātra viesizrāde

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 23 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 23 Septembris 2022

Valmieras teātra izrāde Balvos15. oktobrī plkst. 17.00 Balvu Kultūras un atpūtas centrā gaidāma Valmieras teātra viesizrāde “Mēs, roks, sekss un PSRS” Jāņa Znotiņa režijā. Stāsts par jauniem cilvēkiem, kuri 1985. gadā piedzīvoja leģendāro grupas “Pērkons” koncertu Ogres estrādē un tam sekojošo vilciena izdemolēšanu.

Trīs draugi – septiņpadsmitgadīgie Andrejs, Vizma un Uģis – klausās mūziku, cenšas atrast savu vietu dzīvē, risina attiecības viens ar otru, ar savām ģimenēm un komunistisko režīmu. Viņu alkas pēc neatkarības no vecāku un iepriekšējo paaudžu uzskatiem un kontroles sakrīt ar lielajām, kolektīvajām, gaisā jūtamajām alkām pēc pārmaiņām un brīvības. Izrādē skanēs arī „Pērkona” mūzika, katrai dziesmai kļūstot par nozīmīgu daļu no stāsta.

Lasīt tālāk...


Pozitīvās emocijas Upītes Uobeļduorzā 2022

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 22 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 22 Septembris 2022

Upītes ābeļdārzs 2022Sākoties jaunam gadam, tradicionāli trešā septembra sestdiena tiek rezervēta mīlas dzejas un dziesmu festivālam “Upītes Uobeļduorzs”, pat nezinot janvārī vēl programmu ir skaidrs, ka uz festivālu ir jādodas. “Upītes Uobeļduorzs” ir unikāls ne tikai tāpēc, ka ir vecākais latgaliešu festivāls pasaulē, bet arī ar to, ka nekad nezini, kas tevi sagaidīs un kā līdz galam jutīsies festivālā. 

Liels paldies Valsts Kultūrkapitālā  fondam Latvijas Nacionālajam Kultūras centram, kuri atbalsta pasākuma norisi. Liels paldies Nemateriālā kultūra mantojuma “Upīte” direktoram Andrim Slišānam par zvaigznes telti skatītāju sēdvietām, SIA "Čivix" par profesionālo skatuvi un Bigmaar's Records par lielisko skaņu. Liels paldies drosmīgajiem skatītājiem, kuri nebaidījās ne no lietus, ne no sala un atbrauca uz festivālu. Patiesībā nebija auksti un lietus arī īpaši daudz nelija. Desmit stundu laikā jeb tikai par 10.00 Eur (iepriekšpārdošanā pat par 8.50 Eur) ir iespējams iegūt bagātu priekšstatu par norisēm Latgalē pēdējā gada laikā. Pēdējos trīs gados bija vērts doties uz Upīti, arī tikai tāpēc vien, lai piedzīvotu festivāla sajūtas īpaši veidotās āra skatuvēs.

Lasīt tālāk...


Rugājos tiks svinēti „Grāmatu svētki”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 19 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Grāmatu svētki RugājosBalvu Centrālā bibliotēka 2011.gadā uzsāka “Grāmatu svētku” organizēšanu sadarbībā ar apgādu “Zvaigzne ABC”. Šī gada 23. septembrī “Grāmatu svētkus” atzīmēsim Rugājos.

Šogad svētkos piedalās - latviešu bērnu dzejniece un rakstniece Evija Gulbe, latviešu rakstniece, kas visplašāk raksta Latvijas urbānās fantāzijas žanrā - Linda Nemiera, rakstnieki Maija Pohodņeva un Modris Pelsis, rakstnieks Guntis Tālers, latviešu ilustratore Agija Staka.

Lasīt tālāk...


Rudens garšas baudījums Kubulos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 19 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Rudens garšu baudījums KubulosRudens ir kā grāmata, kas uzrakstīta ar košo dzelteno lapu birumu, ražas varenību un nelielu drēgnuma pieskārienu. Lai mazinātu vēsā laika klātbūtni un vairāk  sirdssilti pabūtu kopā, 17.septembrī Kubulu Kultūras nama teritorijā tika rīkots pasākums “Rudens garšas baudījums Kubulos”. Pasākumā bija iespējams iepazīt un degustēt mājražotāju pagatavoto produkciju, kā arī baudīt ekselentas receptes, kuras mājražotāji un uzņēmēji gatavoja uz dzīvās uguns.

Lasīt tālāk...


Pasākums “Asteru ziedos”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 13 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Pasākums BaltinavāStarp asteru krāsainiem ziediem

Uzplaukst septembra smaids.

Un ziedi ar īpašu dāsnumu

Zied, zied un zied…

10. septembrī Baltinavas Kultūras namu piepildīja radoši ļaudis no Baltinavas pašdarbības kolektīviem un ciemiņi no Briežuciema dramatiskā kolektīva “Sipiņi”. Apmeklētāju pulciņu papildināja arī daži Baltinavas pagasta iedzīvotāji, kuri bija noskaņoti izbaudīt grupas “OTTO” muzikālo sniegumu un pašdarbnieku uzstāšanos. Atpūtas vakars “Asteru ziedos” tika organizēts kā pašdarbības kolektīvu saliedēšanās un jaunās darba sezonas ieskaņas pasākums. Diemžēl, nebija ieradušies uzaicinātie ciemiņi no Salnavas Kultūras nama.

Lasīt tālāk...


Pirmajā dzejas slamā «Rogovkys dzejis voga» uzvarējusi Mārīte Slišāne

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 12 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Mārīte SlišāneSestdien, 10. septembrī, Rēzeknes novada Rogovkā notika pirmais dzejas slams – dzejnieku sacensība – latgaliski "Rogovkys dzejis voga", kurā piedalījās latgaliski rakstoši dzejas autori. Dzejas slams ir dzejas kustība, kas Latvijā un pasaulē (starptautiski zināma kā “Poetry slam”) atdzīvinājusi interesi par mūsdienu dzeju. Rogovkā notikušais dzejas slams ir viens no septembrī tradicionālo Dzejas dienu laika pasākumiem.

Dzejas slamā sacentās deviņi latgaliski rakstoši autori, bet par uzvarētāju trijās sacensību kārtās žūrija un skatītāji atzina Mārīti Slišāni.

Lasīt tālāk...


Dziedāt un nepagurt – etnogrāfiskais ansamblis “Benislava” atzīmē 35 gadu pastāvēšanas jubileju

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 12 Septembris 2022
Pēdējās izmaiņas: 21 Septembris 2022

Benislavai 35 gadu jubilejaEtnogrāfiskais ansamblis “Benislava” tika dibināts 1987. gadā. Ar patiesu atbildības sajūtu, dziedātprieku, savu sakņu apzināšanās sajūtu, ansamblis jau 35 gadu garumā veiksmīgi sevi pierāda, pieskandinot gan vietējās nozīmēs, gan reģionālos pasākumus. Skanīgas dziesmas neizpalika arī 10.septembra vakarā, kad uz ansambļa jubilejas pasākumu “Reiz zaļoja jaunība, cerības plauka!” pulcējās tuvāki un tālāki ciemiņi.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Titulbilde

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei